Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kraków - sprawozdanie zaległe.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
noz4
Sierżant


Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 171

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 5:40 pm    Temat postu: Kraków - sprawozdanie zaległe. Odpowiedz z cytatem

Ano właśnie. Znalazłem w kieszeni kartkę z wynikami i począłem się zastanawiać: skąd to? gdzie to? I przypomniałem sobie, że na poczcie mam cały prawie napisany opis batalii z 28 kwietnia xD

No to wrzucam go teraz.

Do gry zasiedli:
Aksal z legionem na Marcusie
Drumdaar z konikami na Cainie
Noz4 i kawaleria pod przywództwem Gabriela

W pierwszej grze zaczynający Cain ograbił na wstępie Gabriela a ten przytomnie schował sobie między karty na ręce przemyśla (!!!!) i nie odbił ograbienia - co skutecznie spowolniło go na jakiś czas. Inicjatywa weszła w ręce Legionu, który ładnie to wykorzystał wykładając się spokojnie; tak w miejscach jak i w wojach. Szybko jednak Cain z Gabrielem podbudowali swoje osady wystawili wojo i mimo iż to Marcus trzasnął pierwsze PZty (pole minowe i skromne) to sami mieli już zapas wojsk i intryg na dostatecznym poziomie by stawić Legionowi czoło. Fazy w środkowej części gry były krwawe i bardzo precyzyjne - nikt nie zagrywał nic ponad potrzebę i ograniczał się do tego co niezbędne by nie dopuścić wrogów do upragnionych PZtów. Pod koniec jednak Gabriel mając składzik z niespodziankami i 4 karty na ręce - a na stole 5 wojów postanowił zaryzykować. Zrezygnował z obrony, przemielił bramki wrogów po czym (na osadzie głównie Caina) zdobył komplet 60ciu punktów!! Wykrwawiając się przy tym chyba ze wszystkich dostępnych w danym momencie kart boostujacych zaryzykował, i się opłaciło...swoją drogą w następnej turze (w wypadku niepowodzenia tej akcji) mogło by być nieciekawie z jego osadą i kto wie jak skończyła by się ta batalia.

Aksal: 12, Noz4: 60, Drumdaar: 6

Druga gra zaczęła się od tego, że Cain został pozbawiony złota i z pełną w zasadzie ręką czekał sobie na ten drogocenny kruszec ze cztery tury by móc wyłożyć stajnie. W tym czasie Marcus z Gabrielem wymieniali lekkie ciosy i podchodzili się, jednocześnie rozbudowując osady. Kiedy Cain wrócił już do zabawy jego wrogowie mieli mocno rozbudowane wioski i plany na zwycięstwo, choć woje spadali ze stołu jak - nie przymierzając - liście jesienią na krakowskich plantach Wink. Mimo wszystko Cain wyprowadził kilka ataków/najazdów - co pokazało, że sprawność bojowa mu wróciła i intrygi leciały równo po wszystkich dowódcach. Jeżeli chodzi o PZty to gdzieś najpierw Marcus wyprowadził udany najazd na mennice Gabriela zdobywając 8 pztów, potem Gabriel ugryzł coś za 12 a następnie nastała dość długa posucha, którą przerwał dopiero Josef i jego konie. Wyniuchawszy moment osłabienia na rękach wrogów przeszedł do ofensywy i (jak w ostatniej grze) wystrzelił wszystko co miał w osady wrogów. Opłaciło się: 48Pztów wpadło.

Aksal: 8, Noz4: 60, Drumdaar: 0

Trzecia gra była dość szybka nawet. Gabriel bez zołta powtarza ścieżkę Caina z poprzedniej gry. W tym czasie Legion tłucze punkty. Nie pozostaje mu dłużny Cain i sam zdobywa co trzeba. W tym czasie Gabriel odbudowuje osadę i choć bez większych nadziei na wygraną prze naprzód. Dużo się dzieje na planszy a woje się sypią, ale po wielu perturbacjach to znowu Gabriel - w jakimś niepojętym taktycznym cudzie - zdołał wyprowadzić odpowiednią ilość najazdów by sięgnąć po zwycięstwo.

Aksal: 57, Noz4: 60, Drumdaar: 43.

Tak czy siak - gry były przednie, niewielka ilość błędów sprawiła, że poziom był wysoki i wyrównany!

To tyle. Jeżeli gdzieś wkradł się błąd to chłopaki napewno go zaraz wypatrzą i skorygują Wink

Pozdr.

_________________
wtf czyli kurde bele
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
drumdaar
Sierżant


Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 107

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od siebie napiszę tylko tyle:

nie gram w DE od wczoraj i niejedno widziałem. Samemu zdarzało mi się czy to fartem czy odpowiednim wyczuciem momentu wygrać w 1 ture.

Ale 3 gry z rzędu??!!! Masakra Smile

to, że Naz4 podeszła karta to jedno, ale jak to wykorzystał to... majstersztyk Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum