Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przywódcy Genesis - poprawki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Przywódcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 9:56 am    Temat postu: Przywódcy Genesis - poprawki Odpowiedz z cytatem

Przysiadłem do kart przywódców.
Oto moje uwagi:

Brat Horatio - Bractwo
Przylegające miejsca otrzymują +2 do WB. Nie może nigdy wybudować CYTADELI LEGIONU CIEMNOŚCI. Podczas każdego swojego kroku wykonywania akcji, Brat Horatio może anihilować 1 (i tylko 1) kartę z wierzchu swojej talii, wtedy każdy z jego przeciwników traci 2 punkty zwycięstwa. Tracone są tylko punkty zwycięstwa, a nie najechane miejsca.
WB: 16
Taktyka: powietrzna, lądowa
Ikony: Złoto, Złoto, Żywność, Żywność, Surowce, Paliwo

Ciekawa zdolność. Może wydawać się trochę przesadzona ale zastanawiałem się nad nią dość długo i w sumie jestem skłonny zostawić ją tak jak jest.
Trudno mi ocenić jak to się ma do praktyki. Napewno spowolni to rozgrywkę ale może to być całkiem, ciekawe.
Chyba bym nie zmieniał tej zdolność i wyprubował ją przed jakimikolwiek zmianami, bo nie przychodzi mi do głowy żaden pomysł na zmiany.
Ale fajnie byłoby gdyby się jeszcze pare osób wypowiedziało.

-------

Bartholomew Giesel - Megakorporacje
CZŁONEK KARTELU. Giesel produkuje 4 ikony zasobów, które wybierzesz, zadeklaruj je podczas swojego pierwszego kroku bilansowania (nie możesz ich później zmienić). Przylegające miejsca otrzymują +2 do WB. Nie może nigdy wybudować CYTADELI LEGIONU CIEMNOŚCI. Giesel może zagrywać karty wojowników uważanych za ŻOŁNIERZY ZAGŁADY, w dowolnym momencie, poza atakiem i najazdem. Ciągle musi zapłacić za nich koszt początkowy.
WB: 16
Taktyka: lądowa, powietrzna
Ikony: 4 do wyboru

"Giesel może zagrywać karty wojowników uważanych za ŻOŁNIERZY ZAGŁADY, w dowolnym momencie, poza atakiem i najazdem. "

Proponował bym dodać w tym zdaniu, że chodzi o krok atak i krok najazd.
Żeby nie było zamieszania tak jak kiedyś z notre dame.

-------

Lord Tombu - Megakorporacje
CZŁONEK MISHIMY. Przylegające miejsca otrzymują +2 do WB. Wszyscy wojownicy Tombu będący CZŁONKAMI MISHIMY w przypadku remisu w walce są zwycięzcami, mogą być przenoszeni w dowolnym momencie(poza trwającą walką bądź najazdem) i tak często jak sobie tego życzą. Tombu może wydać niewykorzystane jednostki paliwa po jego kroku bilansowania, żeby dobrać jedną dodatkową kartę za jedną jednostkę paliwa. Tylko 3 jednostki paliwa mogą zostać wydane w ten sposób w jednej turze. Paliwo w Magazynach nie może być wydane.
WB: 16
Taktyka: lądowa, powietrzna, wodna
Ikony: Złoto, Żywność, Żywność, Surowce, Paliwo


Wydaje mi się że Tombu ma o jedną zdolność za dużo. Co prawda pierwsza zdolność dotyczy tylko członków Mishimy a takich wojowników jest tylko dwa rodzaje ale jednak jest to ciekawa zdolność i łączenie ją z drugą która umożliwia dobieranie kart wykozacza nieco tego wodza.
Jeśli zostawimy mu obie zdolności to może zwiększyć koszt dobieranych kart do np. 2 jednostek paliwa na kartę i pozwolić mu dobrać tylko dwie karty w ten sposób?
A może poprostu pozbyć się jednej ze zdolności a drugą zostawić na przyszłość i wymyśleć do niej zupełnie oddzielnego przywódcę?

-------

Mohammed Engulfed - Horda Półksiężyca
PŁYWAJĄCY. Przylegające miejsca otrzymują +2 do WB. Mohammed może wydać 5 jednostek złota podczas swojej tury, aby zapobiec atakom na jego wojowników lub najazdom na jego osadę, przez jakiegokolwiek wojownika, aż do początku następnej tury tego gracza. Mohammed może wydać złoto na więcej niż 1 wojownika.
WB: 8
Taktyka: powietrzna, wodna
Ikony: Złoto, Złoto, Złoto, Żywność, Żywność, Żywność, Surowce, Surowce, Paliwo, Paliwo


Tu bym tylko zmienił treść karty tak aby brzmiała sensowniej.

"PŁYWAJĄCY. Przylegające miejsca otrzymują +2 do WB. Mohammed może wydać 5 jednostek złota podczas swojej tury i wybrać wojownika który nie będzie mógł zaatakować żadnego z twoich wojowników ani najechać twojej osady podczas najbliższej tury gracza który kontroluje wybranego wojownika. Mohammed może wydać złoto na więcej niż 1 wojownika."

-------

Noah Wrought - Triada
PŁYWAJĄCY. Przylegające miejsca otrzymują +2 do WB. Noah może zagrywać wojowników uważanych za CZŁONKÓW IMPERIAL. Anihilowane karty Noaha są odrzucane (nawet te, które muszą być anihilowane po ich użyciu).
WB: 8
Taktyka: powietrzna, wodna
Ikony: Złoto, Złoto, Żywność, Żywność, Żywność, Surowce, Surowce, Surowce, Paliwo, Paliwo

Tak jak w przypadku wojownika "Syn Północy" dodałbym do jego zdolności jakiś koszt za nie anihilowanie kart.
Np. 3 jednostki złota w zamian za odrzucenie zamiast anihilacji. Ale moim zdaniem 3 jednostki to za mało.
Bo móc odrzucić plagę zamiast anihilować to każdy by chciał. Albo nie anihilować wojownika typu Błogosławiona łza po najeździe tylko odrzucić.

Pozostaje tylko pytanie jak rozwiązać kwestię gdy np. ktoś zechce mi anihilować wojownika za pomocą swojej zdolność anihilacji i zapłaci za to złotem, a ja będę chciał użyć mojej zdolności żeby nie anihilować wojownika i też zapłacę za to złotem. Myślę, że trzeba odrazu ustalić, że np. jeśli ktoś anihiluje mi kartę używając swojej specjalnej zdolności to ja nie mogę temu zapobiec w żaden sposób - nawet jak mam taką zdolność.
Z resztą jeśli ustalimy zmiany takie jak już zaproponowałem w przypadku niektórych wojowników to do takiej sytuacji nie dojdzie.

-------

Shannon O'Rourke - Megakorporacje
CZŁONEK IMPERIALU. Przylegające miejsca otrzymują +2 do WB. Umieść 5 żetonów na karcie O'Rourke na początku gry. W dowolnym momencie możesz zdjąć jeden lub więcej tych żetonów i umieścić je na karcie jednego wojownika traktowanego jako CZŁONEK IMPERIALU, dodając +5 do jego WB za każdy żeton. Efekt działania żetonu utrzymuje się do początku jej następnej tury.
WB: 16
Taktyka: lądowa, powietrzna, wodna
Ikony: Złoto, Żywność, Surowce, Surowce, Paliwo

Zdolność mi się nawet podoba i nie wydaje mi się wykozaczona. W tym przypadku wydaje mi się być słaba.
Tzn. chodzi o to, że w przeciwieństwie do zdolności wszytkich innych przywódców ta zdolność nie trwa przez całą grę i można szybką ją wyczerpać.
Proponowałbym więc Dodać do tego, że po wyczerpaniu wszystkich 5 żetonów, można na początku każdej tury dostać jeden nowy ale jeśli nie wykorzysta się go w turze w której się go dostało to przepada. Tak aby zawsze na przywódcy był maksymalnie jeden żeton.

A druga sprawa, że bym zmienił obrazek tego przywódcy. Poszukam jakiś inny, coś powinno się znaleźć.

To tyle.
Do pozostałych uwag nie mam.
_______
EDIT 04.12.2008: dodałem jeszcze drobną uwagę do Bartholomew Giesel.

_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
decado
Sierżant


Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 190

PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Noah Wrought - najbardziej przegięty przywódca Genesis. Wywaliłbym zdolność z odrzucanymi zamiast anihilowanymi. Wystarczy, że może zagrywać dwie przynależności - to samo w sobie daje duże pole do popisu.

Lord Tombu - wywaliłbym zdolność z remisowaniem i transferowaniem wojowników Mishimy i zostawił dobieranie za paliwo. Dlaczego? Enigma już może się transferować jak chce a Jade Ghost wygrywa remisy Smile Lepiej byłoby dać taką zdolność dla innego przywódcy.

Shannon O'Rourke - bardzo dobry pomysł.

Brat Horatio - mam mieszane uczucia co do przydatności tej zdolności.

Dodatkowo uważam, że wszyscy przywódcy z WB 16 powinni dostarczać 6 niebieskich ikon.

_________________
Dark Eden Lives Forever Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na szybko, to bym Noahowi zamiast zdolności 'przegiętej' na stale wmontował Znad krawędzi.
Co do innych może i się kiedyś wypowiem, a może nie. Genesis to nie moja działka Wink

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie Stawik z tym Noah Wrought to może być dobry pomysł.
Ale czemu mówisz, że Genesis to nie twoja działka? Nie chciałbyś spróbować pograć?


Co do Tombu Decado też masz dobrą propozycję.
A odnośnie niebieskich ikon przywódców z 16 WB to dlaczego mają oni mieć 6 ikon? W podstawce DE wszyscy wodzowie z 16 WB mają po 5 ikon.

Ja się jeszcze zastanawiam czy Bartholomew Giesel nie powinien mieć mżliwości wybierania 5 ikon bo 4 to naprawdę mało.

_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
decado
Sierżant


Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 190

PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawa propozycja Stawik. Tylko, że wtedy zabrałbym możliwość wystawiania Imperialu dla pana Noah.

Z tymi niebieskimi ikonkami u przywódców z 16WB to coś mi się pomieszało. Widać miałem na myśli pana Bartholomeva, 4 ikonki to niezła masakra. Z drugiej strony Braciszek Horatio ma 6 niebieskich ikon i WB 16...

_________________
Dark Eden Lives Forever Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś taki niedobry dla Noaha? Zostaw mu Imperial. Znad krawędzi nie jest złe, ale jako jedyna zdolność wodza przypomina mi właściwość Rasputina eRki z podstawki.
_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KNOX
Sierżant


Dołączył: 27 Wrz 2006
Posty: 149

PostWysłany: Sob Gru 06, 2008 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgaszam sie ze Stawikiem co do noaha. bylby calkiem zbalnsowany.
baron strassbourg - mocna zdolnosc tyle droga bardzo.
riechel - pierwsza zdolnosc ok. druga jest tak slaba ze jakby jej nie bylo. gdyby zwiekszal wb na stale albo masowo jakos to juz by cos znaczylo a tak to kaszana.
mohamed - calkiem niezly.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Sob Gru 06, 2008 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok.
Myślę, że propozycja Stawika co do Noaha jest dobra.

Barona zdolność rzeczywiście jest droga ale jest naprawdę mocna więc moim zdaniem musi kosztować.

Reichel - może rzeczywiście zrobić zdolność zwiększania wb masową.
Tak aby za każde 2 wydane jednostki surowców zwiekszało się wb wszystkich miejsc w krainie reichel.

Mohamed - mi też się podoba.

_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Pią Gru 18, 2009 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu zamieściłem na stronie www.darkeden.pl wszystkie karty Przywódców Genesis - oryginalne teksty z tych kart, teksty alternatywne które proponuję zamiast oryginalnych oraz proponowane rysunki.

Zachęcam do zapoznania się z nimi i dyskusji na ich temat.

_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Przywódcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 4+2 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum