Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Smok_84 vs Krecik
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smok_84
Sierżant


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 120

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 5:30 pm    Temat postu: Smok_84 vs Krecik Odpowiedz z cytatem

Witam
Jako że mój brak (Krecik) po turnieju w Częstochowie był ostro zajarany grą Dark Eden postanowiłem złożyć mu talie. Jak już w któryś poście wspomniałem był pod wrażeniem gry Noz4'a i chciał mieć taką samą talie jak on (Triada). A więc po części złożyłem mu podobną talie (nie umie dostać reszty kart aby skompletować ja w 100%), zastępując karty których nie mam innymi. Pomogli w składaniu talii Stawik, Noz4 i Blitzkieg (rady, itp.). A więc przechodząc do tematu (Batalie) po bardzo zwięzłej części przedstawię wyniki batalii stoczonych przez nas (nie pamiętam zbytnio przebiegu wszystkich). A więc pierwsze starcia w liczbie czterech zakończyły się następująco:
1. Smok vs Krecik 50:0
2. Krecik vs Smok 0:50
3. Smok vs Krecik 50:0
4 Krecik vs Smok 0:50

W piątym starciu coś drgnęło w poczynaniach Krecika zdołał się bardzo długo bronić ale i zaciekle atakował po moich błędach. Sprzątnął mi dwie ziemi orne i musiałem oddać trochę mojego woja do rzeźni na salami i inne przetwory mięsne Razz aby resztę wyżywić. Ale nie na wiele się to zdało gdyż moje krówki się wkurzyły i wspomagane przez proroków ich proroctwa oraz szarże i berserk rozniosły jego krainę w drobny mak Smile Byłem pełen podziwu dal niego. Czasami sam mówił mi o rzeczach o których ja zapominałem (zasady gry). Było mi wstyd. Wynik był już nie do zera Smile (cały czas przeżywał że Noz4 umiał mnie pokonać a on nie może, ale się nie załamał)

5. Smok vs Krecik 50:18

szóste i siódme starcie to moja dominacja. Krecikowi nie podchodziły stajnie i nawet nie pierdnął jak już moi pożeracze żywności byli w natarciu. wyniki jednoznaczne:

6. Krecik vs Smok 0:50
7 Smok vs Krecik50:0

Ósma batalia ( NIE WIEM CZY BYŁĄ DO KOŃCA ZGODNA Z REGUŁAMI) między nami to była wojna na maksa. ja już w pierwszej turze miałem proroka i żeglarza na bramce a on patryjarchę i żeglarza. i nastała cisza nie można było niczego najechać. także krainy nie cierpiały a rosły w siłę. a szczególne kraina Krecika. ja natomiast miałem full maleństw w ataku i co pupa blada. Zero ruchu. Ale nastały czasy zmiany rozkazów i w tym momęcie już była jazda jak trzeba. Wet za wet. Walały się intrygi i dobre i złe. zacząłem osiągać przewagę w punktach i nagle Krecik pokazuje Poszukiwanie i coś wyciąga. Cieszy się. Nie wiedziałem co to może oznaczać. W następnej rundzie stało się. Nie przemyślał do końca tego co chce zrobić i wystawił wojo, a gdy rzuciłem Szał to w panice rzucił Plagę. nie przemyślana decyzja. powiedziałem: "OK Smile Skoro tak to tak". W mojej rundzie wystawiłem moje wojo co mi doszło i zniszczyłem jego krainę krok po kroku. W tej batalii też bronił się długo ale nie był się przeciwstawić sile krówek Smile jeżeli dobrze pamiętam to chyba zdjął mi Ziemie Orną.

8. Smok vs Krecik 50:9

dwie następne batalie to już moja niszcząca przewaga obydwie mu nie poszły. zakończyłem je do zera.

9. Krecik vs Smok 0:50
10. Smok vs Krecik 50:0

Od dzisiaj zagramy bardzo odchudzonymi taliami (po ok 83 karty) po doradztwie Stawika i Blitzkieg'o. zobaczymy teraz jak mu pójdzie. Chłopak szykuje się na następny turniej jak będzie. trenujemy obydwoje zobaczymy co z tego wyjdzie. Uczy się i widać że chce i podoba mu się to. Jak będą kolejne batalie to dodam wyniki i krótki opisy Smile



TE PIERWSZE 10 WALK TRAKTUJEMY JAKO TRENINGOWE ZE WZGLĘDU NA GRUBOŚĆ TALII OBIERANIE TAKTYKI Smile


Ostatnio zmieniony przez smok_84 dnia Pią Kwi 02, 2010 2:54 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blitzkrieg
Szeregowy


Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 63

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To się nazywa dobra passa!
Ale coś mi tu śmierdzi nie równymi szansami
Może Kracik ma za mało powstrzymywajek albo modyfikatorów do WB

Koniec końców lepiej czasem przegrać dla zachęty, aby młody nabrał wiatru w żagle Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
smok_84
Sierżant


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 120

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powstrzymywajek miał więcej niż ja, modyfikatorów WB troszkę mniej ale teraz zobaczymy jak mu pójdzie przy nowej chudszej Talii Smile

lekkie lejty mu nie zaszkodzą, a może przez to obierze jaką taktykę dla siebie i w końcu mnie złoji Smile

mam nadzieje że nabierze wiatru w żagle i będzie dalej zafascynowany ta grą. Chce się bardzo zmierzyć z Noz4'em i jego Triadą Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blitzkrieg napisał:

Ale coś mi tu śmierdzi nie równymi szansami

No jasne, że nierówne. Talie po 120 kart na Abdula i Gabriela.
=100% skuteczności Abdula. Zobaczymy co będzie jak Gabryś będzie miał lepszy dostęp do Stajni.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
smok_84
Sierżant


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 120

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tego się właśnie boje, bo Krecik Może mi skopać moje krówki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No toś ładnie go zmasakrował... aż dziw, że się nie zniechęcił Smile
Ale racja, że szanse równe nie były.
Jak chcesz wyrównać jego szanse jako początkującego, to weź sobie innego wodza i dorzuć stajnie do talii a już sytuacja się zmieni.
No i oczywiście ilość kart w talii ma znaczenie. 5 stajni na 120 kart to mało.. :/

_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stajnie Stajniami, ale Krecik miał tylko 15 wojowników na 100 kart z górką, a Smoku z 30. Robi różnicę jak widać w opisie...
_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
smok_84
Sierżant


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 120

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak tu masz racje z ilością wojska.

Dodane po 18 minutach:

i odbyła się

1 walka pomiędzy Smokiem a Krecikiem po odchudzeniu Talii Smile
po odchudzeniu talii gra wyglądała całkiem inaczej już mi nie było tak łatwo [ale brakuje Krecikowi trochę wspomagaczy Sad chodźby Szarży (w talii mai berserk, potencjał, przewagę taktyczną) ]. Talie szybko dobiegły do końca Smile
Ale przejdźmy do samej walki. Pierwsze 3 rundy to tak owe rozpoznanie przeciwnika. wystawianie Wojska, miejsc zagrywanie Intryg. gdy przeszliśmy już do działań ofensywnych ja pierwszy ściągnąłem Krecikowi miejsce ale nie pozostał mi dłużny i zagrał Zdrajce! i miejsce moje padło. przy wyborze miejsca nie pomyślał i zamiast wybrać Ziemie Orną wybrał mennice która nic nie dawała w mojej krainie. Później ja wyłożyłem dużo woja zdobyłem chyba 30PZ i nagle Plaga! Krecik wystawia 2 Ciężkich Kawalerów i obija mi Ziemie Orną Smile Ale na tym jego plądrowanie mojej krainy się skończyło. Ja miałem jeszcze moich 5 Świętych którzy mi dochodzili przez klika rund i kilka wspomagaczy i na tym się zakończyły wojaże Krecika, chociaż kilka razy napędził mi stracha Smile

wynik:
1. Smok vs Krecik 50:18 Smile


Ostatnio zmieniony przez smok_84 dnia Pią Kwi 02, 2010 2:58 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
noz4
Sierżant


Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 171

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha! I się dzieje!

Super że gracie i zbieracie doświadczenie. To jest podstawa. Przeczytajcie sobie powoli zasady co by wszystko było w zgodzie z nimi i będzie git.

Tak sobie z chłopakami z Krk myślimy i główkujemy co by was tu na jakieś granie zaprosić, a że szukacz.pl pokazuje, że w lini prostej Knurów - Kraków to tylko 94 km Wink to spodziewaj się w niedługim czasie jakiegoś oficjalnego zaproszenia...ale to jeszcze projekt...i najwcześniej po świętach i w ogóle i w szczególe to na PMa będę walił jak coś rozkminimy Wink

Na razie gratuluję zapału i czekam na kolejne relacje z pola walki Wink

Pozdr.

_________________
wtf czyli kurde bele
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
smok_84
Sierżant


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 120

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czekamy na zaproszenie Smile może jeszcze Oman z Katowic się do na dołączy Smile

Trenujemy, zbierany doświadczenie nadal

Zasady czasami się nam jeszcze mylą ale damy rade Smile

Jutro kolejne relacje z naszych batalii.

Noz4 mój brat ci pozdrawia a i ja się dołączam Smile

Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
noz4
Sierżant


Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 171

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

smok_84 napisał:
może jeszcze Oman z Katowic się do na dołączy Smile


Ano i do tego też są przymiarki - ale jak już pisałem narazie jest PLAN! (w końcu od czegoś trzeba zacząć) Wink

Dzięki za pozdry i także:

Pozdr!

Hej!

Wink

_________________
wtf czyli kurde bele
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blitzkrieg
Szeregowy


Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 63

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jak plany przejdą w fazję realizacji, nie zapomni dac zac! W końcu nie poto Rasputin ma swoje samoloty by trzymac je w hangarze.

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
decado
Sierżant


Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 190

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie planujcie ostro, mam dla Was kolejnego gracza, który się właśnie przeprowadził do Krakowa Very Happy Nadam mu kontakty i może uda się coś większego rozegrać?! W sumie do Kraka pociągiem tyle co do Częstochowy i tanio bo TLKi jeżdżą. Chętnie bym się wybrał...

Smoku jeszcze Twoje krówki schowają pyski w trawę, zobaczysz Smile Krecik swoje baty zbierze ale i doświadczenie bitewne wyniesie co zaprocentuje w przyszłości. Z Triadą żartów nie ma Wink Trenujcie chłopaki, wielka szkoda, że nie udało nam się zagrać w Czewie.

_________________
Dark Eden Lives Forever Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
noz4
Sierżant


Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 171

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

decado napisał:
Panowie planujcie ostro, mam dla Was kolejnego gracza, który się właśnie przeprowadził do Krakowa Very Happy Nadam mu kontakty i może uda się coś większego rozegrać?! W sumie do Kraka pociągiem tyle co do Częstochowy i tanio bo TLKi jeżdżą. Chętnie bym się wybrał...



Exclamation

Dajesz, dajesz!

_________________
wtf czyli kurde bele
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
smok_84
Sierżant


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 120

PostWysłany: Czw Kwi 01, 2010 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blitz na pewno Cię powiadomię o jakimś większym graniu w Krakowie Smile

No Szkoda Decado że nie zagraliśmy ale trudno może w Krakowie się uda Smile na pewno nie schowają pysków w trawę tylko się będą dzielnie bronić jak by co Smile to nie są mięczaki Smile

Na pierwszą wygraną od Krecik nie trzeb było długo czekać Smile
Dzisiaj rano (01.04.2010r) przeprowadziliśmy dwie walki: pierwsza czyli 2 z kolei zakończyła się wynikiem:

2. Krecik vs Smok 18:50

Ale 3 walka to była już moja pierwsza porażka w naszych potyczkach Sad Jak to mówią nie zawsze można wygrywać a i z przegranych płyną nauki Smile

A więc walka zaczęła się normalnie pierwsze 3 rundy wybadanie przeciwnika, wystawki, itp. Po 3 rundach zaczeliśmy działania na polu walki. Krecik nie umiał się obronić w 3 rundach zdobyłem 32 PZ, rzucał jakieś intrygi, wystawił jakieś tam wojsko, ale to nic nie dało. w tym czasie pozbył się kilku dobrych intryg zresztą ja też. miałem na planszy prawie całe moje wojo i nastał czas Plagi!!! Zostałem z niczym a Krecik w swojej turze wyłożył trochę woja i zaczął skakać na moją krainę. Zdobył 38 PZ. Później mi trochę woja doszło ale już nic nie mogłem zrobić gdyż Krecik miał 2 grupy ofensywne, za silne na moja obronę Sad I dostałem w dupkę z moimi krówkami Sad

Ale cieszy to że był wytrwały, nabierał doświadczenia, wykorzystał moje błędy i myślał podczas swoich ruchów Smile
Wynik:

3.Smok vs Krecik 32:50!!!!!!! Smile


Ostatnio zmieniony przez smok_84 dnia Pią Kwi 02, 2010 2:59 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum