Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wicu (Abdul) vs Stawik (Marcus)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wicu
Bad Boy


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 282

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 7:50 am    Temat postu: Wicu (Abdul) vs Stawik (Marcus) Odpowiedz z cytatem

Udało nam się ze Stawikiem rozegrać partyjkę na ccg, co prawda na raty, ale partia przyniosła rostrzygnięcie. Ja zagrałem jazdą Hordy, Stawik swoją Brzytwą.
Jak to mówią: gra się tak jak przeciwnik pozwala:) a Stawik w tym meczu niepozwolił mi grać. Przez 27 tur byłem non stop w defensywie. Nie udało mi się przeprowadzić ani jedneg najazdu i o ile dobrze pamiętam jeden atak chyba.
Partia rozpoczęła się po myśli Stawika, mi za bardzo nie podeszły karty na początku, bo nie było z czego budować krainy. Stawik dość szybko wyszedł na prowadzenie 28 : 0 później nastąpiła patowa sytuacja, ja siedziałem na defensie ( nie żebym dygał Smile po prostu byłem skutecznie powstrzymywany ) a Stawik atakował.
Wystrzelał się z wielu przeszkadzajek, z jego strony leciały: 4 braki żywności, 3-4 straszliwe ulewy, skupenie, 2-3 pacyfistów, zmiany rozkazów. Dodatkowo próbował plagi ale na szczęście poszedł Przemyśl.
Ja broniłem się szarżami, zmianami, przewagami, pacyfistami, berserkami wszystkim co tylko wchodziło. Trup ścielił się gęsto.
Stawik 2 razy próbował po straszliwej nalotów z powietrza, jeden Przemyślał w drugim stracił całe wojo za pomocą potencjału i zdracjcy.
Krainy mieliśmy w miarę rozwinięte więc z zasobami nie było problemów.
Stawik przewinął talię, zostało mu ok 25 kart w tym mniej więcej 14 woja, 4 braki żywności, zmianki, przewagi, potencjały. W każdym bądź razie nie wesoło Smile
Zdecydowałem się na desperacki ruch i wysłałem całość woja na offens licząc na cud Smile karty były takie że przy dobrym wietrze 50 pz lekką rączką bym zrobił, wiedziałem jaka będzie sytuacja i liczyłem że nie będzie braku żywności, ale w następnej turze powinien się już pojawić. Cudów nie ma Smile dostałem Pacyfistę i mogłem zapomnieć o zabawie.
W następnej turze tak jak się spodziewałem poszedł brak żywności i droga do mojej krainy stała otworem. Stawik 4 gomorami dokonał 2 najazdów i razydami następnego. Broniłem się najpierw pacyfistą, później zmianą rozkazów, plagą i potencjałem Smile
W mojej turze karty nie podeszły i poddałem partię.
Podsumowując nie pograłem sobie, jak to Stawik sam powiedział, u Ciebie cały czas monotonia Smile i tak to wyglądało, on atakował, ja nie miałem pola do wykonania innego manewru niż obrona.
Mam nadzieję że wkrótce spotkamy się na rewanż Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dungal
Generał


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 634

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh, Wicu Wink A miałeś mnie pomścić.. :> Teraz odbij rewanżem..
Stawik się przygotował na tą potyczkę biorąc na maxa Braki Żywności- normalny odruch, pewnie też bym wziął, mimo to nie uważam w ten sposób tego zwycięstwa za spektakularnego. To tak jakbyśmy znów wrócili do 5 zaliczek i Ograbień.. Po prostu Wicu sobie nie pograł Confused A takie potyczki gdzie jeden z graczy nie ma nic do gadania, należą do najsłabszych Confused

_________________
Temu dzid? !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co tu dużo mówić, zanudziłem Wica na śmierć.
Nowa taktyka Very Happy
Karty mi podeszły, bez przerwy miałem jakąś przeszkadzajkę w zanadrzu.
A Wicowi nie szły Przemyśle, z jego strony padły 3.
Z Hordą nie ma przeproś. Jak się nie nawrzuca Braków, to ja bym był tym, który nie ma nic do gadania. Wystarczy, że w 1 turę nie ma się przeszkadzajki i jest pozamiatane.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Berwig
Szeregowy


Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 62

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza sie Stawik ale Dungal ma rację, to tak jakbyś wrzucił do talii 5 ograbień i 5 zaliczek. Nie podoba mi się, że tamto negujecie, a sami umiaru w przeszkadzajkach nie znacie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj nieprawda.
Jak masz O+Z to tylko patrzysz jak się rusza przeciwnik.
Jak jest Brak, to Horda ma Dżihady. Na Straszliwą są Śmierci i Woły.
Zresztą zapytaj ironheada i ephraeda. Jak graliśmy nawalankę (obaj Abdulami), też mi się żaden Brak nie anihilował. Po przejściu talii po prostu nie schodził z planszy. Gdyby nie one, to bym sobie mógł pooglądać jak 2 bandy bydła rozpiżdżają mi Krainę w trzy dupy. A tak, to sobie pograliśmy, ja Legionem, oni Dżihadami.
Wygrał ironhead.

Ewentualnie też mogę się na Hordę przerzucić i mądrzyć. :tongue:

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wicu
Bad Boy


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 282

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Braki to niestety nic miłego dla jazdy, ale cóż taka gra. Co do porównania Brak = O+Z to trochę tak, trochę nie, w tym przypadku też patrzysz jak przeciwnik się rusza, ale trzeba liczyć na inne karty. Mi niestety specjalnie nie podeszły, zdarza się Smile zwłaszcza Jihady Smile
Co do Wołów to się nie wypowiadam bo nie posiadam żadnego więc, nie będę robić na ccg lipy i wystawiać 5 Smile
Na wszystko w Dark Eden jest sposób, gdyby nie było Braków zapewne wszyscy cisneli by jazdą na Hordzie. Na Braki też się znajdzie jakiś sposób Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
diaphragma
Sierżant


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 129

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stawik napisał:

Jak jest Brak, to Horda ma Dżihady. Na Straszliwą są Śmierci i Woły.

A Synowie co mają Question Rolling Eyes
Już się druga nasza gra odbyła gdzie wrzuciłeś 3-4 braki paliwa Confused
Cóż chyba trzeba wrócić do starych przyzwyczajeń i powrzucać do talii trochę więcej powstrzymywajek. Ja w ostatniej Naszej grze miałem dwa Braki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Berwig
Szeregowy


Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 62

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wicu napisał:

Na wszystko w Dark Eden jest sposób, gdyby nie było Braków zapewne wszyscy cisneli by jazdą na Hordzie. Na Braki też się znajdzie jakiś sposób Wink


podobnie na kombo ogarabienie zaliczka. Nie podoba mi się ilośc przeszkadzajek w talii Stawika i tyle Wink

Stawik nie muszę nikogo pytać, bo przeciez graliśmy dwa razy z Twoja talią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dungal
Generał


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 634

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy jak kto gra, jego wola.. Na przykład Wicu czasem wrzuca jeszcze więcej przeszkadzajek, robi tak od kiedy pamiętam i nie jest to jakaś hańba, tylko styl gry Smile Trzeba przy tym dobrze manipulować kartami, dlatego wolę czysty ofens niz jakieś brudne gierki Wink Ale czasem nie zaszkodzi wrzucić parę wnerwiających kart..
_________________
Temu dzid? !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Berwig
Szeregowy


Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 62

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dungal napisał:
To zależy jak kto gra, jego wola.. Na przykład Wicu czasem wrzuca jeszcze więcej przeszkadzajek, robi tak od kiedy pamiętam i nie jest to jakaś hańba, tylko styl gry Smile Trzeba przy tym dobrze manipulować kartami, dlatego wolę czysty ofens niz jakieś brudne gierki Wink Ale czasem nie zaszkodzi wrzucić parę wnerwiających kart..


No to po kiego licha "lista kart zakazanych"???
Każdy gra jak gra, jego wola. Niech każdy zrobi taka talię jaką chce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dungal
Generał


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 634

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A chciałbyś, żeby były możliwe do wrzucenia 5 Plag i 5 Zdrajców? Bo ja nie Smile Wystarczyło mi jak kiedyś Jeremiasz grał na 3 czy 4. Po prostu nie dało się grać i ciągle wygrywał. Ograniczamy podobnie jak zrobili to twórcy z tymi 2 kartami. Chodzi o dobra zabawę. A pisząc co zacytowałeś, miałem na myśli, konstruowanie talii, ale w sposób rozsądny..
_________________
Temu dzid? !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Berwig ma troche racji.. jak ostatnio gralem z Wicem i ciagle wisialy nade mna susze czy klopoty z surowcami to moja talia tzw. rozbujnikow kompletnie sie nie sprawdzila... cos tam udalo mi sie zrobic ale przy mojej strategii susza dzialala na mnie jak plaga... i tez moge powiedziec ze przez wiekszosc czasu tylko patrzylem jak Wicu wyklada karty Smile
Nie chodzi jednak o to zeby teraz ograniczac wszytkie karty ktore nas wkurzaja tylko te naprawde kozackie... chociaz na dobra sprawe to rzeczywiscie mozemy tez powrzucac po 5 plag i zdrajcow do talii i jazda! Very Happy sam mam ze 4 plagi w realu i na bank 5 zdrajcow albo i wiecej... odrazu przyszla mi na mysl taka strategia by zrobic talie bez wkladania w nia wojownikow a uzywac tylko tych ktorzy zdradza przeciwnika Very Happy to moglo by byc ciekawe Very Happy heh Smile

_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Berwig napisał:
podobnie na kombo ogarabienie zaliczka. Nie podoba mi się ilośc przeszkadzajek w talii Stawika i tyle Wink

Stawik nie muszę nikogo pytać, bo przeciez graliśmy dwa razy z Twoja talią.

Na to kombo nie ma rady. Chyba, że za takową uważasz Przemyśl. Tylko, że jest to rada na wszystko, również na przeszkadzajki.
No właśnie. I wygrałeś bez większych problemów 2 razy. Czemu więc narzekasz? Chciałbyś wygrywać wsystko jak leci? :tongue:
Jak dla mnie ograniczajcie przeszkadzajki, a zwłaszcza Braki. Wszyscy będą grać Kommendantem lub Abdulem. Kto nie będzie, będzie zbierał w skórę.
Mam 3 Straszliwe , 4 Braki żywności, 3 Braki paliwa, 2 Skupienia, 2 Pacyfistów. Zwykle gram około 9cioma z nich.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Berwig
Szeregowy


Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 62

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, mówimy o ccg prawda? Na ccg jest sztucznie narzucona jedna plaga i jeden zdrajca, w przypadku tych kart nie mamy nic do gadania. Ja mówię o innych, tych którymi Wicu i Stawik szprycują swoje talie. Przecież to kończy sie na tym, że co turę dostajemy przeszkadzajkę (przynajmniej oglądając talię Stawika dochodzę do wniosku że taki był cel). Nie widze sensu w takiej grze, podobnie jak 5 O+Z.


Mr. Stawik, wygrałem raz.
Przebieg rozgrywki był taki srednio ciekawy, dostawałem co turę przeszkadzajkę. Jak wygrałem karty Ci nie podeszły ot i cała fizlozofia.
Jasne że chcę wygrywać cały czas Very Happy.
Wątek poruszyłem w innym celu, miałem wątpliwości do do sensu "narzucenia" kart zakazanych wobec tego czym gracie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wicu
Bad Boy


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 282

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 1:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja gdy gram z Suszą czy Kłopotami z Surowcami (a nie w każdej talii mam takie karty) wrzucam od 1 do 3 z rodzaju, ale na dobrą sprawę tego typu przeszkadzajki sprawdzają się albo na początku gry, albo kiedy przeciwnik ma bardzo małą krainę. Gdy leci coś takiego w którejś tam turze, to każdy ma złoto żeby za nie zapłacić.

Braki, Pacyfiści, Skupienia, Straszliwe, Czasy Pokoju itp sprawdzają się zawsze jak nie poleci Przemyśl, Susza Cie ograniczy, ale nie zabronii najeżdżać, atakować, przenosić wojska, więc nie róbcie z niej jak niewiadomo potężnej karty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum