Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nietypowe czy raczej banalne zastosowanie "Ja To Wezmę

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Zasady - Rules
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dungal
Generał

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 2:07 am    Temat postu: Nietypowe czy raczej banalne zastosowanie "Ja To Wezmę Odpowiedz z cytatem

Przy ostatniej grze z potencjalnie nowymi graczami DE, kumpel mnie zagadnął, czy można zastosować "Ja To Wezmę" w kroku odrzucania tury innego gracza. Zbił mnie z tropu, bo nie przypominam sobie, żebyśmy w naprawdę wielu grach naszej ekipy zastosowali, w ten sposób, omawianą kartę. Jest to dobry i upierdliwy sposób na spowolnienie gracza.

Zagrywaliście "Ja To Wezmę" w ten sposób? Temat dla mnie wydaje się ciekawy bo nie spotkałem się z czymś takim, chyba, że mnie pamięć zawodzi, ale równie dobrze dla innych może być banalne.

Tak czy siak, jest to co najwyżej ciekawostka.

Sylwia

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 1:28 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jeremiasz
Generał

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 7:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś mi się kojarzy, że już takie zagranie miało miejsce w grach które rozegrałem... nie pamiętam kto kiedy i z kim ale było... Rzeczywiście może to utrudnić grę przeciwnikowi, a w skrajnym wypadku, nawet go zdenerwować, ale Ja To Wezmę jest moim zdaniem bardzo przydatną kartą na własne karty z talii, że najczęściej szkoda zużyć ją w ten sposób.
Dzięki niej przecież, wracają na rękę takie karty jak braki, czas pokoju, potencjał czy zdrajca! !! Nie mówiąc już o tym, że można odzyskać dzięki temu karty przemyślane przez przeciwnika, dzięki czemu jego Przemyśl To zostaje właściwie zmarnowane...

Tak czy owak, zagrać kartę w takiej sytuacji można Smile

http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
noz4
Sierżant

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się. Tak można zagrać tę kartę i mało tego: to się robi.

Chłopaki z Czewy mają często do tej zagrywki tendencje. I jest to upierdliwe. W Krakowie raczej rzadziej Wink

Pozdr.

Cormak
Kapitan

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej można. Gramy tak od bardzo dawna. Najczęściej gdy przeciwnik nie ma złota 7 kart i do tego jakąś zaliczkę. Odrzuca w nadziei, że w następnej turze dojdzie coś przydatnego.. a tu psikus ! Ja to wezmę ;]

Krok odrzucania to przecież krok "Discard" a na karcie wyraźnie napisane jest "Play when a card is about to be discarded."

Idąc dalej zagrywamy tą kartę zawsze gdy chodzi o Discard.
Np. podczas Utraty potencjału. Gracz 1 zagrywa na G2 utratę, 1 anihiluje i 1 odrzuca. Gracz 3 może zagrać Ja to wezmę na kartę która jest "Discard"

Tyczy się to wszystkich przypadków gdy na kartach lub w instrukcji dochodzi do czynności Discard.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Zasady - Rules Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: