Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Krakow, 1 sierpnia Anno Domini 2010

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
drumdaar
Sierżant


Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 107

PostWysłany: Pon Sie 02, 2010 11:37 am    Temat postu: Krakow, 1 sierpnia Anno Domini 2010 Odpowiedz z cytatem

Jako, ze turniej mi przeszedl obok nosa to glodny gry rozeslalem wici niedzielnym popoludniem... odpowiedzieli:

Damajek vel Nefaryta z piechota legionu (zmodyfikowana talia z turnieju)
Aksal vel Abdul z horda hordy prawie bez miejsc
Drumdaar vel Cain z jednym z wariantow przygotowanych na turniej, z lekka modyfikacja (dobrobyty)

Zanim Aksal przylazl, zagralismy z Damajkiem szybka solowke. Byla naprawde szybka bo mi karta siedziala srednio, za to Damajkowi szla przyzwoicie i Gomory szybko dobily 50 w mojej krainie :/
Damajek 50:0 Drumdaar

Zaraz po tym przystapilismy do nawalanki, zaczynal Aksal.
Musze przyznac, ze nie pamietam wiele z obu gier, bo byly bardzo dynamiczne. Wszyscy grali taliami bardzo ofensywnymi wiec nie bylo zadnego kiszenia tylko szybkie wymiany ciosow. Poczatkowo mysllaem ze niewiele pogram bo mimo tali 67 kart w pierwszych 14 (dar losu) nie bylo stajni, a chlopaki niezle sie wystawili. Jednakze karty obrinne w miare podchodzily i poczatkowo kazdy byl bez punktow. Ja sie nawet niezle rozbudowalem i... wlasnie wtedy przez moje zasieki przedarl sie Damajek koszac co popadnie (ziemia, sklad i centrum dowodzenia). Cale szczescie ocalay stajnie a Aksal w kolejnej turze przetrzebil troche gomory. W kolejnej turze wystawilem 3 wojow i troche przyryzykowalem oszczedzajac gomora i pretora w zamian za Damajkowy Sklad i Ziemie. W kolejnej turze dolozylem Aksalowa Rzeznie i pomalu zaczalem sie zblizac do Damajka w punktach. Aksal mial totalnego pecha cala gre, cal czas podchodzilo mu kupe woja i klopoty z ksiegami dzieki czemu utrzymywal niezla armijke, nawet nie musial z rzezni korzystac, ale przez brak intryg caly czas jego najazdy byly stopowane.
PO dynamicznym poczatku gra na chwile przystopowala, az tu nagle Damajek po ubiciu jakiegos mastodonta wyciaga skromne, mialem na rece przemysla, ale pusiclem. W kolejnej turze pojechalem Damajkowi kopalnie, znowu zblizajac sie do niego w punktach. Koncowka robila sie ciekawa, Aksal chcial tez cos w koncu poszalec ale tym razem mial prawdziwe klopoty w bilansie bo Damajek mu jeszcze rzeznie wysadzil terroryzmem i kupa woja poszla do piachu. Obaj z Damajkiem skupislimy wtedy wzrok na krainie Aksala bo byl tam wodz i 2 pola minowe czyli dosc latwe punkty do zwyciestwa bez prawie zadnej obrony. Damajek mial tam nawet jakiegos podpakowanego preotra i gomora z wyssaniem. Posprzatal bramke i przeszedl do najazdow. Njapierw sam gomor na pole. Juz mialem mu to puscic ale podumalem ze wtedy nawet jak nie wygra to mi w krainie Aksala braknie punktow Razz wiec dorzucilem zdrajce i... o dziwo wystarczylo. Mi podeszly ladne karty, do zwiadowcy i ciezkiego dorzucilem po jeszcze jednym takim samym. Chlopaki mieli malo kart wiec poszukalem jeszcze jednego przemysla (na rece mialem 1 i 2 szarze) i tak przygotowany ruszylem po probe zakonczenia rozgrywki. Na wszelki wypadek sprzatnalem pretora z WB juz chyba 12 i gomora na bramce Aksala. Bylem przekonany ze chlopaki sciskaja jeszcze jakisch zdrajcow albo cos a tu nic :/ Zwiadowcy bohatersko polegli na polach minowych a Ciezcy dobili brakujace punkty na Abdulu.
Wynik:
Drumdaar 50, Damajek 39, Aksal 0

Jako ze nikt nie grzeszyl czasem, a pierwsza gra trwala krocej niz sie spodziewalismy, postanowilismy zagrac jeszcze raz ale bez anihiliowanych stoperow. Kazdy mial tylko zdajce, czas pokoju, plage i zmianki rozkazow.

Gra zaczela sie szybko i sprawnie. Pierwsze punkty padly juz w 3 turze. Damajek chcial zrobic combosa swoim Gomorem z szalem i nic do stracenia na polu minowym i Rzezni Aksala, ale cofnalem go zmianka. W mojej turze sam wysadzilem na polu minowym kawalrzyste, a ciezkim z szarza walnalem rzeznie. Damajek mogl jak chyba ocalic, ale chyba uznal, ze kraina Aksala bedzie sie lepiej komponowac bez zniej. Cale szczescie ze tak zreszta postapil bo dzieki temu horda bydla w kolejnej turze poszla tam skad przyszla a nie szalec w naszych krainach. Damajek w swojej turze szykowal sie do kupy najazdow. Do gomora z szalem i jasnowidzeniem doszedl jeszcze jeden oraz ozywienczy na bramke. Obaj z Aksalem mielismy po 2 karty jezeli dobrze pamietam, przy czym ja wyrzeczenie i dobrobyt Razz. Damajek sprzatnal mojego ciezkiego i przyczail sie nad moja kraina. Pojechal najpierw gomorem z szalem moja stajnie. No to ja wyrzeczenie na na szal - przemysl, Aksal wyrzeczenie na szal - przemysl. Tutaj Aksal pomyslal, ze Damajek nabil by chyba za duzo punkcikow i dorzucil zdrajce liczac na to ze Damajek powstrzyma swojego zdrajce. Na moje szczescie doszly mi dobre karty. Dostawilem kawalerzyste, sprzatnalem ozywienczego z bramki i przystapilem do najazdow. Damajek musial mi pokazac karty (jasnowidzenie) nie mial nic do powstrzymania, wiec poleciala kopalani i Nefaryta. Jako, ze chlopaki nic mieli do dorzucilem jeszcze ukryte bogactwo i kawalerzysta z potencjalem dziabnalem Abdula. Licznik stanal na 44 pz :/
Chlopaki sie sprezyli i zaczeli mnie lepiej pilnowac. Przed kolejnym najazdem jeszcze mnie uratowala plaga ale potem juz nie bylo tak fajno. Najpierw Aksal skubnal Damajkowi kopalnie a w kolejnej turze ziemie orna. Potem Damajek kopalnie a Aksal stajnie i robilo sie coraz mniej ciekawie. Na szczescie w koncu podeszly dobre intrygi i 2-3 wojow i dobilem brakujace punkty.
Wynik:
Drumdaar 50, Aksal 32, Damajek 10


Fajnie bylo tylko szkoda, ze krotko :/ ale to glownie mi sie spieszylo Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum