Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Poznań 2011 II 03

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yurand
Szeregowy


Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 97

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 10:51 pm    Temat postu: Poznań 2011 II 03 Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj dla odmiany relacja w trybie natychmiastowym - kartka z notatkami jeszcze ciepła. Zagraliśmy, niestety, tylko dwie partie, ponieważ wzywały mnie obowiązki zawodowe. Niemniej korzystam z chwili przerwy w pracy i wrzucam relację.

Skład osobowy i talie pozostają niezmienione (nie liczę dorzucenia do decków pojedynczych intryg przeze mnie i rybę):
biobronka: Legion / Rasputini na Marcusie
ryba: piechota Legionu na Nefarycie
yurand : koniki na Gabrielu

STARCIE PIERWSZE

Ryba od samego początku straszył Gomorem z Zalewem, Mutacją i Szałem. Na szczęście dzięki wspólnej interwencji mojej i biobronki udało się go powstrzymać. biobronka stracił Blitztanka po zagraniu przeze mnie Wstrzymania Prac na Marcusa, ja z kolei dzięki intrygom ryby (głównie Przemyśle) straciłem nieco kawalerii na biobronkowej osadzie. Dodatkowo, dzięki rybie jeden z kawalerzystów Zdradził. W ten sposób po 5 turach nikt nie zdobył punktów. Pierwsze punkty oczywiście zdobywa ryba, w turze szóstej, najeżdżając biobronkowy Warsztat, co stawia tego ostatniego w dość trudnej sytuacji. W turze ósmej biobronka, po dobraniu kart, stwierdził "Ale żenada", więc przygotowaliśmy się z rybą do intensywnych działań (zaczynamy wyczuwać pokerowe teksty naszego towarzysza broni). Faktycznie, w grze pojawił się Blitz, a osadę ryby przed dewastacją uratowało jedynie jego Skupienie. Kawaleria przejechała się po Blitztanku, ryba Pretorami Wysysał Dusze z Ożywieńczych Legionistów. Na dodatek straszliwie dochodziły mu intrygi. Gdy Utratą odrzucił mi Berka, Szarżę i dwa Zaskoczenia musiałem iść zrobić wszystkim herbatkę, żeby mi opadło ciśnienie. Po wspomnianej Utracie ryba wyciął mi kawalerię na pograniczu i skutecznie najechał Gabriela. W turze kolejnej ryba tracił całe wojsko, ale wyratował się Plagą przed najechaniem osady. W ramach odwetu wykryłem nadużycie z jego strony - chciał zbilansować Skład i Mennicę bez Złóż Rudy. W turze 11 rozpędza się kawaleria. Na początku na celowniku znalazły się Mennica i Kopalnia ryby. Wskutek najazdu kolejna Kopalnia została odcięta. W kolejnej turze kawaleria najechała dwie Ziemie Orne, a w ostatniej Kopalnię ryby. W międzyczasie ryba zdołał jeszcze najechać moje Pole Minowe Pretorem z Nic Do Stracenia.

biobronka: 0, ryba: 29, yurand: 50

STARCIE DRUGIE


Tutaj, co prawda z pewnym opóźnieniem, ale jednak, wrócił stary dobry ryba i jego Legion. Gomor i Razyda zostali unieszkodliwieni podczas pierwszej próby najazdu w 2 turze tylko dzięki współpracy mojej i biobronki. W kolejnej turze Gomor odpadł w bilansie dzięki Ograbieniu z mojej strony. Tym razem biobronce podeszło wojsko - niestety zabrakło mu nieco intryg i atakujący Blitztank ostatecznie cofał się po Zmianach Rozkazów. Nie licząc biobronkowego najazdu Nassalem na Pole Minowe ryby - przez dłuższą chwilę trwał impas. rybie nie dochodziło wojsko, ale skutecznie wybraniał się przed najazdami Straszliwymi Ulewami lub Potencjałami. Ponownie daje o sobie znać moje Wstrzymanie Prac na Marcusie - Ograbionemu biobronce w bilansie odpada Warsztat i Blitztank, które chłopak uratował podwójnym Ja To Wezmę. W turze 6 pierwsze punkty zdobywa Gabriel, skutecznym najazdem na biobronkową Kopalnię. Do gry wracają Warsztat i Blitztank - ten drugi tylko po to, by natychmiast zginąć podczas ataku na Zwiadowcę Kawalerii (Pech). Kawaleria ostatnim tchem najeżdża biobronkowy Warsztat, a potem do gry dołącza się ryba. Jak już mu naszło wojsko, tak nas zjechał. Zaczęło się od 3 Pretorów. Oczywiście z Szałami i Wyssaniami. Szeregi Kawalerii znacznie się uszczupliły, podobnie jak Ożywieńcza obrona biobronki. Jeden z Pretorów Zdradził podczas najazdu na moją Kopalnię, za co ryba potraktował ją Terroryzmem. Ostatnim podrygiem Gabrielowej kawalerii było otwarcie sobie drogi do osady ryby zdradzieckim Pretorem, który najechał Pole Minowe, a następnie najazd koników na Kopalnię. W kolejnej turze udałoby mi się skończyć grę, ale sytuację o 180 stopni odwróciła zagrana przez rybę podczas najazdu Plaga (w sumie to już taka tradycja na poznańskim podwórku, że po Pladze ryba nam łoi dolne części pleców). Po wspomnianej Pladze biobronka wystawił Blitztanka, a ryba bardzo rozpędził się z wojem. Zaczął od 12 punktów ze Skromnym Zwycięstwem na Blitztanku w 11 turze. W 12 turze kontra Kawalerii spełzła na niczym, na dodatek jeden z kawalerzystów zdradził podczas najazdu na rybową osadę. W turze 13 rybie nachodzą intrygi idealne na zaistniałą na stole sytuację (włączając w to zdradieckiego kawalerzystę). ryba Sztuczkuje z biobronką (1 na 39), kasuje moje Pole Minowe kawalerzystą, dwoma Kastratami tratuje moją Kopalnię i Gabriela, świeżo wystawionym Pretorem skutecznie Infiltruje Stajnie (osłonięte kolejnym Polem Minowym) i tym samym wygrywa partię, dobijając idealnie do 50. Tak to się powinno robić, krótko, zwięźle i na temat, w odpowiednim momencie, gdy przeciwnicy wyprztykali się z atutów Very Happy

biobronka: 1, ryba: 50, yurand: 34

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
noz4
Sierżant


Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 171

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Tak to się powinno robić, krótko, zwięźle i na temat, w odpowiednim momencie, gdy przeciwnicy wyprztykali się z atutów"

Dokładnie! Wink

A, że jeszcze zapytam: ile wam zajmuje (mniej więcej) jedna rozgrywka?

I Jakim tworem właściwie gra biobronka, bo jak dotąd zorientowałem się, że zapewne jest to Marcus + warsztaty + blitze + ożywieńczy. Ale coś więcej bym się dowiedział (co jest motorem tej talii i jak wygląda sprawa z resztą budynków np.)
Bo szczerze powiem, że 1 pkt na dwie gry to oszałamiający wynik nie jest. Wink

Pozdr.

_________________
wtf czyli kurde bele
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yurand
Szeregowy


Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 97

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z grą nam się nigdy nie śpieszy. Jedna partyjka to z reguły około 2h. Oczywiście statystycznie, bo batalie po 4h albo 20 minut również się zdarzają.

Co do talii biobronki - jest dokładnie jak napisałeś. Wszystko obraca się wokół Blitzów / Falistych. Tymi ostatnimi jest mu ciężko, bo z reguły otaczamy się Polami Minowymi. Horda Ożywieńczych Legionistów działa mniej więcej jak opisany w innym wątku "Chlast".

Co do 1 punktu - chłopak miał pecha w braniu i zabolały go mocno Ograbienia / Wstrzymania Prac. Poza tym musi lekko uszczuplić talię, bo ostatnio do niej troszkę dodał. Z grubsza tyle. Niejednokrotnie ładnie tą talią hasał, jak naszły intrygi i żelastwo się rozpędziło Very Happy

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum