Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zaliczka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Zasady - Rules
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szczur44
Rekrut


Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 49

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 9:44 pm    Temat postu: zaliczka Odpowiedz z cytatem

Jeśli był już taki temat,to przepraszam,może przegapiłem.
Chodzi o zaliczkę.Koleś zagrywa mi zaliczkę a ja na to
przemyśl to jeszcze raz.Czy muszę płacić KP za przemyśl?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Było i to nie raz. Przemyśl to taka paradoksalna karta. Walnąłeś na Zaliczkę, więc nie zadziałała, więc nie musiałeś płacić za Przemyśl. A w ogóle, to ostatnio gramy tak, że Zaliczka nie działa na karty intryg. Za mocna jest na taki commonik.
_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odgrzewam temat ale w nieco innej kwestii.

Na turnieju graliśmy z interpretacją, że zaliczka nie działa na karty intryg. Ta zasada przywędrowała do nas zdaje się z Częstochowy lub Krakowa (dokładnie nie wiem). U nas nigdy tak nie graliśmy, ale ja się nie sprzeciwiam bo mi to na rękę - nigdy nie lubiłem tej karty Wink Jest ona rzeczywiście mocna gdy działa także na intrygi.

Ale chciałbym tylko zwrócić uwagę na fakt, że jest to wymysł graczy. Na turnieju Cormak powiedział, że kwestia tej interpretacji jest nawet w faqu twórców gry. Wydało mi się to dziwne bo nie mogłem sobie przypomnieć w którym miejscu, a faq mam przestudiowany dość dokładnie. Ale ponieważ nie pamiętałem to nie dyskutowałem.

Teraz sobie przypomniałem tą kwestię i zajrzałem do faqa aby się upewnić czy Cormak miał rację i nie znalazłem tam nic na ten temat.
Jest mowa wyłącznie o tym, że zaliczka zwiększa koszt początkowy o 1 wszystkich kart, nawet tych które kosztu nie mają. Ale nie rozgranicza ich na wojowników miejsca i intrygi. Więc z zasad wynika, że zaliczka działa na wszystkie karty.

Tak więc drogi Cormaku jesteś w błędzie sądząc, że sami twórcy przyznali, iż zaliczka nie działa na intrygi.

Tyle chciałem powiedzieć Smile

_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cormak
Kapitan


Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 275

PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Jeremiaszu =]

Rozmawialiśmy o tym czy dotyczy intryg, ja powiedziałem, że nawet w FAQ jest napisane, że owszem dotyczy =] mały missunderstund
My ustaliliśmy, że nie działa na intrygi bo ta karta jest za dobra jak na commona, a nawet jakby była rarem

To, że gramy na okrojoną zaliczkę w Częstochowie opisałem już kiedyś w innym wątku i zaproponowałem. który z tego co pamiętam spotkał się z ogólną aprobatą...
poszukam, znajdę wkleję =]

Dodane po 1 godzinach 38 minutach:

Ok znalazłem cytat

Wysłany: Pon Gru 07, 2009 4:23 pm

Cormak napisał:
///////////////// Zaliczka sama w sobie ////////////////////////////////////////////////////////

To że jest nasza interpretacja jest błędna wiadomo od dawna ;] Chociażby z FaQu.

My gramy że zwiększa tylko koszt początkowy Budynków i Wojska.
I to jest nasze ustalenie.

Zaliczka sama w sobie taką jak stworzyli twórcy gry jest mocno przesadzoną kartą co pokazałem chociażby w drugiej grze turniejowej w Łodzi.
[...]
Jeszcze raz zaznaczę, że owszem twórcy gry wyraźnie powiedzieli jak ta karta ma działać, jednak wydaje mi się że, nie do końca byli świadomi co tak naprawdę robią. A stworzyli bardzo mocno przesadzoną kartę.
Która w mojej ocenie nawet jak na rara była by przesadzona.. a jest do cholery uncomonem!

Jak byliśmy w Warszawie, ktoś powiedział mi coś takiego, jak: oni ustalili, że nie grają na Zaliczki bo sobie nie chcą psuć zabawy =
Czyli świadomie pomniejszają sobie zasób kart z których można stworzyć decka.
My ustaliliśmy, że działa tylko na budynki i wojsko co według mnie jest lepszym rozwiązaniem niż całkowite jej zakazania.

Karta ta jest idealną kontrą, albo więcej, WYELIMINOWANIEM nowych agresywnych decków, opartych na ilości kopalni sztuk zero! Które robił Szczuba.
Działały one naprawdę dobrze dopóki nie spotkają się właśnie z Zaliczką w wersji przedstawionej przez twórców gry.

Chciałbym przytoczyć tutaj przykład Notre Dame, z zasad jasno wynika że chodzi o trwającą walkę i krok najazd.(to samo tyczy się braków czy wielu innych kart)
Jednak przyjęte zostało że chodzi i cały krok atak i najazd. (to samo tyczy się braków czy wielu innych kart)
Dalczego ? Bo karta była przesadzona, a taka sama w naszej ocenie jest Zaliczka.

To się tyczy wielu kart a bardziej słów "kluczowych"
Jak wiadomo odwieczny konflikt co jest poza walką/najazdem czy krokiem walka/najazd.
Stworzyli zasadę NOT i NEVER i się jej nie trzymają =
Przykładów(imo błędów) jest naprawdę wiele.

Każdy oczywiście będzie grał jak chce, a zasady na turnieju ustalał ten kto go organizuje. My gramy tak jak wcześniej opisałem i zachęcam do przetestowania takiej formy Zaliczki. Pozostaje kartą użyteczną, a nie przesadzoną.




Cały topic http://darkeden.mojeforum.net/viewtopic.php?t=654&postdays=0&postorder=asc&start=0

_________________
We do not choose War, the War chose Us!
For the Horde!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Zasady - Rules Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum