Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Hussein, rolnicy, IV miejsce na Mistrzostwach Świata

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Talie - Decks
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 8:59 am    Temat postu: Hussein, rolnicy, IV miejsce na Mistrzostwach Świata Odpowiedz z cytatem

1 HUSSEIN SPOD SPADAJĄCEJ GWIAZDY
TALIA:
5 ŻOŁNIERZ DŻIHAD
4 PROROK
4 BŁOGOSŁAWIONA ŁZA
3 ŻEGLARZ
1 PLAMISTY KRUK
5 GOMORYJSKI KASTRAT

3 ŻYZNE ZIEMIE
3 ZAGAJNIK
1 SKŁAD
2 MENNICA
1 SKARBIEC
2 CENTRUM DOWODZENIA
2 CYTADELA LEGIONU CIEMNOŚCI
2 ZIEMIA ORNA
1 ZŁOŻE RUDY
5 KOPALNIA

1 PLAGA
1 ZDRAJCA!
1 CZAS POKOJU
1 UTRATA POTENCJAŁU
2 BRAK ŻYWNOŚCI
3 DOBROBYT
1 NADEJŚCIE VALPURGIUSA!
2 NASZA WOLA NIE ZNA GRANIC
1 KONSEKWENCJE
1 ODKRYCIE SŁABOŚCI PRZECIWNIKA
3 POSZUKIWANIE
3 PRZEMYŚL TO JESZCZE RAZ!
1 SKUPIENIE
2 ZACZNIJMY OD NOWA
1 TERRORYZM
1 STRASZLIWA ULEWA
1 UKRYTE BOGACTWO
3 POTENCJAŁ
3 WYRZECZENIE
2 ŚMIERĆ Z OBŁOKÓW
1 PRZELICZ TO
1 ODZYSK
1 SZTUCZKA
2 ZMIANA ROZKAZÓW
83

REZERWA:
1 BŁOGOSŁAWIONA ŁZA
3 MĘCZENNIK

1 SKŁAD

1 BRAK PALIWA
4 SKROMNE ZWYCIĘSTWO
2 WYRZECZENIE
1 ŁAPÓWKA
1 LINIA BRZEGOWA
1 ODKRYCIE SŁABOŚCI PRZECIWNIKA
1 ŚMIERĆ Z OBŁOKÓW
4 KŁOPOT Z KSIĘGAMI
1 NIEHONOROWE DZIAŁANIE
1 UKRYTE BOGACTWO
1 PACYFISTA
1 SZAŁ
1 POSZUKIWANIE
25

Pierwszą grę grałem przeciwko Jeremiaszowi (Templarsi) i Damajkowi (Synowie Rasputina). Patrząc po ilości Konsekwencji i wyrzeczeń, nie zdecydowałem się grać kartami dołączanymi. Zresztą na Templarsów wymyśliłem Kłopoty z Księgami. Musiałem wrzucić je i Brak Paliwa, więc coś trzeba było z talii wywalić. Karty dołączane okazały się do tego idealne. Wywalając Nadejście Valpa, zmniejszyłem sobie liczbę ambasad, więc i jednego Gommora się pozbyłem. Wyrzuciłem jedno Centrum Dowodzenia bodajże. Pozbyłem się 2 Kopalni i Mennicy. Jeremiasz miał 5 Ograbień, Damajek też chyba co nieco, więc...
Wrzuciłem też Łapówkę, czwarte Poszukiwanie, piątą Łzę i chyba zagrałem na 4 Wyrzeczenia.
Generalnie sprawdziło się, tylko Łapówka się nie spisała.

W kolejnej grze zamiast Synów wystąpiła Horda Decado. Templarsi tylko zmienili właściciela - na Pera. Nadal musiałem jakoś upchać Kłopoty. Poza tym Decado miał 5 Wyrzeczeń, a Pera potencjalnie mnóstwo złota i Konsekwencje. Zostawiłem z dołączanych tylko 2 Dobrobyty. Jednego mi się wyrzekli, a drugi anihilowałem przy Skupieniu. Zostawiłem sobie tylko 2 Wyrzeczenia, bo przeciwnicy mieli ino Zaliczki i Dobrobyty w niewielkich ilościach. Wrzuciłem 2 Braki Żywności, Szał, ze 2 Męczenników, Niehonorowe działanie, trzecią Śmierć z obłoków, 2 Skromne Zwycięstwa. Poświęciłem jeszcze jednego Gomora, żeby te karty mi się zmieściły. Znowu grałem na 1 Mennicę i 3 Kopalnie. Wszystko, żeby zrobić miejsce dla kart z rezerwy. Centra wrzuciłem tym razem dwa i jak na złość, żadne się nie anihilowało i pałętało mi się jedno po talii.
Ogólnie te zmiany wyszły mi chyba na zdrowie. Niehonorowe działanie pozwoliło mi zdobyć jednego PZ. Skromnym zdobyłem 7 PZ. Śmierci z obłoków pomogły mi tylko wyczaić trochę intryg, nic z powietrza nie zdobyłem. Braki żywności rzuciłem z 6 razy, w tym tylko ze 2 razy na zwolnienie ręki. Szał padł co najmniej 2 razy. 1 Męczennik wyczaił Zmianę, drugi zabił jakieś bydlę.
Ale to i tak wszystko ch... Pera robił co chciał. Łapówka mi się bezsilnie pałętała, bo nie bił mnie, tylko Decado. Na przyszłość muszę pomyśleć nad dodatkowymi patentami na Templarsów. Więcej Niehonorowych, Znad krawędzi do Plagi... Coś jeszcze wymyślę Twisted Evil

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Talie - Decks Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum