Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Lekcja pokory

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2011 1:39 pm    Temat postu: Lekcja pokory Odpowiedz z cytatem

Bardzo mnie znerwił Blitzkrieg ostatnio żądaniem, żeby do rankingu wpisać jego pseudozwycięstwo, gdy zagrał na Rozlewiska, a ja wody nie miałem. Ani nawet Skromnego.
To postanowiłem mu się odpłacić pięknym za nadobne.
Wziąłem talię na Skład Prefabrykatów, Pola Minowe, Obozy Szkoleniowe i Ożywieńczych. W pierwszej turze wystawiłem Skład Prefabrykatów i Pole Minowe za 99. Składu nie wyżywiłem. Nauczę gada pokory!
Ale skubany się nie chciał dać nauczyć. Omal nie wygrał w drugiej turze. Jak już mu wytłumaczyłem, że samolotem wodza nie może najechać, bo jest PM do najechania, to ruszył na nie czołgiem. Berek, Berek, Szarża i pozamiatane. Szarżę przemyślałem.
To dorzucił Potencjał i 10 złota, ale to było wszystko. Machnął Zacznijmy, wytrącając mi z ręki Skupienie. Na szczęście doszedł mu tylko jeszcze jeden Berek. I tak się to kręciło. Niedługo potem zebrał 1 PZ Skromnym.
W 3 turze wystawiłem Obóz Szkoleniowy i zacząłem skrzętnie zbierać żetony. Niebawem okazało się, że nie jest za wesoło. Wystawił stado czołgów, sukcesywnie mordował moich zombich, a oni nadal mieli dopiero 3, 5, 7, 9 WB. Powstrzymywałem go ledwo-ledwo. Miał jeszcze ze 2 podejścia do PM. Raz wybroniłem się Zmianką, rzucił Zacznijmy i na szczęście nie doszła mu żadna z 5 Zmian. Drugi raz uratował mnie Zdrajca. Ale wtedy moje trupki miały już 11 czy 13, a Blitzkrieg wystrzelał się ze wszystkich anihilowanych intryg. Długo to trwało nim poszły mu 2 Straszliwe, Plaga, Pacyfiści, Przemyśle...
Z 5 tur wisiała mu Melancholia, to też mi dało trochę oddechu. Miał szybko Skład i kilka Dobrobytów, wisiały mu przez 90% gry. Mnie męczył combos Zdrajca+Potencjał+Centrum Obrony. Mój Legionista zdradzał, dzięki Potencjałowi wygrywał i nawet Zmianka na niego nie pomagała, koniec najazdów. I tak się tępiliśmy 4 godziny z przerwami. Blitzkrieg miał już dość tych szachów, ale pokory nadal się nie nauczył. Już musiałem się zwijać, więc wyłożył karty - 2 Potencjały, 2 Zmianki, Zdrajca, Skromne i stwierdził, że zwyciężył. Tiaaaa...
Pierwszy atak na czołga-zdrajcę powstrzymałem Zmianką. I musiałem lecieć.
Zdzwoniliśmy się i dyskutowaliśmy sytuację. Ja miałem Skład, 13 Ożywieńczych o sile 15 WB, Zdrajcę i 2 Zmianki. On podobnież 3 Zmianki i 3 Potencjały (potem się okazało, że Zmianek 5, może i o Potencjałach kłamał?) i Czas Pokoju. Na planszy tylko 3 tanki i jeden samolot, reszta padła przy Pladze. Ja swoje karty miałem co turę, jemu talia przeszłaby za jakieś 3 tury, a potem same odrzucane karty. Też miał Skład, więc w 1-2 tury by mu talia przechodziła.
No i niepokorny namawiał mnie żebyśmy skończyli. No i że on praktycznie wygrał.
Figa z makiem! Nie zgodziłem się na tą interpretację i postanowiliśmy zagrać jeszcze z 10 tur.
Wróciłem do domu i wznowiliśmy grę. Była jego tura. Przemyślał zuch sprawę i jednak nie zabił mi czołga, bo musiałby do tego użyć ostatniego Potencjału, a ten był mu niezbędny do obrony przed najazdem. Zgodnie z przewidywaniami padł Zdrajca+Potencjał, ale zabiłem mu jego wszystkie czołgi. Dociągnął... i stwierdził, że wygrałem. Miał już tylko 3 Zmianki (2 padły w poprzedniej turze, łgarz, "3 mam", taaa), a ja 14 wielkich wojowników.
Wynik: Stawik 50, Blitzkrieg 1

Co do lekcji pokory... No, coś tam się nauczył. Stwierdził, że to lipa tak się ciachać 4 godziny bez sensu i "że jakbym wiedział". No właśnie, jakbym...
Jaki z tego morał? Przedstawić sobie nawzajem talie przed grą, to nie będzie smutno czy nudno.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blitzkrieg
Szeregowy


Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 63

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie nazwałbym tego lekcją pokory raczej cierpliwości. Myślałeś że pójdzie gładko a męczyłeś moją talie 47 tur! A nie miałem w niej ani jednego terroryzmu na obóz czy infiltracji.

Przynajmniej nie poddałem się bez walki także na pewno parę włosów z nerwów sobie wyrwałeś jak 3 razy najeżdżałem ci pole minowe a nie wiedziałeś, co mam na ręku...

Także pokory mnie to nie nauczyło. Co najwyżej ,,lepszego organizowania rozrywki,, tak jak i ciebie zresztą. Po prostu trzeba się pytać na co ktoś zagra.


A Stawik NIE pytał to znaczy ma tak dobrą talię że wszytko nią rozpyka. Zagrał Verage'm bez żeglarzy. Jego pech, ale dałem mu się zrewanżować. Zagrał później Gabrielem i wygrał, więc uznałem że jesteśmy kwita.

2 dni pózniej mówi ,,Choć zagramy,, To mówię mu, że zagram swoim ,,klasykiem,, na Komendanta - samoloty, czołgi itd. On, że zagra Legionem. A, że z Legionem różnie bywa zapytałem: czy on też zagra swoim ,,klasykiem,,. Stwierdził, że TAK a zrobił coś innego...

więc połączył ,,lekcje pokory,, z ,,lekcją ściemniania,,

_________________
Nie kwestionuj moich kwestii,
bo tak ci? za?yj?, ?e b?dziesz w szoku, jak si? zszokujesz, gdy b?dziesz za?yty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Sro Kwi 13, 2011 8:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie stwierdziłem 'TAK', tylko: 'nie do końca'.
I lepiej byś swoją energię spożytkował na opisanie niedzielnych trójek na Lackey.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Privian
Sierżant


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 230

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2011 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tej waszej konwersacji to wyciągnołem tylko taki wniosek, że chętnie by zobaczył solówke (rozlewiska v pola minowe).

To topiero by była LEKCJA POKORY.

_________________
Skowyt si? Zbli?a!!!
-----------------------
Plan Your Escap!!!

www.grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum