Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

intrygi genesis - poprawki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Intrygi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 10:41 pm    Temat postu: intrygi genesis - poprawki Odpowiedz z cytatem

Nurkuj mały nurkuj! - DIVE! DIVE!
Zagraj podczas walki Morskiej, w której uczestniczy Twój wojownik, lub grupa z oznaczeniem PODWODNYM. Wojownik lub Grupa ucieka z pola walki, i uniemożliwia wykorzystanie przeciwnikowi oznaczenia PODWODNEGO. Przeciwnik może natychmiast próbować wykorzystać oznaczenie PODWODNE (poprzez zagranie karty) aby kontynuować walkę.
Rodzaj karty: odrzucana

Wydaje mi się, że karta została nieco źle przetłumaczona.
Chodzi o to, że gdy walczy wojownik (lub grupa) który ma oznaczenie podwodne, to można na niego (lub grupę) zagrać tą kartę, żeby zanurkował i uciekł przeciwnikowi pod wodę przez co walka zostanie przerwana. Natomiast przeciwnik jeśli też ma oznaczenie podwodne może podążyć za uciekającym wojownikiem (lub grupą) pod wodę przy użyciu tej samej karty aby kontynuować walkę.
A poza tym wywaliłbym jednak z polskiego tłumaczenia nazwy słowa "mały".

====================================

Sąd Boży - DIVINE HARVEST
Przynależność: Bractwo
Zaklęcie sztuki. Koszt początkowy zaklęcia: 10. Wszyscy wojownicy pozostający w grze uważani za HERETYKÓW zostają natychmiast odrzuceni.
Rodzaj karty: anihilowana

Do samej karty nic nie mam. Ale czy dobrze zaobserwowałem, że ogólnie heretycy w tej grze nie występują i tylko jedna karta intrygi to zmienia? Mam na myśli kartę "THERE ARE NO INNOCENTS".
W sumie może warto było by tą kartę ograniczyć tak jak plagę i zdrajcę? Bo możliwość odrzucenia wszystkich wojowników przeciwników zostawiając swoich jest lepsza od plagi.

====================================

Cięcie kosztów - DOWNSIZING
Zagraj na miejsce lub Przywódcę posiadającego UDOSKONALENIA. Wszystkie UDOSKONALENIA działające na wybraną kartę zostają odrzucone.
Rodzaj karty: anihilowana

W tłumaczeniu Wicu pominą tekst "zagraj w dowolnym momencie". Niby nicy ale jak wiemy wszyscy z doświadczenia jest to ważne.

====================================

Zwątpienie - MENTAL WEAKNES
Dołącz do jakiegokolwiek CZARODZIEJA w dowolnym momencie. Wojownik, do którego dołączona jest ta karta, nie jest dłużej uważany za CZARODZIEJA. Wszystkie Zaklęcia Sztuki PODTRZYMYWANE przez tego wojownika tracą swój efekt. Ta karta nie może być zagrana jako odpowiedź, na co dopiero rzucone Zaklęcie, które nie weszło jeszcze do gry.
Rodzaj karty: dołączana

Nie bardzo rozumiem w którym momencie karta nie może być zagrana... co znaczy, że zaklęcie nie weszło jeszcze do gry?

====================================

Prosto z głębin - OUT OF THE BLUE DARK
Zagraj podczas kroku Wykonywania Akcji przeciwnika, na któregokolwiek z jego wojowników (lub grupę), który posiada oznaczenie PODWODNE. Zapłać X Jednostek Złota (sam deklarujesz wartość X, nie możesz później wydać więcej Jednostek Złota). Podwodny potwór z WB równym X atakuję wskazanego wojownika lub grupę. Przeprowadź normalną walkę. Zaatakowany wojownik/grupa nie będzie mógł/mogła wykonać w tej turze ataku oraz najazdu. Podwodny potwór jest pod Twoją kontrolą do końca walki.
Rodzaj karty: anihilowana

w zdaniu "Zaatakowany wojownik/grupa nie będzie mógł/mogła wykonać w tej turze ataku oraz najazdu." powinniśmy dodać "jeśli przeżyje".
I pytanie odnośnienie modyfikatorów do WB: Czy na podwodnego potworamożna zagrywać modyfikatory? (potencjał, przewaga, pech, berserk...) Na początku chciałem przyjąć, że jak najbardziej można ale już nie jestem pewien. Z jednej strony to trochę jak karta szał. Ale w przypadku szału wojownik walczy z innym wojownikiem. Natomiast w tym przypadku wojownik walczy w potworem o którym jest tylko mowa w karcie intrygi. Co o tym myślicie?

====================================

Plany na przyszłość - PLANING AHEAD
Dołącz do swojego Przywódcy w dowolnym momencie, poza Twoim Krokiem Bilansowania. Możesz pominąć swój Krok Binansowania w każdej turze, pod warunkiem, że nie będziesz w niej przeprowadzać ataków lub najazdów. Ta karta zostanie odrzucona w momencie, kiedy przeprowadzisz atak lub najazd.
Rodzaj karty: dołączana

Jak rozumiem pominięcie bilansu dzięki tej karcie oznacza, że wszystkie moje karty są zbilansowane?
Ja bym tylko zmienił nieco końcówkę opisu karty. Za miast zdania" "Ta karta zostanie odrzucona w momencie, kiedy przeprowadzisz atak lub najazd." Umieściłbym zdanie: "Jeśli jednak po pominięciu Kroku Bilansowania dokonasz ataku lub najazdu musisz odrzucić tę kartę i przeprowadzić Krok Bilansowania po swoim Kroku Najazd."

====================================

Zakrzywienie czasoprzestrzeni - REALITY SHIFT
Zaklęcie sztuki. Koszt początkowy zaklęcia: X. Zagraj podczas swojego kroku Wykonywania Akcji. Możesz wziąć dowolne miejsce będące w grze (nawet NIERUCHOME) i umieścić je w nowym legalnym miejscu w dowolnej krainie. Koszt początkowy rzucenia czaru to połowa bazowego WB miejsca zaokrąglana w górę. Od tej pory miejsce jest kontrolowane przez gracza, do którego krainy zostanie przeniesione.
Rodzaj karty: anihilowana

Myślę, że koszt początkowy tej karty jest zbyt niski w porównaniu z jego mocą. Z drugiej strony nie można zbytnio zwiększyć kosztu początkowego zaklęcia ponieważ jest to jednocześnie wysokość potrzebnej mocy jaką musi mieć czarodziej rzucający to zaklęcie.

====================================

Akwalung - REBREATHER
EKWIPUNEK. Wyposaż w niego swoją PIECHOTĘ. Wojownik uważany jest za Marynarza.
Pobiera: Surowce, Surowce
Rodzaj karty: dołączana

Pierwsza jak do tej pory karta której sensu istnienia rzeczywiście nie znajduję... jest przecież stalowy rekin z podstawki o identycznym działaniu. Różni się tylko tym, że ma koszt początkowy i pobiera jedną ikonę paliwa.
Nie chciałbym wywalać, żadnej karty z dodatku ale ta naprawdę wydaje mi się być zbędna.
Czy ktoś jest innego zdania??

====================================

Powszechna mobilizacja - RECRUTING SURGE
Zagraj w dowolnym momencie. Daj swoją talię kart odrzuconych swojemu przeciwnikowi. Oponent musi przeszukać ją i usunąć z niej karty wszystkich wojowników (możesz to sprawdzić). Następnie dodaj karty tych wojowników z powrotem do kart w talii i przetasuj ją.
Rodzaj karty: anihilowana

Dobra karta. Ja bym nie zmieniał jej w żaden sposób. Można pomyśleć jedynie o ograniczeniu jej w tali tak jak plagę czy zdrajcę.


Do reszty kart nie mam zastrzeżeń puki co.

Czekam na wasze opinie.

_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Intrygi Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 4+5 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum