Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wicu(Husein) vs Stawik(Marcus) vs Anubis(Gabriel)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wicu
Bad Boy


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 282

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 12:52 am    Temat postu: Wicu(Husein) vs Stawik(Marcus) vs Anubis(Gabriel) Odpowiedz z cytatem

Zagraliśmy szybką 3. Zaproponowałem ograniczenie przeszkadzajek do 5 spośród plaga, zdrajca, czas, ulewy, wichry, braki, zmianki. Po ostatniej grze, która zajęła 5 godzin nie miałem zamiaru grac takiej długiej partii.
System ten niestety promuje szybkie mocne talie, więc te, które nie umożliwiają wykładania woja od razu mają mały problem, ale wszystko zależy od układania kart.
Zaczął Stawik od wyłożenia 3 miejsc, 2 ziemie i coś tam, nie pamiętam dokładnie. Następnie rozgrywał Anubis, wyłożył Stajnie, Ziemie, Kopalnie, zwiadowce i zrobił największy w życiu błąd, zagrał Zacznijmy od nowa (sugerowałem że nie można zagrywać tej karty w pierwszej turze, ale chłopaki twierdzili inaczej). Nie wiem co stracił, mi przepadły mega karciochy i chociaż po dobraniu były słabsze, ale można było nimi grać, to najbardziej na tym wszystkim zyskał Stawik.
Ja ustawiłem sobie bramkę, wrzuciłem 2 kopalnie i myślałem że obrona wytrzyma. Niestety Stawik rzucił Plagę i pozbył się moich żołnierzy, Anubis stracił na tym najbardziej.
Stawik wrzucił 2 gomorów, którzy zrobili pogrom w krainie Anubisa. Wcześniej zagrał Utratę potencjału, ale nic nie odrzucił, bo zdaje się Anubisowi po Zacznijmy od nowa weszło samo wojo i szarże, ale tego nie mogę być pewny, bo to nie ja zaglądałem mu w karty Smile
Stawik zjechał Stajnie i Przywódcę zgarniając 27 punktów.
W mojej turze wystawiłem Proroka i dałem 2 typa na ofens, żeby Stawik nie skończył gry w 3 turze. Mój Sierżant i Żołnierz Rodu zgarneli po 1 Gomorze. Na najazd nie starczyło złota.
Anubis wegetował przez resztę gry, nie weszły mu Stajnie, mimo 2 Dobrobytów i dobierania dodatkowych kart.
Stawik wystawił Pretora i Razydę, którzy po rzuceniu Sztuczki zniwelowali moje szanse na obronę i szybko sprzątneli mojego Proroka. Łupem Stawika padła moja Kopalnia.
Anubis dalej wykładał tylko kolejne miejsca, nie trafiając na Stajnie. Ja rzuciłem do boju 3 wojoników. 1 poległ w walce z Razydą, 2 zgarnął 8 punktów zwycięstwa na Pretorze.
I w tym momencie skończyła się gra. Stawik wyłożył 2 Gomorów, Pretora i Razydę, więc mogliśmy podziękować Smile

System z ograniczeniem przeszkadzajek mimo wszystko muszę uznać za dobry pomysł w grach w wiecej niż 2 osoby na ccg. Gra jest szybka, ostra i konkretna. Trzeba bardziej uważać na swoje ruchy. W pewnym sensie bardziej promuje szybkie ostre talie typu Legion czy jazda Hordy, ew pojazdy Synów, ale przy odrobinie szczęścia można wygrać każdą inną, wszystko zależy od konstrukcji. Mniej ale bardziej efektywnie Smile

Mała rada Smile nie zagrywajcie Fresha jak koleś przed Wami wyłożył 3 miejsca, bo wtedy może wykładać woja do woli Smile bez względu na wszystko Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum