Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"POTYCZKI na WSI" czyli krowy kontra reszta świata

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smok_84
Sierżant


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 120

PostWysłany: Pon Sie 02, 2010 9:36 pm    Temat postu: "POTYCZKI na WSI" czyli krowy kontra reszta świata Odpowiedz z cytatem

Witam dzisiaj tj. 2.08.2010r pojechałem na wieś odwiedzic rodzinę Smile tam czekał już na mnie mój brat z kuzynem. powiedział że mam przywieź karty bo będziemy grac a więc podjąłem wyzwanie i zabrałem cały swój zapas kart Smile jaki posiadam. po dotarciu na miejsce pierwszą grę zagrałem z Krecikiem. Jeszcze tak zaciętej batalii nie widziałem w naszym wykonaniu Smile sam cud miód i orzeszki (chociaż jakimiś taliami wypasionymi nie gramy bo nie mamy kart takich, gramy co mamy). W wygranej pomogły mi dopiero 3 skromne zwycięstwa. Po stole przeszło wszystko plaga, zacznijmy od nowa , powstrzymywajkami wszelkiego rodzaju, modyfikatory itp. i nic się nie działo oprócz obrony i mega zaciętych ataków i wyrównanych ataków pomimo że moje krówki są silniejsze od jazdy Triady. Mały Krecik nie poddawał się tak łatwo i skutecznie mnie miażdżył i zdobywał PZ.Batalia trwała ok 1,2godziny. Batalie wygrałem ale o mały włos a dostałbym w..... odwłok Razz

wynik:
Krecik vs. Smok_84 47:50 Smile

Do drugiej batalii przysiadliśmy już w trójkę (może nowy gracz w Dark Eden), złożyłem prowizoryczną talie z Legionu Ciemności bez jakiś wypasionych kart Sad (braki w zasobach kart).
Początki tej partii nie mogę zaliczy do udanych za to Krecik i Mateo zaczęli z grubej rury i już po 3 rundach mnie atakowali i kopali nieźle i nie mogłem nic z tym zrobic. Bili się na wzajem i na mnie napadali z ukratkę Razz JAKO POCZĄTKUJĄCEMU TO MATEO NIEŹLE SOBIE RADZIŁ :)prawie otarł się o zwycięstwo brakło dosłownie 7 PZ. I nadeszła chwila prawdy. karty zaczęły dochodzic mi na rękę. W tym momęcie zacząłem wychodzic na prostą i odpłacac się oprawcą . Krecik próbował się bronic żołnierzami i powstrzymywaczami ale i to nie pomogło. Wtedy do gry przyłączył się Mateo a talie nie robiła szału kosząc tylko parę wojskowych. Ta gra zakończyła się moim zwycięstwem chociaż jeszcze 1 tura i zostałbym na lodzi i przegrał. Błąd w taktyce Mateo i wygrana moja Smile

Mateo vs. Krecik vs.Smok_84

Wynik:
43-43-50

3 batalie to niemoc krecika i wyrównana gra pmiędzy mną i Mateo Smile karty mu dobrze podchodziły a i większe zapoznanie z tali i która karta co robi. była to nudna partia zero spektakularnych akcji.

Krecik-Smok_84-Mateo

wyniek:
13-43-50

4 batalie to już gra na całkiem poważnie Smile z nowym graczem. i tu krecik zaczął z grubej rury Smile w 5 rundzie wygrywał 30 do 0 i 0 Sad Sypał czym się dało i karta jak nigdy mu podchodziła Smile ale kiedyś dobra passa się musiała skończyc Smile później trochę walki i nudów a potem moje krówki zaczęły swój wielki marsz do chwały Smile karta zaczęła podchodzic w 2 rundach pozbyłem się bramek a oni nic nie mogli zrobic Smile żacia miałem na tyle że wyżywiłbym ze 3 armie Smile próbowali używac plagi i innych powstrzymywajek ale nic to nie dało moja wola zwycięstwa nie znała granic Razz i tak zakończyłem ich męki.

Smok_84-Krecik-Mateo

Wynik:
50-36-18

Jak na nowego gracza (nie wiadomo czy będzie dalej grał, to były sesje próbne, ale nie zniechęcał się chłopak) to Mateo to i tak zdobył dużo PZ nie spodziewałem się tego. Nie raz miałem już gorąco pod nogami jak przychodziła jego tura Smile

Mateo grał talią złożoną w 5 min, oto ona:

Wielki Henryk Markus
Gomoryjski kastrat x3
Zhugon x5
Stolowy Byk x4
Phische x5
Stajnia x5
Kopalnia x4
Ziemia Orna x4
Stacja nawożenia x2
Mennica x2
Przemyśl to jeszcze raz x5
Berserk x3
Przewaga taktyczna x3 plaga
Odzysk
Zdrajca
Potencjał x3
Poszukiwanie x3 Przeraźliwy szał x5
Kłopoty z Księgami x3
Pech x2
Zmiana Rozkazów x3
Plaga Głodu x2
Ukryte Bogactwo
Ograbiebie Ślepego x2
Wyrzeczenia x3
Ja to wezmę x3
Czas Wojny
Utrata Potencjału
Brak Żywności
Zaskoczenie
Infiltracja
Przelicz to
Wstrzymanie prac

Tali złożona jak już wcześniej pisałem w 5 min. na moim małym doświadczeniu w składaniu talii, jak i "radach" które i co chciałby Mateo. Prosiłbym o skomentowanie talii.


Ostatnio zmieniony przez smok_84 dnia Wto Sie 03, 2010 9:20 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Seku
Szeregowy


Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 54

PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 6:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popraw wynik 3ciej partii Smile. Każdy nowy gracz to piękna sprawa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
smok_84
Sierżant


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 120

PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wynik 3 partii poprawiony i dodana 4 partia i krótki opis
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektóre karty to stworzyłeś - czas wojny? plaga głodu?
Talia jest przede wszystkim za duża. Wywalić Przeraźliwe Szały, ew. zostawić dwa. Działają tylko na piechotę, a Gomory ino 3.
Do wyrzucenia jeszcze:
1 Potencjał
Wstrzymanie prac
Zaskoczenie
Infiltracja
Plugawy Głód x2 (plaga głodu?)
Kłopot z Księgami x3
Ograbienie Ślepego x2
To wszystko karty, które fajnie mieć, ale tu trzeba szybko dociągnąć Stajnię i mieć za co ją wystawić. I drogie wojsko.

Dorzucić piątą Kopalnię i jeszcze ze trzy Ukryte Bogactwa. W tej talii wszystko kosztuje.

W ten sposób talia skurczy się o dobre 10-15 kart i będzie w niej więcej złota.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
smok_84
Sierżant


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 120

PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no gomory ma tylko 3 w całej kolekcji, z tymi nazwami rzeczywiście się pomyliłem sorki ale to Mateo spisywał a ja zamiast zajrzec co i jak bezmyślnie przepisałem co napisał. Ok tak zrobię że skurcze tą talie. Widzisz Stawik masz nowe wyniki do swoi tabel Smile a i my trenujemy aby byc lepsi Smile możesz uzwglednic Mateo w tabelkach Smile

Brakuje mi jak i tali Krecika Mateo dużo kart Sad RAR których nie idzie dostac nigdzie albo nikt ich nie chce sprzedac. czy kłopoty z ksiegami w talii Hordy się przydadzą??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W talii Hordy prędzej. Horda nie musi zarabiać, żeby wystawiać wojsko, więc spokojnie sobie może rzucać Kłopoty, kasy nie zarabiać, ale za to hordy bydła wyżywiać.
A jak Legionista sobie puści Kłopoty, to w następnej turze nie będzie miał za co Zhurgona wystawić.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
smok_84
Sierżant


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 120

PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dobrze mówisz bo kasy mu nie przybędzie w rundzie w której rzucił Kłopoty z księgami. W tali hordy ze 3 Kłopoty z Księgami starczą??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Seku
Szeregowy


Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 54

PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to zależy. Jeżeli grasz na ziemiach ornych etc a kłopoty i rzeźnie tylko czasami używasz to na pewno wystarczą. Jeżeli grasz bez miejsc lub tylko z rzeźniami to może być mało. Wszystko od koncepcji zależy Razz. Ale karta jest po prostu genialna z tego względu że może być zbawienna zagrywana na siebie, a może być druzgocząca na przeciwnika typu montage hussein czy inny kasiasty gość
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
smok_84
Sierżant


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 120

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz gram na 5 ziemiach i 3 rzeźniach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum