Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Warszawa 19 IX 2009

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Turnieje - Tournaments
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 12:37 pm    Temat postu: Warszawa 19 IX 2009 Odpowiedz z cytatem

Kto jeszcze nie zczaił - http://darkeden.mojeforum.net/temat-vt595.html

Mamy zamiar grać drużynówki 2x2. Jak to wyjdzie zależy od frekwencji. Wszyscy chętni zaproszeni. Wstęp wolny. Zasady forumowe: http://darkeden.mojeforum.net/temat-vt578.html
plus kart drużynowych: http://darkeden.mojeforum.net/temat-vt601.html

Myślę, czy nie zaostrzyć jeszcze ograniczeń dla powstrzymywajek, nie znieść/zmienić limitu kart w talii.

Jeśli wymyślę coś przed turniejem, pojawi się w tym wątku.

Miejscówka: Paradox Cafe

Start 11:00.
Koniec około 18:00. Czasu wystarczy spokojnie na 3 drużynówki.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Nie Wrz 13, 2009 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to moje pomysły są następujące:
- nie ma ograniczenia do 80 kart, jest zwykłe z instrukcji - minimum 60 kart w talii
- wszystkie powstrzymywajki dotąd nie ograniczone są limitowane do góra 2 sztuk w talii - Skupienie, Straszliwa ulewa, Potężne wichry, Bezkresne morza
- drużyna z Gabrielem w talii nie może używać Wspólnych funduszy

Aha i gwoli ścisłości: ograniczenie kombosu Zaliczka+Ograbienie dotyczy całej drużyny. Nie ma tak, że jeden sobie włoży 5 Zaliczek, a drugi 5 Ograbień. W drużynie może być maksymalnie 10+2 sztuk części tego combosa.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dungal
Generał


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 634

PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stawik, dobra zmiana z tymi 60 -tkami, jak w instrukcji. Popieram, popieram, jeszcze raz popieram, i dodatkowo proszę, jeżeli się to sprawdzi, niech na przyszłych turniejach też tak będzie.
_________________
Temu dzid? !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dungal napisał:
Stawik, dobra zmiana z tymi 60 -tkami, jak w instrukcji. Popieram, popieram, jeszcze raz popieram, i dodatkowo proszę, jeżeli się to sprawdzi, niech na przyszłych turniejach też tak będzie.


Myślę, że zmiana na 60 to akurat dotyczy tylko tego turnieju bo będzie to turniej drużynówek...

...kurcze wybrał bym się na ten turniej... może jednak któryś z pomorzam wybierze się ze mną bo samemu mi się szczerze mówiąc nie chce...?

_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cormak
Kapitan


Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 275

PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stawik napisał:

- nie ma ograniczenia do 80 kart, jest zwykłe z instrukcji - minimum 60 kart w talii

Ehh.. tak się składa, że już przygotowałem razem z sojuszniekiem po osiemdziesiątce ;]
I wolał bym przy niej pozostać, ale trudno, jeżeli takie są wymogi turnieju trzeba będzie zmienić =p

I tutaj pytanko, czy jest jakieś ograniczenie co do ilości kart w talii i sideboardzie?

Stawik napisał:

- drużyna z Gabrielem w talii nie może używać Wspólnych funduszy


Natomiast z tym się totalnie nie zgadzam ! xd
Owszem przy dużej ilości złota jest to trochę overpower, ale taką ma umiejętność, a pozbawienie go możliwości używania tej karty (wspólne) bardzo ogranicza pozycję Triady w drużynówkach.
Nie mowie tego przez, żaden pryzmat, mój czy kumpli bo z tego co się orientuje nikt nie robi talii na Gabrielu.
Równie dobrze można by zakazać wspólnych na montage, bo: "produkuje za duża ilośc złota"

I tka jak już powiedziałem, ograniczenie to chyba całkowicie wyeliminuje tego dowódce z pomysłów na talie drużynowe, a jeżeli już będzie wykorzystany będzie mocno osłabiony z czym się nie zgadzam! Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
decado
Sierżant


Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 190

PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu Stawik boi się panicznie kombosa Montagne/Sand+Gabriel ;P

Zniesienie ograniczenia do 60 kart w talii wyjdzie drużynówkom na zdrowie - w końcu to taka solówka na 4 pary oczu Wink
Przy nawalankach pozostałbym jednak nadal przy 80 kartach.

_________________
Dark Eden Lives Forever Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cormak
Kapitan


Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 275

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja może jeszcze raz sprecyzuję moje pytanko bo to jest dosyć istotne.
Mianowicie:

-Jakie jest ograniczenie max kart w decku
-Ograniczenie kart w sideboardzie.

-na jakiej zasadzie odbywa się wymiana kart z decka i sideboarda, chodzi mi konkretnie o to czy muszę zachować proporcję opisanego wcześniej decka, tzn wymieniam te karty jeden za jeden.
Czy opisana talia stanowi trzon który jest w każdej rozgrywce a karty z sideboarda mogę tylko dokładać?
Czy mogę dowolnie wymieniać karty z obu stosów ograniczony jedynie zasadą minimum 60 kart w decku?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 7:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma ograniczenia max w decku.
W rezerwie może być do 25 kart. Wódz nie wlicza się w talię, dodatkowi wodzowie w Rezerwie są liczeni jak inne karty.
Wymiana kart między Talią a Rezerwą jest jeden do jeden.
Talia po wymianach z Rezerwą ma zawsze liczyć tyle kart co na początku. Czyli jak przybyłeś z talią 96 kart na turniej, to do każdej rozgrywki masz przystąpić z 96 kartami.
Przed pierwszą grą również możesz pomieniać karty między Talią a Rezerwą.

Tak naprawdę, to ostatnio zaczęliśmy podawać listę wspólną Talii i Rezerwy, z zaznaczeniem ile kart jest w Talii. W ten sposób jest to mniej mylące dla przeciwników, bo przecież możesz przełożyć 25 kart z Rezerwy i mieć całkowicie inną strategię.
Spójrz sobie na listy z majowego turnieju. Wiszą na mojej stronce.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha, jeszcze jedno ograniczenie:
Wiatru przemian nie można rzucić w 1 turze (no chyba że w ruchach ostatniego gracza tury). Innymi słowy - wszyscy gracze muszą się ruszyć normalnie zanim może zostać odwrócona kolejność Wiatrem.
To żeby nie było żadnych nieporozumień, kiedy jest pierwsza tura, podczas której nie można najeżdżać.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na sucho i na szybko same wyniki. Jak czas pozwoli, to wrzucę zdjęcia i relację.

Nawalanki:

Anubis 5 : Tor22 14 : decado 50
Anubis 50(24) : Tor22 0 : decado 46(22)
Anubis 0 : Szczuba 0 : Cormak 50

Solówki:
Pera vs Cormak
50 : 0
0 :50
Stawik vs Szczuba
8 : 50
Stawik vs Cormak
0 : 50
Stawik vs Pera
6 : 50
50 : 8

Drużynówki
Opoczno vs Częstochowa
0 : 75
75 : 0
Opoczno vs Warszawa
75 : 13
75 : 2
Częstochowa vs Warszawa
75 : 0
75(36) : 0

Opoczno: Stawik i Pera
Częstochowa: Cormak i Szczuba
Warszawa: decado z Suwałk i Tor22 z Torunia Wink

PS: A w ogóle, to nie mam monopolu na to forum i sami se możecie coś napisać.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cormak
Kapitan


Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 275

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opisze może moje ( nasze gry) ;]

W kolejności jak podane są wyniki, choc rozbiega to się z chronologią w czasie.

Nawalanka
Anubis, Szczuba,: Cormak.

Chłopaki zaczynali Montage oboje bez złota więc byłem na lepszej pozycji.
W pierwszych kilku kolejkach dobrze podchodziły każdemu ograbienia (poszło chyba z 6) a na sam koniec tego szczuba dostał Zaliczkę i został zastopowany na kolejne kilka tur. Bardzo szybko podszedł mi prawie komplet budynków i się wystawiłem, tymczasem Szczuba dalej cierpiał z powodu Zaliczki a Anubisowi jakoś nie podchodzi wojownicy za to miał wiele kart do stopowania. Gra trwała około 2h cały czas ktoś próbował najeżdżać jednak cały czas wszyscy się bronili, W końcu udało mi się jakoś dotrzeć do Noter Dame Anubisa a potem jeszcze kilka kolejek i udało mi się zdobyć komplet punktów ;]
Najbardziej mi się podobało jak już gdzieś pod koniec najeżdżałem Mennicę Szczuby to każdy z chłopaków miał potencjał i odłożoną sporą sumkę pieniędzy wyciągnęli z tego 180 WB ale jeden prorok z naszą wolą dostał aż 182 WB i nawet złoto mi zostało ;]

Solówka
Pera vs Ja

Pierwsza gra przegrałem walkowerem ;]
Pera zaczynał, z wejścia dostałem Zaliczka + Ograbienie , nie miałem ani przemyśla ani wyrzeczenie, przez 3 tury miałem zapchaną łąpę. Nie doszła ani kopalnia ani wyrzeczenie ani nawet ukryte bogactwo. Poddałęm się ;]

Druga zaczynałem ja walka wyrównana i ciekawszych sytuacji ja zagrałem utratę potencjału i anihilowłem mu całą rękę konkretnych intryg m.i. Zdrajaca , Pacyfista, Straszliwa itp. Po czym ja dostałem utratę i też poszła Plaga, Zdrajca i wiele innych dobrych kart.
W końcu miałem komplet proroctw wystawiłem obóz pracy i zacząłem kolekcjonowac niewolników na koniec miałem ich około 7-8.
Rozpędziłem się prorokami i wygrałem ;]

Drużynówki
Opoczno vs Częstochowa

W pierwszej grze wszystko poszło zgodnie z planem ;] Dość szybko się z Szczubą wystawiliśmy i nawiązała się walka. Koniki Stawika jakoś nie były problemem z dość częstego Braku Żywności i Ja to Wezmę ;] W pewnym momencie jak Pera wystawił całą masę żandarmów i bestali na atak to trochę się wystraszyłem, ale na szczęście mieliśmy mocne intrygi i wyszliśmy z tego bez szwanku a wszystko mu poginęło i to właściwie był moment przełomowy. Zaczęliśmy sukcesywnie dobijać się do pozycji przeciwnika po czym je niszczyliśmy ;]

W drugiej grze postanowiliśmy nic nie zmieniać wychodząc z założenia po co zmieniać coś co jest dobre) Natomiast Stawik i Pera wprowadzili wiele zmian i wyszło im to na dobre. Na samym początku jakoś nie podeszły nam karty popełniłem kila błędów i w 3 chyba turze byłem pozbawiony sporej ilości kopalni co bardzo mocno mnie osłabiło i spowolniło, to właściwie był koniec. Nie mogliśmy się odbić od dna.
Tymczasem Pera i Stawik wystawiali się w najlepsze sukcesywnie nas niszcząc. W rozgrywce popełniłem masę błędów które się na nas odbiły.
Przykładowo zagrałem Ograbienie i Utratę jak był wystawiony Skarbiec i Centrum Dowodzenia.. do tego masę innych.
No cóż "Porażka jest sumą błędów" ;] To powiedzenie sprawdziło się i tym razem.

Częstochowa vs Warszawa

Pierwszą grę wygraliśmy dość gładko, bo przeciwnicy tak mi się wydawało byli zaskoczeni naszą taktyką. Szybko i sprawnie poszło do zera.

Natomiast druga gra to już zupełnie inna para kaloszy ;] Wprowadzili kilka zmian i była to chyba najdłuższa rozgrywa w całym turnieju ponad 3h ;]
Ja i Decado dość szybko się rozbudowaliśmy natomiast Tor został mocno przez nas przystopowany (cenami, ograbieniami itd.) a Szczuba jakoś nie mógł się wystawić wszystko mu non stop ginęło a Noter Dame nie zobaczyliśmy przez całą rozgrywkę. Przez długi czas nie mogliśmy zdobyć żadnych pezetów ja przetasowałem (dobierałem do 10 za sprawą dobrobytów) decka już kilkukrotnie i (o zgrozo) zostały mi anihilowane wszystkie Nasze wole. Po części konsekwencjami, Utratą Potencjału i chyba przy Poszukiwaniu.
Zostałem z permanętną bandom proroków, wyrzeczeniami zmianami i jednym potencjałem na ręce za o w składzie na czarną godzinę trzymałem Plagę która okazała się naszym zbawieniem gdy Tor wystawił masę Koników. Cały czas tasowałem deckabo miałem tam z 12 kart i jak to Stawik określił miałem dołączany Brak żywności więc chłopaki już nie mogli sobie poszaleć. W końcu jakoś udało nam się zniszczyć Stajnie Tora a potem poszło już z górki. Jeszcze kilka Zdrajców, Skupienie i Straszliwa nas trochę spowolniły ale wyszło to Szczubie na dobre który też się dobrze wystawił. Pojechaliśmy coś tam jeszcze i gra skończyła się na czas, Jednak na stole była taka sytuacja, że nasza wygrana była już w mojej ocenie tylko kwestią czasu ;]


Dzięki wszystkim za grę i do następnego ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyniki "turnieju":
1 Miejsce Częstochowa, Cormak+Szczuba
Wygranych 3, przegranych 1, PZ 225:75
2 Miejsce Opoczno, Stawik+Pera
Wygranych 3, przegranych 1, PZ 225:90
3 Miejsce Warszawa, decado+Tor22
Wygranych 0, przegranych 4, PZ 15:300

Z relacjami i opisem wrażeń ze spotkania zapraszam do Batalii
Zdjęcia na www.darkedentimy.jpg.pl

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Turnieje - Tournaments Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum