Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wszystkie intrygi z dodatku Genesis

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Intrygi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wicu
Bad Boy


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 282

PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 8:56 pm    Temat postu: Wszystkie intrygi z dodatku Genesis Odpowiedz z cytatem

Agenda - AGENDA
Dołącz do gry w dowolnym momencie. Do Twoich miejsc i Twojego Przywódcy, mogą być dołączane 2 udoskonalenia na turę, zamiast jednego.
Rodzaj karty: dołączana

Alchemia - ALCHEMY

Zaklęcie Sztuki. Koszt początkowy zaklęcia: 3. Zagraj podczas swojego kroku Wykonywania Akcji. Wszystkie produkowane przez Ciebie niebieskie ikony jednego z zasobów (wybierasz, który rodzaj zasobów), stają się niebieskimi ikonami innego zasobu (wybierasz rodzaj zasobów). Płacąc koszt rzucenia: 8, to zaklęcie będzie oddziaływać na wszystkie niebieskie ikony wybranego przez Ciebie zasobu, które są produkowane przez wszystkich graczy. Karta pozostaje w grze i musi być PODTRZYMANA aż do początku Twojej następnej tury, po czym należy ją anihilować.
Rodzaj karty: dołączana

Armada - ARMADA
Zagraj podczas swojej tury na Twoją grupę ofensywną składającą się wyłącznie z Marynarzy. Każdy wojownik z grupy otrzymuje +1 do WB, a grupa może atakować i najeżdżać dwa razy. Jeśli przeprowadziła atak i najazd, może go wykonać ponownie.
WB: +1*
Rodzaj karty: anihilowana

Przegląd Broni - ARMS CONTROL
Dołącz do swojego Przywódcy w dowolnym momencie. Kiedy ta karta znajduje się w grze, żadna z kontrolowanych przez Ciebie kart EKWIPUNKU nie może zostać odrzucona lub anihilowana, z jakiejkolwiek przyczyny. Jeśli karta EKWIPUNKU jest odrzucana lub anihilowana wraca do Twojej ręki.
Rodzaj karty: dołączana

Pobłogosławiony przez światło - BLESSED BY THE LIGHT
Przynależność: Bractwo
Dołącz do swojego wojownika nie będącego CZARODZIEJEM (może to być wojownik każdej przynależności) w dowolnym momencie. Od tej pory wojownik jest uważany za CZARODZIEJA, z Mocą na poziomie +3.
Rodzaj karty: dołączana

Krew jest cięższa od wody - BLOOD IS THICKER THAN WATER
Dołącz do dowolnego przywódcy podczas swojej tury. Przywódca, do którego jest dołączona tą karta, nie może zagrywać kart wojowników innej przynależności, niż ta, do której należy nawet jeśli jego zdolność specjalna lub jakakolwiek inna karta mu na to pozwala. Wszyscy wojownicy innych przynależności, kontrolowani przez tego przywódcę są odrzucani (włączając w to wojowników ogólnej przynależności).
Rodzaj karty: dołączana

Nurkuj mały nurkuj! - DIVE! DIVE!
Zagraj podczas walki Morskiej, w której uczestniczy Twój wojownik, lub grupa z oznaczeniem PODWODNYM. Wojownik lub Grupa ucieka z pola walki, i uniemożliwia wykorzystanie przeciwnikowi oznaczenia PODWODNEGO. Przeciwnik może natychmiast próbować wykorzystać oznaczenie PODWODNE (poprzez zagranie karty) aby kontynuować walkę.
Rodzaj karty: odrzucana

Sąd Boży - DIVINE HARVEST
Przynależność: Bractwo
Zaklęcie sztuki. Koszt początkowy zaklęcia: 10. Wszyscy wojownicy pozostający w grze uważani za HERETYKÓW zostają natychmiast odrzuceni.
Rodzaj karty: anihilowana

Cięcie kosztów - DOWNSIZING
Zagraj na miejsce lub Przywódcę posiadającego UDOSKONALENIA. Wszystkie UDOSKONALENIA działające na wybraną kartę zostają odrzucone.
Rodzaj karty: anihilowana

Wielka susza - DRY SPELL
Zagraj w dowolnym momencie. Wszystkie miejsca oraz Przywódcy MORSCY tracą wszystkie OZNACZENIA i w zamian otrzymują oznaczenie LĄDOWE. Tracą swoje oznaczenia PRZYBRZEŻNE, PŁYWAJĄCE i PODWODNE i zyskują taktykę lądową. Efekt ten utrzymuje się aż do początku Twojej następnej tury.
Rodzaj karty: anihilowana

Wielka przebudowa - EPIC REOGRANIZATION
Ta karta może być zagrana tylko podczas gry zespołowej. Zagraj podczas swojej tury. Drużyna może przebudować miejsca oraz Przywódców w swoich krainach w dowolny sposób. Nowe rozmieszczenie kart musi być legalne, a Przywódcy nie mogą przylegać do siebie. Można przenosić nawet karty NIERUCHOME. Karty dołączone oraz ulepszenia są przenoszone wraz z ich bazowymi kartami.
Rodzaj karty: anihilowana

Niech każdy weźmie głęboki wdech - EVERYBODY TAKE A DEEP BREATH
Zagraj w dowolnym momencie. Wszyscy wojownicy z Twojego Pogranicza nie będący POJAZDAMI, aż do początku Twojej następnej tury, są uważani za Marynarzy (wojownik przestaje być uważany za marynarza, kiedy zostanie przeniesiony do Oddziału, ale wojownicy przenoszeni na Pogranicze stają się Marynarzami)
Rodzaj karty: odrzucana

Wzrok Inkwizytora - EYES OF THE INQUISITOR
Zaklęcie Sztuki. Koszt początkowy zaklęcia: 2. Zagraj w dowolnym momencie. Wszyscy gracze (poza Tobą) muszą pokazać karty znajdujące się na ich rękach, tak żeby każdy mógł je obejrzeć. Karta pozostaje w grze i musi być PODTRZYMANA aż do początku Twojej następnej tury, po czym należy ją anihilować.
Rodzaj karty: dołączana

Przypływ - FLASH FLOOD
Zagraj w dowolnym momencie. Wszystkie miejsca LĄDOWE oraz przywódcy traktowani w ten sposób, aż do początku Twojej następnej tury otrzymują taktykę wodną.
Rodzaj karty: Anihilowana

Pływające fundamenty - FLOATING FOUNDATION
Zagraj tą kartę, kiedy budujesz jakieś miejsce uważane za LĄDOWE. Miejsce to uważane jest za PŁYWAJĄCE. Jeśli posiadało taktykę lądową należy ją zmienić na wodną. Ta karta nie może zostać odrzucona lub anihilowana dopóki miejsce, do którego jest dołączona nie zostanie odrzucone lub anihilowane (lub skutecznie najechane).
Rodzaj karty: dołączana

Strumień interwencji - FLUX INTERVENTION
Koszt początkowy: 2. Dołącz do gry w dowolnym momencie. Kiedy ta karta pozostaje w grze żadne karty PROROCTW, RYTUAŁÓW, ZAKLĘĆ SZTUKI i DARÓW MROCZNEJ HARMONII nie mają żadnego efektu.
Rodzaj karty: dołączana

Moc powietrza - FORCE BUBBLE
Zaklęcie Sztuki. Koszt początkowy zaklęcia: 3. Zagraj podczas swojego kroku Wykonywania Akcji. Wszyscy Twoi wojownicy są uważani za Marynarzy i posiadają oznaczenie PODWODNE. Zaklęcie pozostaje w grze i musi być PODTRZYMYWANE dopóki rzucający je gracz nie zdecyduje się, aby je odrzucić, należy je wtedy anihilować.
Rodzaj karty: dołączana

Trudny Cel - HARD TARGET
Dołącz do dowolnego miejsca lub wojownika w dowolnym momencie (poza trwającą walką lub najazdem) i zapłać X Jednostek Złota, gdzie X jest bazowym WB karty, do której dołączasz Trudny Cel. Karta ta traci jedną taktykę, którą wybierzesz. Nie może jednak stracić swojej ostatniej taktyki. Ta karta nie może zostać dołączona do Przywódcy.
Rodzaj karty: dołączana

Wysoka fala - HIGH TIDE
Dołącz w dowolnym momencie, do dowolnego miejsca lub Przywódcy LĄDOWEGO, posiadającego przynajmniej jedną odkrytą krawędź. Ta karta nie może nigdy zostać odrzucona lub anihilowana. Od tej pory, karta do której została dołączona Wysoka Fala jest uważana za PRZYBRZEŻNĄ i otrzymuje taktykę wodną. Może być atakowana i najeżdżana z wody. Jeśli bazowa karta zostanie usunięta z gry, Wysoka Fala pozostaje na jej miejscu i należy ją dołączyć w momencie wybudowania na jej miejscu jakiegoś innego miejsca LĄDOWEGO (Nie działa na karty MORSKIE).
Rodzaj karty: dołączana

Lewitacja - LEVITATION
Zaklęcie Sztuki. Koszt początkowy zaklęcia: 3. Zagraj podczas swojego kroku Wykonywania Akcji. Wszyscy Twoi wojownicy uważani są za lotników. Zaklęcie pozostaje w grze i musi być PODTRZYMYWANE dopóki rzucający je gracz nie zdecyduje się, aby je odrzucić, należy je wtedy anihilować.
Rodzaj karty: dołączana

Dobry przykład - MAKE AN EXAMPLE
Dołącz do swojego Przywódcy w dowolnym momencie. Za każdym razem, kiedy Ty albo Twoi wojownicy spowodują, że jakakolwiek karta nie będąca wojownikiem zostanie odrzucona (z jakiegokolwiek powodu), należy ją anihilować (to dotyczy również kart odrzucancych przez Ciebie).
Rodzaj karty: dołączana

Zwątpienie - MENTAL WEAKNES
Dołącz do jakiegokolwiek CZARODZIEJA w dowolnym momencie. Wojownik, do którego dołączona jest ta karta, nie jest dłużej uważany za CZARODZIEJA. Wszystkie Zaklęcia Sztuki PODTRZYMYWANE przez tego wojownika tracą swój efekt. Ta karta nie może być zagrana jako odpowiedź, na co dopiero rzucone Zaklęcie, które nie weszło jeszcze do gry.
Rodzaj karty: dołączana

Jeden z naszych - ONE OF OUR OWN
Dołącz do dowolnego wojownika lub miejsca i wybierz Przynależność, której nie posiada ta karta. Od tej pory wybrana przez Ciebie przynależność jest dodatkową posiadaną przez tą kartę. Efekt kilku tych samych kart kumuluje się, ale każda z nich dodaje inną przynależność.
Rodzaj karty: dołączana

Twój śmieć, mój skarb - ONE'S GARBAGE IS ANOTHER'S TREASURE
Dołącz do swojego Przywódcy w dowolnym momencie. Za każdym razem, kiedy jakikolwiek przeciwnik odrzuca kartę z ręki, możesz dobrać dodatkową kartę.
Rodzaj karty: dołączana

Prosto z głębin - OUT OF THE BLUE DARK
Zagraj podczas kroku Wykonywania Akcji przeciwnika, na któregokolwiek z jego wojowników (lub grupę), który posiada oznaczenie PODWODNE. Zapłać X Jednostek Złota (sam deklarujesz wartość X, nie możesz później wydać więcej Jednostek Złota). Podwodny potwór z WB równym X atakuję wskazanego wojownika lub grupę. Przeprowadź normalną walkę. Zaatakowany wojownik/grupa nie będzie mógł/mogła wykonać w tej turze ataku oraz najazdu. Podwodny potwór jest pod Twoją kontrolą do końca walki.
Rodzaj karty: anihilowana

Plany na przyszłość - PLANING AHEAD
Dołącz do swojego Przywódcy w dowolnym momencie, poza Twoim Krokiem Bilansowania. Możesz pominąć swój Krok Binansowania w każdej turze, pod warunkiem, że nie będziesz w niej przeprowadzać ataków lub najazdów. Ta karta zostanie odrzucona w momencie, kiedy przeprowadzisz atak lub najazd.
Rodzaj karty: dołączana

Ruch płyt tektonicznych - PLATE TECTONICS
Koszt początkowy: 10. Zagraj podczas swojej tury (poza trwającym atakiem lub najazdem). Wszystkie miejsca z oznaczeniem PODWODNYM będące w grze zostają odrzucone. Nie są przyznawane żadne punkty zwycięstwa.
Rodzaj karty: anihilowana

Amfibia - POONTONS
Ekwipunek. Dołącz do swojego Pojazdu w dowolnym momencie. Wojownik uważany jest za marynarza.
Pibiera: Surowce
Rodzaj karty: dołączana

Zmiecione z powierzchni ziemi - RAZE TO THE GROUND
Zagraj natychmiast po udanym najechaniu jakiegoś miejsca, które posiada UDOSKONALENIA. Najechałeś miejsce razem z jego UDOSKONALENIAMI. Weź miejsce oraz wszystkie UDOSKONALENIA. Zdobywasz punkty zwycięstwa równe bazowemu WB najechanego miejsca, oraz odpowiednią ilość Punktów Zwycięstwa wynikającą z każdego UDOSKONALENIA, jakie posiada to miejsce (zaznacz to za pomocą żetonów reprezentujących punkty zwycięstwa).
Rodzaj karty: anihilowana

Zakrzywienie czasoprzestrzeni - REALITY SHIFT
Zaklęcie sztuki. Koszt początkowy zaklęcia: X. Zagraj podczas swojego kroku Wykonywania Akcji. Możesz wziąć dowolne miejsce będące w grze (nawet NIERUCHOME) i umieścić je w nowym legalnym miejscu w dowolnej krainie. Koszt początkowy rzucenia czaru to połowa bazowego WB miejsca zaokrąglana w górę. Od tej pory miejsce jest kontrolowane przez gracza, do którego krainy zostanie przeniesione.
Rodzaj karty: anihilowana

Akwalung - REBREATHER
EKWIPUNEK. Wyposaż w niego swoją PIECHOTĘ. Wojownik uważany jest za Marynarza.
Pobiera: Surowce, Surowce
Rodzaj karty: dołączana

Powszechna mobilizacja - RECRUTING SURGE
Zagraj w dowolnym momencie. Daj swoją talię kart odrzuconych swojemu przeciwnikowi. Oponent musi przeszukać ją i usunąć z niej karty wszystkich wojowników (możesz to sprawdzić). Następnie dodaj karty tych wojowników z powrotem do kart w talii i przetasuj ją.
Rodzaj karty: anihilowana

Nabrzeże - SEAPAGE
Dołącz w dowolnym momencie, do miejsca wodnego lub przywódcy nie posiadającego statusu PRZYBRZEŻNEGO, które ma chociaż jedną wolną krawędź. Ta karta nigdy nie może zostać odrzucona lub anihilowana. Od tej pory karta, do której dołączysz Nabrzeże uważana jest za PRZYBRZEŻNĄ, może być atakowana i najeżdżana z lądu. Jeśli karta, do której dołączone jest Nabrzeże zostanie odrzucona, pozostaje ono w grze na jego miejscu i w przypadku, gdy zostanie w tym miejscu wybudowane miejsce wodne, należy ją do niego dołączyć (ta karta nie ma wpływu na Wyspy).
Rodzaj karty: dołączana

Utrata mocy - SLOW LEAK
Dołącz w dowolnym momencie, do jakiegokolwiek wojownika lub miejsca ze z oznaczeniem PODWODNYM. Podczas każdego kroku dobierania kart, przez gracza kontrolującego kartę, do której jest załączona Utrata mocy, połóż żeton na tej karcie. Za każdy żeton, karta z Utratą mocy otrzymuje -2 do WB. Kilka kopii tej karty kumuluje się.
Rodzaj karty: dołączana

Atak z zaskoczenia - SNEAK ATTACK
Zagraj w dowolnym momencie, poza trwającą walką lub najazdem. Możesz natychmiast wykonać jeden (i tylko jeden) atak, tak jakby odbywał się podczas Twojej tury. Atakującym może być wojownik, lub grupa ofensywna, z Twojego Oddziału. Przeprowadź atak w normalny sposób.
Rodzaj karty: anihilowana

Stygmaty - SYMETRY SITGMATA
Zaklęcie Sztuki. Koszt początkowy zaklęcia: X (sam wybierasz). Zagraj podczas swojej tury. Wszyscy wojownicy Legionu Ciemności oraz wszyscy Heretycy otrzymują -X do swojego WB. Zaklęcie pozostaje w grze. Zaklęcie pozostaje w grze i musi być PODTRZYMYWANE (zużywając Moc CZARODZIEJA równą kosztowi początkowemu zaklęcia) dopóki rzucający je gracz nie zdecyduje się, aby je odrzucić, należy je wtedy anihilować.
Rodzaj karty: dołączana

Wolni od grzechu - THERE ARE NO INNOCENTS
Przynależność: Bractwo
Dołącz do swojego Przywódcy (nie musi być spod przynależności Bractwa). Wszyscy wojownicy Twoich przeciwników uważani są za HERETYKÓW.
Rodzaj karty: dołączana
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Intrygi Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 4+3 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum


Załóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group