Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

czteroosobowy draft - 23.07.2009 !

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 10:28 am    Temat postu: czteroosobowy draft - 23.07.2009 ! Odpowiedz z cytatem

wczoraj w końcu udało nam się zagrać w DE.
Tym razem zasiedliśmy do drafta. Danek miałe 3 całkiem nowe nie otwierane jeszcze pudełeczka busterów.
Zaczeliśmy więc losowanie kart. Na zasadzie takiej, że każdy otwierał bustera wybierał jedną kartę i przekazywał sąsiadowi resztę, ten wybierała sobie jedną itd. Szło to dość sprawnie bo na raz otwieraliśmy 4 bustery.
Muszę przyznać, że już samo losowanie kart wywołało wiele emocji. Mimo, że dobrych rarów było całkiem sporo często trzeba było z nich rezygnować na rzecz np. koplani czy ziemi ornej... ale mi udało się wychaczyć jedyną plagę i jedynego zdrajcę Smile ze wszystkich 72 busterów.
Do tego wyciągnąłem jeszcze utratę potencjału, skład i pacyfistę także intrygi miałem spoko.

Zagraliśmy na zasady podstawowe czyli z pominięciem przynależności i wszelkich fabryk, stajni czy warsztatów.
Ja postanowiłem zagrać montagnem na złocie. Udało mi się uzbierać ze 3 kopalnie, 5 złóż minerałów, kilka eurek, jakieś ukryte bogactwo, dwie mennice i kilka potencłaów. Poza tym, jakieś przewagi, głupoty czy odwagi i ucieczki też były. Ogólnie wyrzeczeń było mało więć dołączane karty miały też spore znaczenie, zwłaszcza w drugiej grze.

Pierwsza gra.
Dungal - nefaryta,
Wicu - Montagne,
Danek Hussain,
Jeremiasz - Montagne.

I w takiej kolejności zaczynaliśmy.
Chłopaki szybko wyłożyli sporo woja. Ja tylko jednego chyba jeśli dobrze pamiętam.
Przeszła pierwsza tura i Dungal postanowił mnie najechać. Ja w pierwszym dobraniu miałem utratę potencjału i odzysk który zagrałem i ku mojemu zdziwieniu w odrzuconych była plaga więc ją wziąłem. Jak się później okazało - słusznie.
W czasie najazdu Dungala użyłem więc plagi i chłopaki się mocno zdziwili. Smile
Dalsza gra szła dość sprawnie.
Wojo podchodziło wszystkim dość sprawnie, miejsca też w miare były.
Przeszkadzajek mało więc punkty można było w miarę szybko zdobywać. Pierwsze PZty zdobyłem ja najeżdżając ziemię orną Dungala.
Dungal został nieco osłabiony i nie wiele zrobił, za to Wicu i Danek poszli za ciosem i najechali mu wodza zdobywając po 14pztów.
Potem udało mi się najechać jeszcze po ziemi ornej u Wica i Danka a następnie złoże rudy Wica.
Chłopaki też jeszcze coś tam pocisnęli, tylko Dungal był bez punktów.
Mój plan grania na złoto, średnio wypalił ponieważ w osadzie miałem chyba tylko jedną kopalnie, ale za to miałem ziemie orne więc za wojowników nie musiałem płacić.
W krótce udało mi się najechać zdaje się kopalnie, ale nie pamiętam komu.
Miałem już 45 pztów ale w tym czasie Danek dość mocno się rozszalał mimo dołączonej zaliczki prawie od samego początku gry i uzbierał 41 pzetów.
Ale na szczęście znów była moja tura i udany najazd zakończył grę.

wynik:
Jeremiasz 50, Wicu 35, Danek 41, Dungal 0


Druga gra była już nieco wolniejsza. Ja tym razem wziąłem Serennela zamiast Montagnea żeby zaczynać ze złotem.
Zaczynaliśmy tak samo jak wcześniej - od Dungala. Ja na dzień dobry odrazu dostałem zaliczkę. W krótkim czasie zaliczka, zawisła także nad osadą Danka i Dungala. Tylko Wicu jej nie miał. Dungal też szybko wyłożył podział bogactw co jeszcze skuteczniej nas blokowało.
Ja miałem kopalnie i mennicę ale na nic się to zdało przy podziale.
Tym razem ostro dostawałem w tyłek bo się koledzy przestraszyli ;p , że znów ich rozłoże jeśli w porę mnie nie powstrzymają Smile
Dzięki temu, mocno rozbrykał się Wicu. Wybudował mega osadę i miał naprawdę sporo woja. Przez czas jakiś udawało nam się go powstrzymywać. Ale jednak przez całą grę był górą.
Mi udało się najechać Dungalowi dwie żyzne ziemie. Sam straciłem ze 2 ziemie orne i mennicę.
Wicu systematycznie najeżdżał a nas nieco przyblokował najpierw zagrywając potężne wichry a potem straszliwą ulewę.
Ostatecznie jak już się spodziewaliśmy to Wicu wygrał. W między czasie dołączyłem mu cenę wojny ale to nie bardzo mu przeszkodziło.

wynik:
Jeremiasz 24, Wicu 50, Danek 9, Dungal 8

Dzięki panowie za grę. Mam nadzieję, że w przyszyłm tygodniu też zagramy.
pozdro

_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl


Ostatnio zmieniony przez Jeremiasz dnia Wto Lip 28, 2009 8:01 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dungal
Generał


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 634

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetna gra (mimo, że dostałem łomot:P)! Draft jest ciekawym rozwiązaniem, pozwala przypomnieć sobie jak to było za dawnych czasów, gdy z powodu malej ilości kat, trzeba było grać na podstawowe..
Na uproszczonych zasadach sprawdził się nareszcie Nefaryta - całe wojo było Godne Mrocznej Harmonii, co robiło w zamyśle niezły argument. W zamyśle, po podczas losowania za późno zreflektowałem się, że nie gramy na Przynależności i nie wybierałem silnego woja.
W drugiej partii Zaliczki i Podział Bogactwa, mocno przyblokowało Danka i Jeremiasza, którzy chyba stawiali na Złoto.

Dzięki za grę, w nadchodzącym tygodniu przydałoby się znowu pyknąć w DE.

_________________
Temu dzid? !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 8:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem tylko powiedzieć, że w tym opisie, pomyliłem się przy moim wyniku z gry drugiej. Zdobyłem punkty na dwóch żyznych ziemiach Dungala, a więc miałem 24 pzty a nie 22 jak napisałem wcześniej Smile - już to poprawiłem.
_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum