Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siÄ™, by sprawdzić wiadomoÅ›ciZaloguj siÄ™, by sprawdzić wiadomoÅ›ci   ZalogujZaloguj 

Nawalanki w Wawie - 3.VIII.2010

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastÄ™pny temat  
Autor Wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysÅ‚any: Sro Sie 04, 2010 11:32 am    Temat postu: Nawalanki w Wawie - 3.VIII.2010 Odpowiedz z cytatem

Wczoraj pyknęliśmy z Anubisem i Decado 2 nawalanki.
Chłopaki grali Legionem. Decado z jazdą, Anubis pierwszą grę na Obozy i Legionistów, drugą na zwykłą piechotę z Darami i Nieżyczliwościami.
Ja zaś przypomniałem sobie czym kosił Cierz'u w pradawnych czasach w Opocznie i zrobiłem talię 90tkę na jazdę na Husseinie.
Jak to bywa przy sporych emocjach, pamiętam niewiele. Było ostro.
Anubis Rozwalił mi Stajnię i przez turę czy trzy byłem tylko z jednym Mamutem. Ale że miałem 3 Dżihadów, to najazdu i tak dokonałem w tym czasie.
Pod koniec gry rzuciłem na Decado Utratę. Miałem 14 złota, anihilowałem mu Zdrajcę i Potencjał. A potem sobie najechałem. Talie już wtedy były przewinięte, więc taki ubytek defensu sporo mi potem pomógł.
Anubis Przemyślał mi Terroryzm na swój Obóz z dwoma znacznikami, Decado na Skład. Terroryzmy wróciły po Zacznijmy. Wywaliłem Skład Decado z kupką kart i moją Rzeźnię przy jego najeździe.
Anubis walnął fazę. Decado mnie najeżdżał, nie miałem nic do obrony. To Aubis dorzucił Potencjał, a złota miał ze 20. Decado walnął Berka. A Anubis nie dopłacił! Decado najechał sobie kolejne miejsce Gomorem.
Dzięki zdolności Husseina, Dobrobytom i najdłużej istniejącemu w grze Składowi (co nie znaczy, że stał długo, po prostu dłużej niż decadowy) końcówka gry należała do mnie. Wywalałem masy bydła, a chłopaki przeplatali uszami, żeby mnie powstrzymać. Byłem w ostrym ofensie, do ostatniej karty. W dwóch z czterech ostatnich tur po moich ruchach nie miałem nic w ręku. Dopóki nie rozbudowałem Krainy wcale nie byłem faworytem. Decado mieszał Zhurgonami, Gomorami, Anubis miał 3 znaczniki na Obozie i jego Legioniści przerażali. Pożarli Ezoghula i zgarnęli Skromne. Wygrałem dzięki 5ciu Wołom Artyleryjskim na planszy. Trzech poleciało na jedno miejsce, jeden zdradził, jeden chyba dostał Berka. Dwaj pozostali pojechali Obóz Szkoleniowy u Anubisa.
Wynik: Decado 27, Anubis 24, Stawik 50

Fazki:
Składając talię zorientowałem się nagle, że nie mam ze sobą kart z turnieju. A miałem tam Szarże. Chłopaki mnie wyśmiali, że tak się przygotowałem, wziąłem zamiast Szarż Berki.
Po grze Decado bierze z parapetu jakieś karty do ręki, przegląda je i nagle: "Ej, nie wrzuciłem tylu kart do talii! Brak Żywności, Pacyfista... jak ja to zrobiłem?"


Kolejna gra miała trwać nieco więcej niż godzinę, zanim przebudowaliśmy talie, została się godzina.
Z dołączanych zostawiłem Dobrobyty, pozostałe zamieniłem na dodatkowy Potencjał, Przemyśl to Jeszcze Raz, Zmiankę, Berserk i dwa Skromne.
Liczyłem na to, że w ciągu godziny spadnie masa powstrzymywaj, Skromnymi coś uskrobię i może tak wygram.
W pierwszej turze Decado mnie Ograbił. W drugiej wystawiłem 2 Kopalnie, w trzeciej dopiero Stajnie. I dopiero chyba w przedostatniej turze doszły mi kolejne. W drugiej turze zużyłem też 2 Berserki na Dżihada, żeby przed Razydą się wybronić. Miałem w ręku Skromne, ale Decado przezornie wycofał Razydę Zmianką.
Uratowało mnie to, że przeciwnicy też mieli poczatek powolny, Decado miał w drugiej turze właśnie tylko Razydę, Anubis żadnego woja. Ja się rozbudowywałem, a powstrzymywaje latały. Na początku gry Anubis anihilowął mi atakiem z Nieżyczliwością Woła.
A potem przełamałem impas i uruchomiłem lawinę. Zanim wziąłem się za najazdy już oberwałem jakimiś Zmiankami. Najeżdżam Ziemię Orną. Anubis Skupienie, ja Przemyśl, Decado też Przemyśl, a ja wyciągam drugie Przemyśl. Odrzucili karty, anihilowałem Przemyśle, a Anubis wyciąga ze Składu Plagę. A ja, też ze Składu, trzeci Przemyśl. Od tego momentu było jak na karuzeli, każdy wystawiał się i do ataku gnał. Latały gęsto Plagi, Zdrajce i inne france. Moim jedynym Nie Tak Szybko anihilowałem Anubisowi 4 do 7 dołączanek. W najeździe Decado zagrał Wyrzeczenie na Przeraźliwy Anubisa, ten to Przemyślał, ale i tak chyba Skupienie go powstrzymało.
Zbliża się koniec czasu. Ja i Decado mamy po 19 PZ. Była Plaga, mam jednego wojownika, Decado dwóch Gomorów. I kombinuje i kombinuje. Walnąłem mu Plagę, przestał kombinować. Anubis wystawił sporą armię, ze 3 piechociarzy w tym Gomor z Przeraźliwym i dostał Pacyfistę od Decado. Ja się ładnie wyłożyłem, w Składzie miałem z dwóch wojów, doszło mi na rękę 6ciu i ich rozjechałem w ostatniej chwili. Standardowo, bez Skromnych.
Wynik: Decado 19, Anubis 0, Stawik 50

Testowaliśmy zmiany w kartach.
Cegła po Cegle: Zagraj podczas kroku wykonywania akcji. Możesz przejrzeć swoją talię i wziąć z niej jedno Miejsce. Natychmiast musisz je Wybudować. Jeśli nie możesz go Wybudować, musisz je odrzucić.
Karta anihilowana.
Talię oczywiście trzeba potem potasować Wink
Takie Poszukiwanie na miejsce. Działa nieźle, przepakowane nie jest. Zastanawiam się tylko nad jakimiś restrykcjami, bo trochę za fajne, Koszt Początkowy? Anihilowanie jednej karty z talii? Chociaż z drugiej mani, to jest rare.

Oraz Nadejście Valpurgiusa bez kosztu początkowego, ale przez godzinę gry żadne dwóm Legionistom nie wyszło, więc trudno ocenić tą zmianę.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum