Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

06.08.2011 Maraton u Szczuby

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Nie Sie 07, 2011 7:29 pm    Temat postu: 06.08.2011 Maraton u Szczuby Odpowiedz z cytatem

Rozesłałem wici, odpowiedziano mi z entuzjazmem, miało nas być sześciu.... więc zjawiło się 3 i pól :/
Szczuba grał swoją turniejową talią wzbogaconą kilkoma Przemyślami.
Z rana zjawił się i Anubis, grał Legionem na Nefarycie.
Ja niemal cały dzień grałem jazdą Legionu. Z początku na Marcusie.

Pierwsza nawalanka ułożyła się niemal idealnie po mojej myśli. Nie zaczynałem, więc mogłem wyrzucić z ręki 2 Ukryte Bogactwa i dociągnąć jeszcze 2 karty. Mając 15 sztuk złota wystawiłem Stajnię, jeszcze ze 2 miejsca i 2 kosztowne bydlaki. W drugiej turze miałem z 7 miejsc i mogłem wyżywić spokojnie z 5 wojów (Stacja Nawożenia). A potem było już z górki. Gra trwała może 50 minut.
Wynik: Szczuba 38, Stawik 50, Anubis 19

Z drugiej gry też pamiętam zaledwie początek. Podobnie jak w pierwszej 2 karty z łapki wyrzuciłem na dzień dobry i jeszcze 2 dociągnąłem. W pierwszych 9ciu kartach miałem aż 6 miejsc! Jeden wojownik i tylko Zmianka z powstzymywajek. Ale przeciwnicy też z początku się nie rozpędzili i mogłem się spokojnie rozwinąć. Bodajże w 3 turze, jak juz miałem miejsca i mogłem żywić, doszli w końcu woje, a przeciwnicy nie mieli się czym wybronić. Udało mi się coś pojechać i zostałem na ręku z dwoma Skupieniami. To jedno anihilowałem, a drugie zapewniło mi spokój do mojej tury.
Wynik: Szczuba 22, Stawik 50, Anubis 43

Potem zjawił się Decado, który ostro zaspał i zagraliśmy drużynówkę.
Decado ułożył talię na piechotę Legionu. W związku z tym, też szybciutko uskładałem piechotę. Wyrzuciłem jazdę, wsadziłem Pretorów i Razydów, zamiast Stajni Złoża Rudy i tyle.
Byłem w drużynie z Decado, zaczynaliśmy bez złota, a przeciwnicy z kasą.
Decado rozpoczął grę. Ja poszukałem Ukrytego, wystawiłem Gommora i Ziemię Orną i machnąłem Zacznijmy. Dostawiłem jeszcze Kopalnię i Złoże Rudy oraz Razydę. Decado miał podobny komplet, a przeciwnikom nie doszli woje w pierwszej turze. Decado został powstrzymany z najazdami, ale Anubis wystawił chyba z 5ciu wojów. Decado miał pełną rękę intryg i zdziesiątkował jego wojsko w atakach, więc nic nie zdziałał. Ja zaś zagrałem Skromne Zwycięstwo i mieliśmy 9 PZ z Gommora.
Przyszła chwila uspokojenia, bo ja po Skromnym usiadłem na bramce, a Szczubie rzuciłem Skupienie, więc podobnie zrobił Decado. W kolejnej jednak turze już coś pojechałem, potem i mój partner też.
I zaczęła się taka typowo drużynwkowa ciachanka: dobierasz, wystawiasz na atak i huzia! Dzięki początkowej przewadze wysunęliśmy się na prowadzenie w tym ciachaniu, a od stanu 52:29 dobrze dochodziły nam intrygi.
Wynik: Stawik+Decado 75, Szczuba+Anubis 29

Potem Anubis musiał lecieć i zostaliśmy znowuż we trzech. Przerzuciłem się z powrotem na jazdę i jako wodza wziąłem Nefarytę, żeby nie zaczynać bez złota.
Gra była do bani. Nie dałem rady się rozbudować. Jedno słowo - Ograbienia. Dostałem 2, 2 tury pod rząd, zostałem z pełną łapą. Do tego Nefaryta mógł tylko utrzymać 1 miejsce z czerwoną Rudą bez kasy. Decado popełnił klasyczny błąd w nawalance i skupił się na udupianiu tylko jednego przeciwnika, czyli mnie. A Szczuba wystawił 5 czołgów 2 samoloty i w jednej turze zdobył ponad 40 PZ. Miałem Pacyfistę, ale stwierdziłem, że nie będę rzucał, niech się Decado z intryg wyprztyka, skoro mnie tak gnębi. A ten nic nie miał.
Wynik: Szczuba 50, Decado 10, Stawik 0

Zmieniłem więc talię. Wziąłem Abdula na wodza, Stajnie zamieniłem na Cytadele, 2 Stacje na 3 Rzeźnie i dorzuciłem 5 bydlaczków Hordy. Zadziałało. W pierwszej turze się rozbudowałem, Poszukałem Sztuczki, pozbawiłem Szczubę kasy i rozbudowałem się jeszcze bardziej. Przez pierwsze 2 tury jedynym wojem u mnie był Mamut, którego w 2 turze zeżarłem. Ale intryg miałem sporo, doczekałem czasu, że woje więksi przyszli. Kluczową była tura, w której zagrałem 2 Zacznijmy, znacznie powiększając armię i krainę, ładując Skład po brzegi. Szczuba dwukrotnie dorwał się do Cytadeli.
Wynik: Szczuba 32, Decado 10, Stawik 50

W ostatniej grze już nic w talii nie zmieniałem. Tym razem był to festiwal błędów Szczuby. Raz się odsłonił i Gommor Decado pojechał go na 19 czy 20 PZ. Potem nie zauważył Czasu Pokoju i Decado ponownie zdemolował mu krainę dochodząc do 49 PZ! Od tego momentu nie mogliśmy mu pozwolić nawet wygrać jednego ataku, bo czyhał ze Skromnym na łapie. Epicka walka: Decado atakuje, Szczuba broni się Szarżą, to Decado Potencjał, a złota uskładał mnóstwo. Szczuba też miał Potencjał i jego złoto liczyło się razy 3. Decado wydał wszystko w akcie desperacji i już Skromne powiewa w powietrzu... Zakończyłem to starcie Plagą. Innym razem utłukł mi Razydę. ale Skromne Przemyślał Szczuba. W końcu Decado wygrał wystawiając jednego Razydę i najeżdżając Złoże Rudy z Przewagą Taktyczną. Nic więcej nie miał. My też.
Wszystkie PZty zdobyłem w tej grze na żetonach: 2 razy pojechałem wodza za 10 PZ, Skromne za czołga, a potem 2 Mamuty wysadziły się na Polach Minowych. Szczuba ponownie naleciał 2 Cytadele.
Wynik: Szczuba 32, Decado 50, Stawik 34

Chłopaki co byli, niech coś od siebie dorzucą, bo jak widać niewiele zapamiętałem.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum