Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kraków - gry prawie zapomniane

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
drumdaar
Sierżant


Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 107

PostWysłany: Wto Paź 26, 2010 3:30 pm    Temat postu: Kraków - gry prawie zapomniane Odpowiedz z cytatem

Witam,

dawno nie było tutaj nic z Królewskiego Grodu Kraka i świat dark edenowy gotów mylnie pomyśleć, że się obijamy. Otóz jest to w pewnym stopniu prawda, gdyż obijam się Ja - przy wpisywaniu relacji Razz
Ale do rzeczy

Nie pamiętam dat dokładnie, ale około miesiąca temu mieliśmy się spotkać we 3 ale Seku w ostatniej chwili wypadł z gry. Jako, że dowiedzieliśmy się o tym z Dawidem na miejscu, postanowiliśmy strzelić chociaż pare solówek.

Noz4 szlifował dalej swojego Marcusa - piechota, bez miejsc do nalatywania (oprócz składu) i sporo uprzykrzaczy życia: zaliczki i ceny.

Ja grałem na Komendancie - Blitze i Faliste, bez miejsc, czysta ofensywa plus pare stoperów

Pierwsze dwie gry były bardzo podobne. Bez możliwości nalotu i bez ekonomi do utrzymania większej ilości woja, zostałem po prostu zalany masą. Jedyne punkty zdobyłem na Gomorze, a Dawid systematycznie sobie nabijał. W drugiej grze nawet skromne nie weszło.

Wyniki:
Noz4 - Drumdaar
50:9
50:0

Postanowiłem pogrzebać w talii, zwłaszcza, że w drugiej grze udupiony zostałem głównie cenami wojny. Wyrzuciłem karty typu nadgodziny/kłopoty a wstawiłem miejsca: kopalnie, 2 składy i tunele pary, oraz dołozyłem 3 ceny wojny.

Gra od razu nabrała innego wymiaru, bardzo długo panował impas, co prawda Dawid przedarł się i ubił mi kopalnie ale ja znowu zgarnąłem 9 na Gomorze. Potem niestety to Dawid wyciągnął skromne na Blitza a po paru turach, przy walce do ostatniej karty otworzył sobie w końcu bramke i na rozbudowanej krainie, Gomory zrobiły swoje.

Na szczęście w kolejnych grach okazało się, że dołożenie miejsc było tym czego wcześniej brakowało. Karta ciut lepiej szła w końcu mi, Ceny wojny też coraz częściej wisiały u Dawida i tym sposobem 2 ostatnie gieri były w końcu moje.
Wyniki po zmianie talii:

Noz4 vs Drumdaar
50 : 9
9 : 50
0 : 50

To był koniec tego dnia.


Jakiś czas potem, spotkaliśmy się w końcu we 3 z Sekiem.

Seku - Abdul z jazdą
Noz4 - dalej Marcus
Drumdaar - Komendant z miejscami

Niestety nie pamiętam za bardzo szczegółów oprócz tego, że w 3,5h rozegraliśmy 3 gry (ostatnia na czas). Każdy nastawił się na max ofensywe i to było widać bo pz leciały jak z nut.

Wyniki:
Noz4 50, Drumdaar 45, Seku 28

Seku 50, Noz4 42, Drumdaar 32

Noz4 21, Drumdaar 16, Seku 10


I ostatnie gierki.

Drumdaar - dalej Komendant z małymi zmianami
Seku - to samo
Aksal - Gabriel z konikami i ciekawyi kartami typu przewagi czy ferwor walki

Czekając na Seka rozegraliśmy solówke z Aksalem wygraną przez niego w wielkim stylu (2 skromne na 2 Blitzach Razz)
Aksal 50 : 34 Drumdaar

Potem już poleciały 3-jeczki. W pierwszej grze karta szła jak marzenie. Powstrzymywajki podchodziły non-stop na styk a i ofensywa nie spała i pomału ciułałem punkty. Jako ciekaowstke podam, że dzięki kłopotom w bilansie z księgami Gabriel dobrał max 3 razy komplet kart, oraz to, że na moje zwycięstwo złożyły się prawie same pojedyncze zdobycze po 7-9 punktów i 1 obóz szkoleniowy.
Wynik:
Drumdaar 50, Seku 0, Aksal 0

Druga gra była już znacznie bardziej wyrównana, chociaż pierwsze 16 punktó zgarnąłem błyskawicznie i zapowiadałao się na replay. Niestety potem nie było już tak dobrze a i chłopaki zwaracali większą uwagę zwłaszcza na moje faliste. Po jakimś czasie ubili mi Blitze i wprzedzili w punktach co zapowiadało spore problemy. Na szczęście w idelanym momencie doszłedł mi drugi falisty, 2 przemyśle i wojna błyskawiczna co na tym etapie gry zaowocowało 22 punktami. Niestety Aksalowa machina była już za bardzo rozpędzona. Po wystawieniu około 10 kawalerzystów szybko zrobił swoje.
Wynik:
Aksal 50, Drumdaar 38, Seku 21

i to tyle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
noz4
Sierżant


Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 171

PostWysłany: Wto Paź 26, 2010 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No. W sumie ładnie, chociaż się z deka pospieszyłeś...tak byś od razu dzisiejsze gry dorzucił Wink

A co do opisanych gier: w tych solówkach (tak koło połowy 4tej rozgrywki) musiałem rozkładać siły równo pomiędzy walką z Tobą i tzw: "efektem piwnym" (niezbadanym jeszcze przez amerykańskich naukowców), więc po sromotnej porażce w ostatniej solówce nie pozostawało nic innego jak wywiesić białą flagę. No i faktycznie dorzucenie budynków to jednak był prawidłowy krok...a szkoda bo gdyby ta talia umiała się jakoś bez nich obejść to był by miód-malina po prostu.

Z kolei te gry z Sekiem to faktycznie był naturalny speed. Zresztą czego się było spodziewać po takich deckach jak nie czystego blietzkriega. No i nawet nie pamiętam już, że na czas tą ostatnią wygrał mój Marcus. Fajnie Very Happy

Hoi!

_________________
wtf czyli kurde bele
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dungal
Generał


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 634

PostWysłany: Sro Paź 27, 2010 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe gry, trzeba przyznać, chociaż solówki są ciężkim wyznacznikiem i tak to już jest, że gra mało wyrównana. Ale piękną solówkę widzę rozegrał Aksal z Drumdarem! 24 PZty z Blitzów - piękne! Very Happy

Też często stosujemy motyw z Kłopotami, bez miejsc, ale muszą konkretnie dobrze karty podchodzić, i w sumie dochodzę do wniosku, że jednak lepiej miejsca wystawiać, jest dużo "płynniej".

Noz4, czy w swojej talii posiadasz Pretorów?

Pozdro! Życzę Wam miłych gier! Jestem ciekaw Waszych taktyk Very Happy

_________________
Temu dzid? !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum