Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Żyrardowska maszynka do mięsa 4.XII.2010

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 10:45 am    Temat postu: Żyrardowska maszynka do mięsa 4.XII.2010 Odpowiedz z cytatem

Spotkaliśmy się w sobotę, 3 Żyrardowiaków.
Skoq grał Leitheusserem, KenObi jak zwykle koniami, bardzo szybką talią na Gabrysiu, ja zagrałem piechotą Legionu.
Pierwsza gra to była piękna, długa batalia. KenObi aż piszczał, że można tak długo grać trójeczkę, a my ledwo do dwóch godzin dobiliśmy.
Ruszałem się ostatni, branie miałem nędzne, a oni się rozbrykali jak zwykle. Więc statystowałem przez pół gry. Na koniec jednak rozbudowałem się porządnie, dochodziło 50 złota na turę.
Skoq to cholerny szuler. Talię miał co najmniej setkę, a PZty stukał jak dziki. 3 Dobrobyty miał doklejone przez znaczną część gry, poniżej ośmiu kart nigdy nie ciągnął. Tylko dzięki moim Terroryzmom nie wygrał gry. Pozbawiłem go w ten sposób bodajże 27 PZ.
Na koniec rozwaliły nas stada koni. Było tego jak mrówków.
Wynik: Skoq 40, KenObi 50, Stawik 24

W drugiej grze zrezygnowałem ze złota, odchudziłem talię o kilkanaście kart. Wiele nie pomogło, ale pomogło. Znów byłem ostatni, ale branie nieco lepsze. Wystawiłem jakieś dwa miejsca, Razydę, a przy kolejnym braniu miałem na ręce same intrygi. W tym 2 różne Braki. Przy agresywnej grze przeciwników intrygi rozpłynęły się jak poranny szron. W tej grze statystowałem, bo byłem "panem PZtem". Pół mojej krainy leżało jako zdobycze u przeciwników. Ale jak to w naszych grach, grając odważnie, do ostatniej karty zdołałem najechać 2 razy. Potem dorzuciłem jeszcze 6 PZ ze Skromnego Kawalerzysty.
Tym razem koniska stratowały nas w szybkim tempie.
Wynik: Skoq 35, KenObi 50, Stawik 29

Bez zmiany talii wzięliśmy się za trzecią grę. Tym razem byłem pierwszy i genialnym posunięciem okazało się wystawienie Skarbca w pierwszym ruchu.
KenObi Ukryte Bogactwo, Skoq Ograbienie, KenObi Sztuczkę, Skoq Ograbienie. Czy jakoś tak Wink W każdym razie wojna o złoto była kosmiczna. KenObi przez brak złota był przytrzymany na początku, Skoqowi chociaż raz karta nie szła jak z nut, więc maiłem swoje 5 minut. Najeżdżałem co turę na pewniaka, wszystkimi wojami w jedno miejsce i w ten sposób nastukałem 48 PZ.
Skoqowi karta nie szła więc uzbierał "tylko" 32 PZ.
Końcówka była dynamiczna, każdy mógł wygrać, ale blokowaliśmy się na maksa. Nie wiem czy chociaż jeden atak się powiódł przez ostatnie 5 tur.
Najlepsza akcja gry: po Pladze miałem Razydę, Skoq nic, a KenObi wystawił 5 koni. Połączył w grupę i huzia na Razydę. Popatrzyłem na Skoqa, znalazłem porozumienie w jego oczach. Wyciągnąłem Potencjał, Skoq miał sporo złota, więc KenObi przywalił mu czym prędzej z Ograbienia, żeby i on Potencjała nie dorzucił. Ja złota miałem 16. Dodałem Berserka. Skoq Berserka popartego Przemyślem, i jeszcze jednego Berka. Przegrywam 52:53! Przelicz to, i dochodzi mi jeszcze 5 sztuk złota! KenObi wyciągnął Straszliwą, żeby swoją stadninę ocalić. A szkoda, bo po to Skoqa wciągnąłem do akcji, żeby rzucić Skromne, które w ręku ściskałem.
Zakończyliśmy na czas, bo KenObi musiał już lecieć.
Wynik: Skoq 33(32), KenObi 28(27), Stawik 50(48 )

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....


Ostatnio zmieniony przez Stawik dnia Pon Gru 06, 2010 2:09 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Skoq
Szeregowy


Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 50

PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaraz tam szuler - talię miałem 105 kart i trochę farta - a z 3-4 Dobrobytami to dało się grać Wink Ale grało się przednio - myślę że za dwa tygodnie to powtórzymy, ale może z innymi wynikami Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum