Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Berserk
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Zasady - Rules
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jak dzia?a Berserk? (i inne karty z bazowym, przed wszystkimi innymi)
Zwiększa bazowe WB i można rzucić tylko 1 kartę podwajającą bazowe WB
35%
 35%  [ 6 ]
Zwiększa bazowe WB. Kilka kart podwajających powoduje, że WB=WB*2+WB*2+WB*2...
23%
 23%  [ 4 ]
Zwiększa bazowe WB. Kilka kart podwajających powoduje, że WB=WB*2*2*2...
17%
 17%  [ 3 ]
Zwiększa WB. Słowo 'bazowe' jest dla kretynów. WB=WB*2+WB*2+WB*2...
23%
 23%  [ 4 ]
Zwiększa WB. Słowo 'bazowe' jest dla kretynów. WB=WB*2*2*2...
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 17

Autor Wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 10:16 pm    Temat postu: Berserk Odpowiedz z cytatem

No panowie, go for it.
Rzecz dotyczy też Pechu, który działa tak samo, ino w drugą stronę. Oraz Skowytu, Mechanicznego tarana i Korsarza. Dodam, że kwestia bazowe/ niebazowe ma też wpływ na takie karty jak Myślałem, że jej pilnujecie i Łapówka.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
banhus
Sierżant


Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 148

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po pierwsze : czy różni się 2 opcja od 4 i 3 opcja od 5 ??

po drugie : dlaczego nie dałęś mojej propozycji skoro już założyłęś ankiete
czyli WB=bazowe*(2 +n) gdzie n to liczba berserków minus jeden

po trzecie : widze że kolejna ankieta zawierająca to samo z tą różnicą że teraz głosy wyglądają zupełnie inaczej , czy taki był twój zamiar ??
robić co jakiś czas nową ankietę żeby wkońcu dopiąć swojej racji ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj banhus, jesteś czasami bardzo upierdliwy. A nawet złośliwy.
Po pierwsze: bazowym/ niebazowym. Albo zwiększa się bazowe WB, albo po prostu WB. W pierwszym przypadku inaczej trochę działają takie karty jak Wszystkim po równo, Myślałem, że jej pilnujecie i Łapówka.
Po drugie: Nie dałem Twojej propozycji, bo jak wykazał to Asal jest ona całkowicie nielogiczna. Nie jest to żadne podwajanie WB, jak to pisze na Berku, lecz dodawanie +X. Tak na pewno Berek nie ma prawa działać.
Po trzecie: wg mnie jest to ankieta zupełnie odmienna.
Moim celem było dojście w końcu do ładu z Szarżą i Berkiem, a poprzednia ankieta nijak tego nie umożliwiała.
Co do rozkładu głosów to on będzie jasny, jak z 10 osób zagłosuje. Te 2 głosy na pojedynczego Berka na pewno mojej racji nie dopinają, bo ja uważam, że to idiotyczne ograniczenie. Nie po to twórcy zrobili 3 takie karty, którą każdą można mieć 5 sztuk w talii, żeby można było używać tylko 1 na raz.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
banhus
Sierżant


Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 148

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po pierwsze: jestem bardzo złośliwy i bardzo upierdliwy ( zgadzamy się w tej kwestii , szkoda tylko że tylko w tej )

po drugie: gdy pisałem "+X" miałem na celu wyjaśnienia tej metody ale w odniesieniu do końcowego wyniku a nie sposobu liczenia bo no wygląda tak jak napisałem wcześniej WB=bazowe*(2+n)

po trzecie: żadna z propozycji w ankiecie nie odnosi się do "podwajania bazowego" tylko do samego "bazowego"

po czwarte: nie uważam żeby ta ankieta wnosiła coś nowego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dungal
Generał


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 634

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stawik napisał:

Moim celem było dojście w końcu do ładu z Szarżą i Berkiem, a poprzednia ankieta nijak tego nie umożliwiała.


Sorki Stawik ale czy postów nie czytasz? Chyba wiadomo, że nie dojdziemy do ładu z tą sprawą. Chrzanić ankietę- poprzedni temat chyba został wyczerpany. Nie ma sensu.

_________________
Temu dzid? !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

banhus napisał:
po drugie: gdy pisałem "+X" miałem na celu wyjaśnienia tej metody ale w odniesieniu do końcowego wyniku a nie sposobu liczenia bo no wygląda tak jak napisałem wcześniej WB=bazowe*(2+n)

Wybacz, ale gdzie tu podwajanie? Podwajasz tylko raz, a potem cośtam dodajesz. Jeśli zaś chcesz podwajać wielokrotnie, to któraś z pozostałych opcji. Tak naprawdę To Twój wzór można spokojnie przedstawić jako bazowe*2+bazowe+bazowe+bazowe...

banhus napisał:
po trzecie: żadna z propozycji w ankiecie nie odnosi się do "podwajania bazowego" tylko do samego "bazowego"

Jeśli nie rozumiesz zapisu "Zwiększa bazowe WB", to zapraszam na powtórkę lekcji z rozumienia tekstu pisanego.

banhus napisał:
po czwarte: nie uważam żeby ta ankieta wnosiła coś nowego

Każdy ma prawo do swojej opinii.
A moja racja jest mojsza niż twojsza.
Dungal napisał:
Chyba wiadomo, że nie dojdziemy do ładu z tą sprawą. Chrzanić ankietę- poprzedni temat chyba został wyczerpany. Nie ma sensu.

Cóż, wydawało mi się, że tutaj dyskutują ludzie, a nie krowy (one poglądów nie zmieniają). Mi się zdanie co do Berka zmieniło już 2 czy 3 razy, dzięki temu co wyczytałem w postach forumowiczów. Ewoluowało. Żywię nadzieję, że reszta z Was również czyta wypowiedzi innych i stara się je zrozumieć.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dungal
Generał


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 634

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 2:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cóż, wydawało mi się, że tutaj dyskutują ludzie, a nie krowy (one poglądów nie zmieniają). Mi się zdanie co do Berka zmieniło już 2 czy 3 razy, dzięki temu co wyczytałem w postach forumowiczów. Ewoluowało. Żywię nadzieję, że reszta z Was również czyta wypowiedzi innych i stara się je zrozumieć.


Dobrze Ci się wydawało- mi też zmieniło się parę razy spojrzenie na tą kartę- i mogę się założyć, że innym też, nie koniecznie wszystkim na to samo- jak sam stwierdziłeś. Nasze poglądy mogą cały czas ewoluować aż będzie 10 metod zagrywania Berka i dalej nie będzie wiadomo, która jest prawdziwa. Szczerze, powiedziawszt to pogubiłem sie w tej matematyce obliczania bazowego- nie po to ledwo co ją zaliczyłem w liceum, żeby sobie ją przypominać Mad Jeżeli już mamy coś zmieniać to lepiej upraszczać niż wymyslać nowe wzory Confused A i tak na turnieju sędzia jak powie tak powie - i mam nadzieję, że to będzie jego zdanie :>

_________________
Temu dzid? !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
banhus
Sierżant


Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 148

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego tematu też się wyłączam

Stawik nic nie rozumiesz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, grunt to konstruktywna dyskusja.
I jak mamy ze sobą grać, jak każdy będzie wołał 'nic nie rozumisz'?? Na szachy się mamy przerzucić, bo też turowe i strategiczne, a przy okazji nie ma żadnych wątpliwości interpretacyjnych??

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aksal_se
Sierżant


Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 125

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oddałem glos na opcje 3 czyli na full wypas bo moim zdaniem ten sposób interpretacji jest najbliższy temu co jest na karcie napisane. Zadnych sztucznych ograniczeń, skreślania słów itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobaczcie, co znalazłem, poprawiając litrówki w instrukcji na mojej stronie:

Można zagrywać kilka egzemplarzy tej samej karty, a ich działanie będzie się kumulowało (jeśli tylko jest to możliwe).

To przynajmniej wiemy, że kilka Berków można rzucić. Teraz jeszcze liczenie jak mnożą Laughing

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
damajek
Sierżant


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 145

PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hohohoho
Nie tak szybko Stawik
Ważne jest też to co masz w nawiasie. Tak, że taki hura optymizm to bym odłożył na bok. Ja głosowałem chyba na 1).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiem tak: nigdzie w instrukcji nie jest nawet zdefiniowane 'bazowe WB'. Nie ma też do niego dorobionych żadnych zasad. Więc twierdzenie, że nie można go dwukrotnie zwiększyć 2 razy, to właśnie wymyślanie zasad. A zdanie z instrukcji dość jasno tą sprawę traktuje. Ten nawias zaś dotyczy kart, na których jest zaznaczone, że nie mogą się kumulować, np. Zaliczka.

OT: Pewnie właśnie to czytasz. Wyjaśnij mi w końcu łopatologicznie o co chodzi ze Skarbcem i Podziałem bogactwa.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
damajek
Sierżant


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 145

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jak już drogą głosowanie zdecydowaliśmy jak się liczy berka - to teraz mi powiedzcie (być może gdzieś ktoś już o tym wspomniał) jak liczyć PECH w kilku egzemplarzach?? - pamiętajcie, że stosuje się go przed wszystkimi innymi!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W 'zasadach forumowych' podałem liczenie Berka jako (WB*2*2*2)+...
Pech analogicznie powinien się liczyć (WB/2/2/2)+...

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Zasady - Rules Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum