Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sopockie granie - 15.05.2010 - templariusze vs. horda

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Nie Maj 16, 2010 1:08 pm    Temat postu: Sopockie granie - 15.05.2010 - templariusze vs. horda Odpowiedz z cytatem

Zagraliśmy wczoraj w Sopocie u Danka. Był jeszcze Wicu i Privian.

Był to kolejny najazd na ziemie zamieszkiwane przez Nomadów. Tym razem najeźdźcami byli nieustraszeni Synowie Matki Ziemi, samozwańczy władcy Dark Edenu, czyli Templariusze.

Tym razem się nie rozpiszę zbytnio bo tyle tego grania było, że nie za wiele pamiętam.
Graliśmy zgodnie z moją propozycją działania skromnego zwycięstwa zawsze na wb napisane na karcie. Nie zależnie czy punkty zdobywa się za męczennika czy innego wojownika. Dzięki temu posiadanie męczenników było obosieczne i urozmaicało to grę. Wcześniej było tak, że każdy kto miał męczennika, gdy tylko nadarzała się okazja, polował na wojowników jazdy. Teraz każdy męczennik sam stawał się celem polowań.

Pierwsza bitwa:

Wicu - templariusze na Montagnie
Privian - horda na hussainie
Danek - horda na hussainie
Jeremiasz - horda na Alim spod zaćmionego słońca


Moja talia na Alim była nieco eksperymentalna, chociaż podobna trochę do talii Danka i Priviana w kwestii strategii. Zrobiłem ją dlatego, że po ostatnich grach przeciwko samym hordziażą miałem już dość patrzenia jak inni nadużywają naszej woli i tym podobnych zagrań Smile
Ogólnie moja kraina rozwijała się całkiem znośnie, ale poza tym nie wiele dawałem radę zrobić. Przez całą grę głównie patrzyłem jak chłopaki sieką się wzajemnie i mnie również.
Jak zwykle ostatnimi już czasy, Privian znów szybko wysforował się na prowadzenie w punktach i przez większość czasu przewagę tą utrzymywał. Ostatecznie jednak templariusze Wica, gdy już się nieco rozwinęli dokonali masakry w krainie nomadów i zwyciężyli. Mi udało się tylko zagrać skromne gdy bodajże żołnierz hordy lub ktoś taki zaatakował mojego męczennika.

wynik: Wicu 47, Privian 32, Danek 28, Jeremiasz 3


Po tej grze Wicu musiał już spadać i zostaliśmy we trzech.
Na odchodne Wicu poradził mi bym, wrócił do grania templariuszami bo są naprawdę dobrzy.
Posłuchałem go więc i szybko złożyłem talię templaróws składającą się z około 100 kart :>

Privian i Danek nie zmienili swoich talii.
Ta bitwa była szybka. Moja kraina rozwijała się w błyskawicznym tempie a wojownicy mnożyli się zastraszająco szybko. Miałem kupę złota dzięki mennicy i zdolności Montagna, a w krainie obóz szkoleniowy dodający +2 do WB moich wojowników.
Obydwaj Hordziaże nie mieli tyle szczęście i mimo usilnych starań i dość skutecznego odpierania ataków musieli w końcu skapitulować przed siłą templariuszy i oddać im kolejne ze swych ziem.

wynik: Privian 18, Danek 3, Jeremiasz 50


Po tej bitwie, Nomadowie wezwali na pomoc podporządkowane sobie w ostatnich bitwach siły ciemności a dowodził nimi Marcus kierowany przez Priviana.

Ta rozgrywka była równie dynamiczna, ale nieco dłuższa, bo siły ciemności wystawiły do walki dziesiątki ożywieńczych legionistów mnożących się w szybkim tempie.
Ale mi karty podchodziły równie dobrze a może nawet lepiej, jak w poprzedniej grze.
Szybko powtórzy się scenariusz z wcześniejszej bitwy i zwycięstwo Templariuszy oraz zagarnięcie przez nich kolejnych ziem hordy półksiężyca było tylko kwestią czasu.

wynik: Privian 4, Danek 0, Jeremiasz 50


Po tej bitwie horda zebrała wszystkie swoje siły do ostatecznej walki. Privian wrócił do gry Hussainem a Danek tym razem wyciągnął Abdula i jego wielkie bestie bojowe.

Templariuszy, po wcześniejszych zwycięstwach, pewnie kroczyli po kolejne, dzielnie stając do walki z olbrzymimi bestiami Hordy. Tym razem jednak opór Nomadów był dużo silniejszy, a templariusze musieli się nieco wycofać i odpierać liczne ataki.
Graliśmy do końca czasu, ja przez całą grę, mimo usilnych starań, nie mogłem ugrać choćby jednego punktu. Privian i Danek stale mnie czymś powstrzymywali, a sami punkty nabijali.
W końcu czas dobiegał końca i była ostatnia runda. Privian miał 26 punktów i sposobił się do najazdu na moją krainę. Na moje centrum dowodzenia rzucał się chyba w tym najeździe z pięć razy. Używał do tego błogosławionej łzy, proroka i dżihada oraz wojny błyskawicznej, naszej woli, dwóch zacznijmy od nowa, poszukiwania, sztuczki, ze trzech potencjałów i nie pamiętam czego jeszcze. Ja odpowiadałem, potencjałami, łapówkami, wyrzeczeniem na wolę, Danek mi pomógł jednym przemyślem i ostatecznie zagrałem ulewę. Wyłożyłem jeszcze na stół czas pokoju i brak żywności.
Przyszła kolej Danka i byłem przekonany, że wynik się już nie zmieni bo ja miałem czym go powstrzymać ale sam nie miałem co zrobić. Miałem w składzie śmierć z obłoków ale chłopaki mieli obudowane wszystkie miejsca z taktyką powietrzną. Ale Danek w swojej turze wystawił nową ziemię orną i to była szansa dla mnie na jakiekolwiek punkty. Danek nic więcej nie zrobił i przyszła moja tura.
Na rękę wszedł mi terroryzm i dwa potencjały. To dawało mi jeszcze większe możliwość. Rzuciłem śmierć z obłoków, nalatuje ziemię Danka. Danek coś rzucił, chyba plagę ale miałem przemyśla, Privian nic nie miał i ziemia moja. Chłopaki myśleli, że to już koniec, a ja rzucam terroryzm na złoże minerałów Danka odsłaniając tym samym dostęp do dwóch kolejnych ziem ornych. i pozostali wojownicy nalatują jedną po drugiej. I co się okazuje...?, że w ten sposób zdobywam najwięcej punktów!

wynik: Privian 26, Danek 19, Jeremiasz 27

_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl


Ostatnio zmieniony przez Jeremiasz dnia Nie Maj 16, 2010 3:09 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Privian
Sierżant


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 230

PostWysłany: Nie Maj 16, 2010 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaprawdę powiadam wam, grania było co nie miara, aż prawie krew się lała! Żal w mym sercu zagościł po stracie jednego z mych wiernych kompanów, a imię jego brzmiało Wicu, lecz z bliżej mi nieokreślonych przyczyn miusiał się oddalić do swojego zamczyska ku wielkie uciesze swojej niewiasty. Czoła chylę Jeremiaszowi ku jego zwycięstwom lecz rzec jeszcze muszę małe sprostowanie iż ostatnie granie skończyło się 1 punktowym zwycięstwem a nie 50. Privian 26, Danek 19, Jeremiasz 27. a od siebie jeszcze dodam iż spożywanie szlachetnego miody pitnego nie idzie w prze z wygrywaniem. Więc następnym razem się odegram! Jakobym jest "Privian Gromowładny".
_________________
Skowyt si? Zbli?a!!!
-----------------------
Plan Your Escap!!!

www.grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Nie Maj 16, 2010 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Privian napisał:
Czoła chylę Jeremiaszowi ku jego zwycięstwom lecz rzec jeszcze muszę małe sprostowanie iż ostatnie granie skończyło się 1 punktowym zwycięstwem a nie 50. Privian 26, Danek 19, Jeremiasz 27.


A tak rzeczywiście, mądrze prawisz mój zacny przeciwniku "Privianie Gromowładny". W zapiski moje wkradł się błąd, ale popełniony z rozpędu, nie zaś z chęci naginania prawdy na swą korzyść. Upraszam, zatem o wybaczenie, a zapiski niezwłocznie poprawiam.

_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum