Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pierwsze nawalanki na pomorzu w 2010 roku!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 10:01 am    Temat postu: pierwsze nawalanki na pomorzu w 2010 roku!! Odpowiedz z cytatem

Pomorski Rok 2010 w nawalankach DE uważam za rozpoczęty!

Udało się wczoraj mi spotkać z Dankiem i Privianem. Rozegraliśmy aż trzy nawalanki.

Piersza gra:

Jeremiasz - jak zawsze już Templariusze na Montagnie. Talia taka jak ostatnio na turnieju i przed, ale jeszcze bardziej dopracowana i kosmetycznymi zmianami.
Danke - Horda na Husseinie. Męczennicy, Łezki, skromne i intrygi.
Privian - Legion na Marcusie - silna piechota z Darami plus soldaci szturmowi.

Rozpoczynał Privian. Każdy z nas dość dobrze chyba zaczął i coś tam powykładał. Ja dość szybko dostałem pierwsze ograbienie od Danka i potem jeszcze wiele razy męczył mnie tą kartą bo miał w talii aż pięć a mi przez czas jakiś nie podchodziły skarbce. Po kilku turach sytuacja przedstawiała się tak, że Privian i Ja ostro cisnęliśmy się nawzajem bo Danek miał na pograniczu kilku męczenników a na łapce ściskał skromne więc żaden z nas nie chciał mu dać tej satysfakcji ze zdobycia w ten sposób punktów! Smile Co jakiś czas Danek wykładał łezki ale nie udawało mu się nimi skutecznie najechać. Ja po pewnym czasie maiłem już 3 dobrobyty i pełny skład i zacząłem zdobywać punkty. Chłopaki się dzielnie bronili ale po nieco ponad godzinie uzbierałem 50 punktów w krainie Priviana.

wynik: Jeremiasz 50, Danek 0, Privian 0

Druga gra:

Talie ogólnie te same z drobnymi zmianami. Chłopaki wzięli jakieś karty na mnie ale nie wiem jakie. Ja więc też dokonałem zmia i wywaliłem z 7 kart na ich miejsce wkładając zaliczki i ceny wojny.

Znów rozpoczynał Privian. I znów dość dobrze się wyłożył. Ja niestety dostałem od razu ograbienie od Danka i na chwilę mnie powstrzymało, ale zaraz weszło przelicz to więc coś niecoś mogłem podziałać. Danek znów rozbudowywał osadę osłaniając się męczennikami.
Privian próbował szaleć legionem z przeraźliwymi szałami i mutacjami ale nie bardzo miał co nalatywać a wszystkie próby najazdów zostawały powstrzymane. Danka Łzy w tej grze również nie miały szczęścia. Ja natomiast znów wykładałem dobrobyty a dodatkowo jeszcze utrudniałem życie dość skutecznie przeciwnikom zaliczkami i cenami wojny, więc i tym razem chłopaki mimo, że dzielnie walczyli musieli uznać moje zwycięstwo. Gra zakończyła się podobnie do pierwszej po około godzinie.

wynik: Jeremiasz 50, Danek 0, Privian 0

Teraz nastąpiła dłuższa przerwa a mi udało się namówić Danka do zmiany talii na którąś z takich jakimi grał kiedyś, gdy zdobywał naprawdę dużo punktów. Musieliśmy więc poczekać, aż Danek przygotuje talię. Privian więc, w tym czasie też złożył inną talię.

Trzecia gra:

Jeremiasz - talia bez zmian + brak paliwa jeden.
Danek - Samir na pojazdach i oczywiście męczennikach Smile
Privian - Hussein z piechotą i proroctwami.

Tym razem gra była dużo bardziej ostra. Ja zaczynałem i miałem dość dobrą rękę. Danek przez pierwsze kilka tur wyciągał po 3 - 4 miejsca ale nie miał, żadnych wojowników więc tylko powiększał krainę.
Privian na razie też nie szalał, ale sukcesywnie się rozbudowywał i dość szybko, gdy Danek wciąż jeszcze nie posiadał wojowników najechał mu Kopalnie. Wtedy ja poszedłem za ciosem i najechał Dankowi drugą kopalnię. A, że miał już wtedy dołączoną zaliczkę, a niedługo potem dostał na wszelki drugą, to był dość mocno ograniczony.
Privian tym czasem zbierał ceny wojny.
Ale chłopaki się zawzięli. I tym razem nie dali mi szans. Danek dokopał się w końcu do wojowników i zaczął szaleć. Nie miał zbyt dużo do nalatywanie ale jego wozy bojowe mogące dwa razy najeżdżać były wystarczające. Chłopaki dosłownie podzielili się moją krainą. Privian zdobył mój skarbiec i dwie kopalnie a Danek mój drugi skarbiec i też kopalnię. Chciał jeszcze skład ale go odrzuciłem dzięki przelicz to. Gdyby nie to, miałby i skład bo Privian był skory do pomocy w najeżdżani mnie :/
Ja próbowałem jakoś stanąć na nogi ale gdy oni dalej mnie rozjeżdżali. Danek zdobył jeszcze 6 punków skromnym za mojego bestala i moje notre dame i miał już 49 punktów! Privian pojechał mi jeszcze złoże minerałów i dobił do 46 punktów.
Byłem już pewny, że nie uda mi się nic więcej zrobić, ale teraz zaczęły podchodzić mi przeszkadzajki i udawało mi się chłopaków powstrzymwać tak, że przez kilka kolejnych tur nic nie zrobili.
Zostało już tylko kilka minut do końca i nadeszła moja kolej. Dobrałem do 10 kart. Miałem dwa przemyśle, śmierć z obłoków, poszukiwanie, zacznijmy, skład i jeszcze jakieś wojo i miejsce. Wyłożyłem co się dało ale bez notre bym tego nie wyżywił.
Zagrałem poszukiwanie i chciałem wziąć notre ale nie było go w talii, za to ku mojemu zdziwieniu było jeszcze jedno przemyśl. Miałem nadzieję, że notre wejdzie po zacznijmy, i że uda mi się chociaż trochę punktów ugrać jeszcze.
Schowałęm więc co się dało do składu, wyciągając z niego jeszcze dwóch bestali i zagrałem zacznijmy. Danek miał centrum więc nie skorzystał a Privian też dobrał.
Ja wyciągnąłem jeszcze więcej woja jakieś miejsca i notre! Do tego jeszcze potencjał i pacyfistę.
Zacząłem liczyć WB i okazało się, że gdybym przedarł się przez czyjąś bramkę to mógłbym nawet wygrać. Na stole leżała ulewa więc najazd z lądu odpadał. Ale na szczęście miałem śmierć z obłoków. Zagrałem ją, zdjąłem trzy samoloty z bramki Danka i pojechałem mu 3 pola naftowe i warsztat zdobywając 40 punktów, co z wcześniejszą kopalnią dawało 50!
Danek miał na ręku plagę, poleciał też potencjał ale mając trzy przemyśle wszystko to nie zadziałało. Gra skończyła się nie całe 3 minuty przed czasem.

wynik: Jeremiasz 50, Danek 49, Privian 46

Dzięki chłopaki za grę! Mam nadzieję, do rychłego zobaczenia Smile i zagrania

_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanko, czy graliście na 'oswojoną' Zaliczkę, tylko na miejsca i wojów?
Pytanko2: na jakie zasady gracie, ile powstrzymywajów?

Jeremiaszu, jesteś masakratorem! I fuksiarzem!

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tym razem jeszcze nie graliśmy na zasadę 'oswojonej' zaliczki.
Co do innych zasad stosujemy zawsze zasady turniejowe, pomijając jedynie anihilację jednej karty na początku gry.
Więc co do powstrzymywaczy nie przyjęliśmy innych ograniczeń do zmniejszania ich ilość, chociaż ja osobiście od jakiegoś już czasu gram tak, że nie używam więcej niż maks dwóch takich samych bo mi się poprostu w talii nie mieszczą, a z tego co zauważyłem chłopaki też raczej nie przesadzają z ilością tych kart. Czasem się zdarzy, że ktoś zrobi talię np. na samych lotnikach, wtedy obowiązkowo wkłada do talii np. pięć ulew ale to sporadyczne przypadki.

_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Privian
Sierżant


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 230

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Jeremiasz ma niezły start w tym nowym roku Evil or Very Mad
Co do przebiegu gier to dodam tyle, że czuję mały dyskomfort bo Jeremiasz prawie wszystkie punkty ugrał na moich miejscach (chyba mnie nie lubi Wink)
No i Koniec z Legionem! Nie wiem czemu ale jak tylko pojawia się Gomor w grze to wszyscy cię Cisną Crying or Very sad Już nie wspomnę żeby najechać.
A na szybkiego zrobiona taka byle jaka talia na Horde i już 46 pkt.

Dzięki za grę!

_________________
Skowyt si? Zbli?a!!!
-----------------------
Plan Your Escap!!!

www.grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
decado
Sierżant


Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 190

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeremiasz - Ty rzeźniku Twisted Evil gratulacje!
Privian - najlepsza obrona to wcale nie dobry atak - to dobra obrona! Very Happy Przyznaję rację w kwestii Gomorów - to wróg publiczny nr 1 i jak tylko taki się pojawi to każdy knuje jak go zdjąć...

_________________
Dark Eden Lives Forever Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Privian napisał:

Co do przebiegu gier to dodam tyle, że czuję mały dyskomfort bo Jeremiasz prawie wszystkie punkty ugrał na moich miejscach (chyba mnie nie lubi Wink)


Gdy gram, nie lubię żadnego z moich przeciwników!!! Twisted Evil
Nie no a tak poważnie to sam wiesz, że Danek w dwóch pierwszych grach, miał cały czas na bramce męczenników i ani ty ani ja nie chcieliśmy ich atakować, żeby nie dać mu zagrać skromnego Smile A ty sam przecież jeśli już brałeś się za atakowanie to głównie mnie.
Ale w ostatniej grze wszystkie punkty zdobyłem na miejscach Danka Smile

_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Privian
Sierżant


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 230

PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem wiem! Ale w 2 pierwszych grach 90 PZ miałeś ode mnie Laughing
Następnym razem nie oddam ich tak łatwo Twisted Evil
Zemsta będzie słodka!!!

SKOWYT SIĘ ZBLIŻA!!!

_________________
Skowyt si? Zbli?a!!!
-----------------------
Plan Your Escap!!!

www.grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum