Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Turniej w Warszawie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Turnieje - Tournaments
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 6:03 pm    Temat postu: Turniej w Warszawie Odpowiedz z cytatem

Hej ludki. Organizujemy turniej w Warszawie.

Myślimy o turnieju nawalanek bądź solówek. Z uwagi na ograniczony czas system rozgrywek będzie raczej ligowy niż turniejowy, czyli ileś ludków gra ileś meczy, wyniki się jakoś szereguje i z tego wychodzi kto jest the best. Zamiast systemu, że najpierw faza grupowa, półfinały itp.
Zresztą, system rozgrywek to kwestia wtórna. Pytanie brzmi: kto jest chętny?!
Data: niedziela, 28 września, ostatni weekend przed rokiem akademickim.
12 osób i już by było w porzo. Póki co jest już około 10ciu.

Edit
Uściślenie kilku kwestii:
Organizatorzy Anubis i Stawik. Ręczę słowem honoru, że turniej się odbędzie, choćby miało w nim wziąść udział tylko dwóch zawodników Wink
Miejscówa: Klub Paradox Cafe, Al. Ujazdowskie 6A (wejście od ul. Matejki). Dojazd z centrum raczej bezbolesny.
Koszty: pesymistycznie licząc 3 złote za miejscówkę, 12 składki na nagrody. Im więcej uczestników, tym wyjdzie to mniej.
Nagrody: box boosterków DE do podziału pomiędzy uczestników turnieju. Nagrodzonych będzie pierwszych 12 miejsc następującym systemem: za 1 miejsce 7 boosterków, za 2 miejsce 5 boosterków za trzecie miejsce 3 boosterki, pozostałe po 1. Żeby się nie okazało, że podium mniej się opłaca niż bycie 10tym, wszystkie boosterki otworzymy. Zwycięzca wybierze sobie trzy pierwsze, potem 1 boosterek wybiera wicemistrz, znowu mistrz, wicemistrz, mistrz, wicemistrz, zawodnik z trzeciego miejsca, jeszcze dwukrotnie miejsca 1-3, a potem kolejno zawodnicy z miejsc 4-12. Tym sposobem mistrz zyska 3 rare, których naprawdę pragnie, a zawodnik z 12 miejsca - tak naprawdę nagrodę pocieszenia. Do wygrania również z Opoczna Puchar Mistrza Świata Dark Eden Wink
System rozgrywek: nawalanki po 3 osoby. Ze względu na krótki czas trwania turnieju wprowadzimy zapewne limit czasowy na grę - 2 godziny. Planujemy, że każdy zawodnik zagra 3 nawalanki, w miarę możliwości za każdym razem z innymi przeciwnikami. W przypadku liczby graczy niepodzielnej przez 3 być może wprowadzimy do systemu rozgrywek również solówki, zmniejszając liczbę nawalanek. Sprawa jest do przemyślenia.
Zasady: lekko zmodyfikowane turniejowe. Najważniejsze zmiany, to te, które opracowaliśmy na forum i w praktyce rilowych rozgrywek w celu zrównoważenia rozgrywek:
- talia minimum 80 kart (zapobiega to nadmiarowi patów),
- 1 Utrata potencjału,
- 1 Czas pokoju,
- do 2 Braków paliwa i 2 Braków żywności,
- 1 Skład w Krainie (w talii można mieć więcej),
- 1 combos Zaliczka+Ograbienie.
Interpretacja combosów i kart zgodna z http://darkeden.mojeforum.net/viewtopic.php?t=144
wątkiem na forum.

Sędziowie: nie ma bata, żeby ktoś sobie gry odmówił, więc sędziowie będą się wywodzić spośród uczestników turnieju. W zależności od ilości graczy może się nawet okazać, że sędziować będą wszyscy gracze po kolei.

Jesteśmy otwarci na uwagi.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....


Ostatnio zmieniony przez Stawik dnia Sob Wrz 06, 2008 11:28 am, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
decado
Sierżant


Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 190

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sie tez zglaszam. Bedziecie mieli na kim punkty nabijac Wink
_________________
Dark Eden Lives Forever Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wicu
Bad Boy


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 282

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wstępnie mogę potwierdzić obecność, no chyba że wypadnie mi coś ważnego to dam wcześniej znać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ironhead
Szeregowy


Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 94

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszę się o ile coś mi nie wyskoczy niespodziewanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na GG wyraził chęć jeszcze KenObi, Blitzkrieg o ile nie będzie wtedy bronił magisterki i wstępnie damajek.
_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Sob Sie 09, 2008 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Namówiłem kolegów z Opoczna na udział. Będzie co najmniej dwóch. To tak 'wstępnie, być może' jest nas już dziesięciu. Może jeszcze przybędzie?
_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kui_tai_lao_hai
Rekrut


Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 26

PostWysłany: Nie Sie 10, 2008 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajny pomysł, termin też odpowiedni, jak wypali wsyzstko to pewnie bede mógł wpaść, nie na 100% ale postaram się
_________________
kapitan igloo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pon Sie 11, 2008 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, żeby zmaksymalizować liczbę uczestników rozważamy przesunięcie turnieju o jeden dzień, na 28go września, niedzielę. Czy ktoś z zadeklarowanych uczestników ma jakieś przeciwwskazania?
_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Specjalnie do celów naszego turnieju wprowadzamy modyfikację w zasadach dotyczącą wodza Rasputinów Diuka Ericha von Drier. Jego umiejętność będzie następująca:
Diuk Erich von Drier może zagrywać bez Fabryki karty ekwipunku każdej Przynależności oraz Wojowników każdej Przynależności wymagających do wystawienia Fabryki.

Co w praktyce oznacza, że można zrobić talię na piechotę na tym wodzu i to nie byle jaką - w jednej paczce Korsarze, Szarzy altylerzyści, Piechota morska Templariuszy, Flammeni i Schwerwaffe soldaci. Jaegerów nie wspominam, bo bez Corariusów to Nassale od nich lepsi. Na dodatek można ich spidować Dwururkami, Boskimi pięściami, Mechanicznymi taranami, itp.

A teraz coś niecoś o systemie rozgrywek:

Zasady turniejowe do Dark Eden zostały stworzone z myślą o rozgrywkach turniejowych - eliminacje, półfinały, finały. Najważniejszym wskaźnikiem są w nich zwycięstwa. Ponieważ nasz turniej będziemy rozgrywać innym systemem musimy je lekko zmodyfikować, tak aby uwzględniały nasz główny wskaźnik - liczbę Punktów Zwycięstwa.

System rozgrywek i punktacja.
W przypadku liczby graczy podzielnej przez 3 każdy z graczy rozegra 3 mecze wraz z dwoma innymi graczami (tzw. nawalanki). Dobór graczy do konkretnego meczu będzie się odbywał w sposób losowy. W miarę możliwości każdy gracz będzie rozgrywał każdy kolejny mecz z innymi przeciwnikami. Po rozlosowaniu uczestników konkretnego meczu gracze będą mieli możliwość przestudiowania Talii i Rezerwy przeciwników.
Obowiązuje limit czasowy na mecz - 2 godziny 10 minut. Mecz kończy się ruchami ostatniego gracza w danej turze, ewentualnie przed krokiem Atak pierwszego gracza w turze.
Przykład:
Grają Anubis, Stawik i Wicu. Grę rozpoczynał Anubis, ostatni wykonywał swe ruchy w turze Wicu. Limit czasu został przekroczony podczas ruchów Stawika. Kończy on swoje ruchy normalnie. Następnie Wicu przeprowadza normalnie swoją turę. Ostatni gracz zakończył swoje ruchy, gra jest zakończona.

Gra kończy się w momencie przekroczenia limitu czasowego, w wyniku pata bądź na skutek zdobycia co najmniej 50 PZ przez jednego z graczy. Na zakończenie meczu patem muszą wyrazić zgodę wszyscy trzej gracze. W przypadku normalnego zakończenia gry każdy gracz otrzymuje liczbę punktów zdobytą w trakcie meczu. Zwycięzca otrzymuje 50PZ+5PZ premii za zwycięstwo.
Jeśli gra zakończyła się z powodu przekroczenia limitu czasowego bądź pata zwycięża gracz, który zdobył najwięcej PZ. Za zwycięstwo dostaje on 50 PZ, niezależnie od liczby punktów zdobytych faktycznie oraz 3 PZ premii za zwycięstwo. Pokonani przeciwnicy otrzymują liczbę punktów równą udziałowi ich PZ w PZ zwycięzcy. W przypadku remisu żadnemu z graczy nie jest przyznawana premia za zwycięstwo.
Przykład 1:
Grają Anubis, Stawik i Wicu. Mają odpowiednio 32, 14 i 47 Punktów Zwycięstwa. Wicu w tym momencie najeżdża Pole minowe Stawika z 99WB. Udaje mu się, przekroczył 50 PZ i zwyciężył. Gracze otrzymują następującą liczbę punktów za ten mecz: Anubis 32PZ, Stawik 14 PZ, Wicu 50PZ+5PZ premii za zwycięstwo.
Przykład 2:
Grają Anubis, Stawik i Wicu. Mają odpowiednio 12, 6 i 30 Punktów Zwycięstwa. Gra zakończyła się patem. Wicu otrzymuje 50PZ+3PZ premii za zwycięstwo. Anubis otrzymuje (12/30)*50=20PZ. Stawik otrzymuje (6/30)*50=10PZ
Przykład 3:
Grają Anubis, Stawik i Wicu. Mają odpowiednio 12, 6 i 12 Punktów Zwycięstwa. Gra zakończyła się na skutek przekroczenia limitu czasowego. Anubis i Wicu otrzymują po 50 PZ. Nikt nie dostaje premii za zwycięstwo. Stawik dostaje (6/12)*50=25PZ.

Do punktacji ogólnej sumują się w sposób powyższy uzyskane Punkty Zwycięstwa z trzech meczów.

W przypadku, gdy liczba graczy będzie podzielna przez 3 + 1 gracz
system będzie następujący: podczas każdej rundy meczów jeden gracz, nie będzie grał, będzie tylko sędziował. Sposób naliczania punktów w meczu będzie identyczny jak opisany powyżej. Po trzech rundach meczów zostaną zsumowane Punkty Zwycięstwa: zawodnicy, którzy grali 3 mecze sumują swoje najlepsze dwa wyniki. Trzech zawodników-sędziów sumuje punkty jedynie ze swoich dwóch meczów. Zawodnicy-sędziowie to Stawik, Anubis i jakiś ochotnik.

W przypadku, gdy liczba graczy będzie podzielna przez 3 + 2 graczy system będzie następujący:
podczas każdej rundy meczów dwóch innych graczy będzie rozgrywać solówkę. Zasady i system rozgrywania solówki będzie identyczny jak w przypadku nawalanek. Do sumy punktów będzie się liczyło jedynie połowę PZ zdobytych w solówce.
Przykład:
Grają Anubis i Stawik. Zwyciężył Anubis 50 do 10. Anubis dostaje (50/2)=25PZ+5PZ premii za zwycięstwo. Stawik dostaje (10/2)=5PZ.
'Solówkarzami' będą Anubis, Stawik i 4 ochotników. Ewentualnie 4 losowo wybranych graczy. 'Solówkarze' będą także pełnić funkcję sędziów, ponieważ solówki mniej angażują czasowo niż nawalanki.

Głównymi sędziami turnieju będą Stawik i Anubis. Sędziowie pomocniczy zostaną wybrani spośród chętnych, zgłaszający się powinni pamiętać o tym, że z racji pełnionej funkcji mogą zarobić mniej PZ (w przypadku liczby graczy x/3+1 bądź x/3+2).

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dungal
Generał


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 634

PostWysłany: Czw Sie 28, 2008 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po bardzo długiej przerwie,

Niestety nie mogę przybyć z 3 powodów:
- nie mam kasy, a nawet mam długi
- nie zdążę przygotować się należycie (wiem, że niektórych rzeczy się nie zapomina, ale wychodzi się z wprawy, kilka gier to za mało)
- 28 to dzień po obronie dyplomu i pewnie będę styrany

Przepraszam Stawik, że naciągnąłem na telefony i pomieszałem plany, mam nadzieję, że zbierze się i tak spora ekipa. Na priva wyślę nr do Jeremiasza, wiem, że jest nakręcony na DE.

Trzeba będzie w końcu odkurzyć karty.

_________________
Temu dzid? !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
decado
Sierżant


Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 190

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Dwie sprawy dot. turnieju.

1. Moim zdaniem przy zasadach powinniśmy jeszcze dodać, że w talii powinny być miejsca za minimum 50 punktów zwycięstwa. Nie pamiętam gdzie to wyczytałem. Komentarz mile widziany.

2. Kwestia znaczników. Przynosimy swoje? Sędziowie przy stołach będą zapisywać na kartkach? Może to i drobiazg ale lepiej ustalić to wcześniej.

Dungal, wielka szkoda. Mam nadzieję, że na kolejnym będziesz Smile

_________________
Dark Eden Lives Forever Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad.1. Myślę, że to niepotrzebne utrudnienie. Zawsze jest wódz do najechania. A jeśli ktoś chce grać nawalanki Elijahem bez miejsc, to ja mu mogę tylko pokibicować. I trzymać kciuki, żeby był w mojej grupie Wink
Ad.2. Znaczniki będą, co ma nie być. Jak masz groszaki to przynieś. Troszcz się o szczegóły troszcz, ktoś musi.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, 2 nowinki:
Po pierwsze, zapadła ostateczna decyzja w sprawie terminu, będzie to jednak 28 września, niedziela. Termin ten zapewni nam udział większej liczby uczestników i większy luz organizacyjny, bo nie będziemy uwięzieni w ciasnych ramach czasowych. W związku z tym zmieni się też miejscówa. W tym tygodniu obędą się ostatnie rozmowy z przedstawicielem miejscówy, jak tylko będziemy znać koszta, poinformujemy dokładnie również jak się tam dostać itp.
Tak więc Dungalu zapraszamy, niezależnie od zewnętrznych trudności.Very Happy

Po drugie udało mi się pozyskać sponsora. Paweł Kowalski właściciel sklepu Recykling papieru na Allegro ufunduje pierwszą nagrodę (7 boosterków). Tym samym będzie to parę złotych mniej składki dla uczestników. Paweł ma na Allegro konto pawel21_KSP i sprzedaje boosterki do Dark Eden. Jest solidnym kontrahentem, ja kupiłem już u niego ze 100 boosterków, ze dwa razy tyle moi znajomi. Polecamy zakupy u niego jako organizatorzy turnieju Wink

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Turniej odbędzie się 28 września w Paradox Cafe. Od Dworca Centralnego 3 przystanki tramwajem i 10 minut piechotką. Wpisowe 10-15 złotych w zależności od liczby uczestników. Na pewno nie więcej. Rozpoczynamy o godzinie 10:00. Każdy gra 3 nawalanki, koniec przewidujemy około godziny 18:00. Puchar Mistrza Świata będzie do wygrania Wink
Do turnieju pozostało nam 23 dni. Gdzieś do 20 września postaram się opracować interpretację kart i combosów obowiązującą na turnieju. Dodam również nowy wątek z kwestiami organizacyjnymi. Też tak najpóźniej na tydzień przed turniejem pojawi się na forum.
Zadeklarowanych jest już 10ciu uczestników z siedmiu miejscowości! Liczymy na więcej Twisted Evil

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wicu
Bad Boy


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 282

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie z mojej strony:

Czy będą jakieś ograniczenia co do ilości dostępnych dla gracza kart? Czy wprowadzamy podobny system jak w turnieju rozgrywanym przez gatlinga czyli talia + rezerwowe czy wolna amerykanka będzie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Turnieje - Tournaments Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum