Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gdańskie potyczki cd. - 05.10.2010

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Sro Paź 06, 2010 11:56 am    Temat postu: Gdańskie potyczki cd. - 05.10.2010 Odpowiedz z cytatem

Udało nam się spotkać wczoraj w składzie takim jak ostatnio z nieco zmienionymi taliami.

W grach udział wzięli:

Privian - horda na abdulu - jazda, terroryści a z miejsc tylko kopalnie.
Dungal - najpierw rasputini na kommendacni i sami lotnicy a potem zmiana na jazdę triady i Caina.
Wicu - Marcus z 10cioma wojownikami piechoty i mnóstwo, mnóstwo wkurzających kart (zaliczki, ceny wojny, wszelkiego rodzaju kłopoty i wstrzymania prac :/ )
Jeremiasz - templarsi na Montagne - 112 kart w talii, w 30 woja i z 60 intryg.

Rozegraliśmy w sumie 3 bardzo emocjonujące gry.

W pierwsze po długich i zaciętych bojach, w dużej mierze dzięki upierdliwym kartą zwyciężył Wicu!
Męczył nas tymi kłopotami, suszami zaliczkami i wstrzymaniami prac niemiłosiernie.
Ale walki były zacięte a najazdy dość często udane, dzięki czemu każdy ugrał całkiem niezłą liczbę punktów.

wynik:
Jeremiasz 30, Wicu 50, Privian 20, Dungal 40




Kolejna gra z niezmienionymi taliami (prawie)

Scenariusz gry był bardzo podobny. Wicu sypał przeszkadzajkami a my staraliśmy się jakoś przetrwać i nie pozostawać mu dłużni. O też często siedział z zaliczką albo ceną wojny ale konsekwencje mu dobrze wchodziły więc dobrze sobie radził.
I tym razem mimo ciężkich i zażartych starć każdy ugrał sporo punktów.
Ale tym razem zwyciężył Privian.

wynik:
Jeremiasz 42, Wicu 30, Privian 50, Dungal 46



I trzecia gra
Tym razem Dungal sięgnął po triadę.

Nie będę oryginalny (bo i gra ta też nie była) i napiszę, że scenariusz również był podobny.
Generalnie w grze, kupa dołączonych kart. Oprócz przeszkadzaczy, także masa znajomości, wydajności, dobrobytów itp.
Ja tym razem dostałem dużo mocniej po krainie niż w poprzednich dwóch grach, ale broniłem się co sił w kartach.
Dungal z Cainem próbował szaleć w najazdach ale nie dało mu to więcej niż zazwyczaj.
Ostatecznie i tym razem musieliśmy uznać przewagę Priviana chociaż ostatnie tury były ciężkie a zwycięstwo wymęczone.

wynik:
Jeremiasz 36, Wicu 23, Privian 50, Dungal 24



Z ciekawszych sytuacji (nie pamiętam w których grach):

W jednej z gier Dungal się uparł i mimo, że miałem skarbiec on sukcesywnie zagrywał na mnie ograbienie ślepego Smile Raz prawie nawet się zgodziłem ;P w ostatniej chwili przypomniałem sobie o skarbcu a już trzymałem złoto w ręku.

Innym razem dostało mi się dość mocno od Wica wstrzymaniami pracy i kłopotami z surowcami, a że wcześniej także Wicu mocno przyblokował mnie ze złotem to musiałem zdjąć wszystko co wymagało surowców czyli - notre, obóz szkoleniowy i chyba mennicę. A przez to, że spadło notre to spadli także wszyscy wojownicy.

W jednej z gier (chyba ostatniej) na długi czas zawitała u nas posucha, żeby nie powiedzieć susza. Każdy był mocno przyblokowany przeszkadzajkami a wojo już całe zeszło. Przez wiele tur były tylko bilanse i jakieś marne próby wystawiania wojowników którzy szybko szli w piach.


Ale grało się super.
Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu znów zagramy!

_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dungal
Generał


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 634

PostWysłany: Sro Paź 06, 2010 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heheh, z tym Ograbieniem to Jeremiasza dwa razy pod rząd próbowałem "zaskoczyć" Wink Nawet podjudzali mnie, żeby zastosował to zagranie po raz kolejny..

Ostatnia partia była jak nieurodzajna ziemia - u każdego pusto i niewydajnie. Dzięki Wicu za te cholerne Zaliczki! Twisted Evil

W ostatniej też partii ugrałbym więcej punktów, gdyby nie fikcyjna "mała Plaga" - czyli Susza + Wyrzeczenie. Odsyłam do wytłumaczenia tej kwestii:

http://darkeden.mojeforum.net/temat-vt87.html?highlight=susza+wyrzeczenie

A ładnie bym pobrykał po krainie Jeremiasza.

_________________
Temu dzid? !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Privian
Sierżant


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 230

PostWysłany: Sob Paź 09, 2010 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę przyznać że moja Horda mile mnie zaskoczyła w ostatnich grach. Chyba to kwestja doświadzenia.
Aktualnie talie mam na 80 kart -30 woja, 5 miejsc i 45 intryg.

Ja od siebie dodam tylko tyle że Dungal trzochę przekombinował z zaciekłym najazdem w jednej z gier triadą i pocisną Jeremiaszowi tylko 1 miejsce.
Nie wiem jakie chłopaki mieli karty na ręku ale wydaje mi się że miał sznsę na min. 3 miejsca gdyby najeżdzał normalnie.

No i oczywiście zagrywanie Ograbienia na Skarbiec Jeremiasza było mocne.
Myśłe że jeszcze ze dwa razy i by się udało. Laughing

Oby więcej było takich gier. Do szybkiego zobaczenia.

_________________
Skowyt si? Zbli?a!!!
-----------------------
Plan Your Escap!!!

www.grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum