Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kult

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Ogólnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Privian
Sierżant


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 230

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 8:48 am    Temat postu: Kult Odpowiedz z cytatem

Wiem ze glosze herezje ale kolega sie pyta czy ktos gra w Kulta bo kiedys zainwestowal a nie ma z kim grac. Osobiscie to ta gra to wielkie G.... Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kempy
Szeregowy


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 77

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 5:25 pm    Temat postu: Re: Kult Odpowiedz z cytatem

Privian napisał:
Wiem ze glosze herezje ale kolega sie pyta czy ktos gra w Kulta bo kiedys zainwestowal a nie ma z kim grac. Osobiście to ta gra to wielkie G.... Exclamation


Tutaj w W-cach jest grupka czterech graczy w KULT (w tym jedna przedstawicielka płci ładniejszej). Niestety zaczynają się studia i trójka (oprócz mnie) przenosi się do Krakowa. Mamy sporo kart i praktycznie każdy może złożyć średnio-silną talię na każdy kolor.

Osobiście to Twoja opinia o Kult to jedno wielkie G.... również. Imho to najlepsza gra Wintera - rewelacyjny, mocno kontrowersyjny klimat i oryginalna mechanika. Wzorowany na tarocie pomysł na mistyczny krzyż, idea kolorów, wskaźników stacji - razem robią niesamowitą mieszankę. Sam wolę grać w Kult niż DE - bardziej mnie to kręci.

Life is hard, Kult is harder!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Privian
Sierżant


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 230

PostWysłany: Czw Wrz 28, 2006 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli Cie obraziłem w jakimś stopniu to sory, ale grałem kilka razy w Kulta i nie przypadła mi do gustu! Ograniczenia co do stacji i obsady to najgorsze co może być w tego typu grach. Ale są gusta i guściki!
_________________
Skowyt si? Zbli?a!!!
-----------------------
Plan Your Escap!!!

www.grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
banhus
Sierżant


Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 148

PostWysłany: Pon Paź 09, 2006 1:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kult także ma swoje zalety ale trudno porównywać go do DE bo eden to strategia a kult nic nie ma wspólnego z tą dziedziną pozatym w DE czynnikiem decydującym o zwycięstwie jest walka a w kulcie by wygrać wcale nie trzeba nikogo atakować . Zauważyłem jednak kilka wspólnych cech a mianowicie to przywódcy , w obu karciankach są bossy którymi się poprostu nie da grać i jest elita która w porównaniu do reszty jest bezkonkurencyjna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kempy
Szeregowy


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 77

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

banhus napisał:
kult także ma swoje zalety ale trudno porównywać go do DE bo eden to strategia a kult nic nie ma wspólnego z tą dziedziną


Rozwiń tą myśl bo jestem wielce ciekaw jak interpretujesz słowo "strategia".

banhus napisał:
Zauważyłem jednak kilka wspólnych cech a mianowicie to przywódcy , w obu karciankach są bossy którymi się poprostu nie da grać i jest elita która w porównaniu do reszty jest bezkonkurencyjna


W KULT tak jak w DE istnieje zasada (którą wszyscy olewają), że gdy spotyka się dwóch katkich samych Przywódców/Wielkie Arkana należy wymienić się taliami. Zresztą, najbardziej przewaloni "bossowie" w Kult są/byli na turniejach zakazani gdyż dało się nimi wygrać w pierwszej czy drugiej rundzie.

Jedno jest pewne. Kult i DE rozwijają skrzydła i są bardziej grywalne w zestawach trójosobowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Drone
Sierżant


Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 145

PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyłącze się do Kempego. KULT to jedna z najlepszych karcianek jakie powstały. Mają unikalny klimat, zasady i co tez istotne ilustracje. Peter Andrew Jones wymiata. Ma tak alternatywne obrazk, że w sumie cały KULT móglby się oprzeć (i w sumie w większości opiera) na jego zdolnościach artystycznych. Oczywiście znamy Petera z DE. On też ma tam swoje dwa grosze, np Przemiana, Poszukiwania i wiele innych teraz nie pamietam.

Co do zasad są naprawde tak skontruowane, że zanim coś zrobisz musisz troche wysilić mózgownice. A to że są ograniczenia co do stacji w Scenie i Obsadzie to zaleta gry a nie jej wada. Dzieki temu trzeba mieć konkretna strategie co do układu swojego Krzyża oraz działań kart. Talia powinna być spójna, żeby dobrze się nią grało. Po prostu nei można grac na mase woja czy mieć same rary. Tu trzeba czegoś więcej. Dlatego strategia ma tu swoje miejsce i nie zgodze się że jest inaczej.

Osobiście grałem wiele razy. Przeważnie Chesedem i różnie bywało. Natomiast mielsimy alternatywną nazwe tej gry: "wkurwiacz". Chyba ten kto grał to wie o co mi chodzi Wink.

pozdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pretorianstalker



Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 6

PostWysłany: Pią Lis 24, 2006 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda tylko, że jak miałeś dobrą strategię to wygrywałeś w pierwszej turze i niewiele mogło przeszkodzić Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
banhus
Sierżant


Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 148

PostWysłany: Sob Lis 25, 2006 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pretorianstalker napisał:
Szkoda tylko, że jak miałeś dobrą strategię to wygrywałeś w pierwszej turze i niewiele mogło przeszkodzić Wink


dlatego Chesed i Gamichicot zostali zakazani przez społeczność grającą w kult . A co do zwycięstwa w pierwszej turze to błąd gry , prawie taki sam błąd jak zasada Elijah Cormick ,na którego można zrobić talie bez budynków i nie martwić się o przegraną ... ale pytanie po co tak grać ( wydaje mi się że już lepiej pasjansa sobie poukładać niż tak grać )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Drone
Sierżant


Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 145

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 1:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto sobie ściągnął karty na CCG? Ja już mam. Z chęcią bym zagrał, jak tylko stworze talie Smile
_________________
"Ruch i szar?a!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kempy
Szeregowy


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 77

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 2:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam jakąś tam talię na własnych kartach opartą - ale że ostatnio doszło mi sporo nowych to będę ją modyfikował. Jakby co kiedyś przy okazji możemy w Kult na CCG pograć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Drone
Sierżant


Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 145

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super. Nie grałem jeszcze w Kult na CCG. Będę rad.
_________________
"Ruch i szar?a!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
McKLocki
Rekrut


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 24

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukuje instrukcji do KULTU po Polski. Może ktoś pomóc?
Dać linka, albo skan, albo przeslać pocztą, albo coś?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
noz4
Sierżant


Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 171

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm...ja chyba ją jeszcze posiadam w odmętach półek z zabawkami z dzieciństwa Wink
Z tym, że żeby ją dostać muszę być w rodzinnym mieście, co nastąpi - nie wiem kiedy ale raczej na pewno niespodziewanie.
Tak czy siak jak ją dorwę w ręce to się odezwę.
Pozdr. Smile

_________________
wtf czyli kurde bele
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Ogólnie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum