Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O niesprawiedliwych zasadach

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Zasady - Rules
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

2 x CZAS POKOJU w taliach gdzie min. 75% wojów to Jazda lub Pojazdy?
Tak
12%
 12%  [ 1 ]
Nie
87%
 87%  [ 7 ]
Wszystkich Głosów : 8

Autor Wiadomość
Blitzkrieg
Szeregowy


Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 63

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 12:34 pm    Temat postu: O niesprawiedliwych zasadach Odpowiedz z cytatem

O niesprawiedliwych zasadach dotychczasowych turniejów

Czyli o tym że nie ma powstrzymywajki tylko przeciwko PIECHOCIE na zasadzie BRAKU ŻYWNOŚCI czy BRAKU PALIWA.
W związku z tym proponuje:

1) aby gracze, którzy wybiorą talie gdzie 75% wojów to JAZDA lub POJAZD mieli prawo wrzucić do niej 2 x CZAS POKOJU a tylko nie jeden.

2) stwórzmy nową kartę z zasadami jak przy brakach działającą na PIECHOTĘ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
noz4
Sierżant


Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 171

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm

Pomysł pierwszy jakoś mi się nie podoba. Jestem natomiast bardzo za tym żeby inne powstrzymywajki (te których można mieć pięć sztuk: argument - bo są anihilowane - który uważam za słaby.) przyciąć do np: dwóch sztuk, Czyli tak jak będzie teraz na turnieju w czewie. Zobaczymy jak si e sprawdzi.

Pomysł drugi: oczywiście jestem za, za, i jeszcze raz za. Wink

Teraz projekt. I pomysł gdzie i jak to wydrukować. I jest git.

Pozdr.

_________________
wtf czyli kurde bele
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myślę, że masz rasputińskie klapki na oczach.
Teraz został 1 Brak na talię, wśród 80 kart to żart. Wrzuć sobie po dwóch Pacyfiarzy, Straszliwe i Piechota ci nie podskoczy.
Na siłę próbujesz naprawiać doskonałość Wink Gra jest zbilansowana, może nie idealnie, ale działa całkiem fajnie bez polowań na piechotę.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blitzkrieg
Szeregowy


Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 63

PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 12:10 am    Temat postu: Przyganiał kocioł garkowi... Stawika ,,Ulepszanie kart,, :) Odpowiedz z cytatem

To mnie krytykujesz za pomysł z "Brakiem na PIECHOTĘ" a sam takie upgrade'y wymyślasz ??

Stawik napisał:

Toksyczny Wyciek.
Dołącz do gry podczas swojej tury. Na skutek skażenia wszystkie Miejsca w grze dostarczające ikon Żywności dostarczają -1 pkt. ŻW. Należy odrzucić połowę Żywności zgromadzonej w Magazynach bądź Rzeźniach, zaokrąglając w dół.

Na Swoim Własnym
Dołącz do dowolnego Przywódcy. Wszyscy jego wojownicy uważani są za Samotników.


http://darkeden.mojeforum.net/temat-vt708.html?postdays=0&postorder=asc&start=0

Prawda jest taka że w turniejach najwięcej bo 60% ludzi gra PIECHOTĄ - Legionu, Templasrów i Hordy, pozostałe 40% JAZDĄ i POJAZDAMI.

Spojrzymy w historię turniejów, WSZYSTKIE talie które zajmowały 1 miejsce na turniejach 2005-2009 były na PIECHOTĘ (Legion, Templariusze, Horda)

A jeden jedyny przypadek (z zamierzchłej przeszłości) Pawła, który w 2004 roku wygrał na POJAZDACH mówi tyle o skuteczności takich talii, ile sukces Polskj Reprezentacji w 1974 o możliwościach dzisiejszej drużyny Very Happy

Nie było natomiast przypadku aby przy aktualnych zasadach: z ograniczonymi powstrzymywajkami i limicie 80 kart, wygrała jakaś talia na JAZDĘ czy POJAZDY.

Talie na pojazdy nie łapią się nawet w pierwszej czwórce! A dlaczego? Pomijając czynnik ludzki TAKŻE dlatego, że niesprawiedliwie ogranicza się postrzymywajki. Gdyby ten fakt był bez znaczenia nie występowałbyś tu w roli obrońcy "zwycięskiego establishmentu".

Chcemy RÓWNYCH zasad to bądźmy konsekwentni - 3 rodzaje braków albo rezygnujemy z nic całkowicie, zostawiamy TYLKO CZAS POKOJU - to jedyny sposób na uczciwą grę.


DEMOBILIZACJA (Klikni by powiększyć)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yurand
Szeregowy


Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 97

PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blitzkrieg, rozumiem Twój tok myślenia, ale Stawik ma po części rację. Tak na logikę. Piszesz że:

Cytat:
Prawda jest taka że w turniejach najwięcej bo 60% ludzi gra PIECHOTĄ - Legionu, Templasrów i Hordy, pozostałe 40% JAZDĄ i POJAZDAMI.


A niby jak Legion, Templariusze lub Horda mają sobie złożyć talie na same pojazdy? To o czym piszesz to przypadłość Synów i po części Triady. Nie wynika to ze złych liimtów na liczbę kart, tylko sposobu, w jaki autorzy skonstruowali przynależności.

A jak Ci przeszkadzają limity na powstrzymywajki - zastosuj limit 1/12 zaproponowany kiedyś przez Knoxa. Na każde 12 kart w talii możesz mieć jedną dowolną powstrzymywajkę. Każdy będzie musiał wybrać i problem się po części rozwiąże. W Posen tak gramy i nikt (łącznie z Rasputinami) nie płacze Wink

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
decado
Sierżant


Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 190

PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blitzkrieg te upgrade'y to moje pomysły więc jeśli chcesz kogoś winić to mnie Cool

Przy tylko jednym braku paliwa/żywności nie ma co płakać. Tym bardziej, że ów może się łatwo anihilować.

_________________
Dark Eden Lives Forever Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blitzkrieg
Szeregowy


Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 63

PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 10:00 pm    Temat postu: Czcij Marszałka swego... Odpowiedz z cytatem

Odp. Yurand

Wypowiedzi Stawika, który mówi o „rasputińskich klapkach na oczach” a swoje „legionowe” raczy pomijać milczeniem, to ŻADEN argument raczej CZYSTA EMOCJA, bez krzty obiektywizmu.

Wolałbym żebyś mówił własnymi słowami a nie wycierał sobie usta cudzymi sformułowaniami "pod publiczkę".

Piszesz, że „rozumiesz” mój tok myślenia a jakoś nie czuć tego "zrozumienia" w tym, co piszesz.

Cały czas mowa jest o tym:
żeby braków było po równo (3 rodzaje) albo żadnych

a ty piszesz o wolnym wyborze powstrzymywajek w układzie 1/12 który umożliwia pojawienie się nawet 5 barków!


Na dodatek stawiasz mi takie pytanie jakobym nakazywał granie pojazdami. NIC takiego nie wynika z cytowanego przez ciebie zdania.

LOGICZNIE przedstawia się to tak: Skoro 60% gra piechotą to 40% nie gra piechotą a skoro oprócz piechoty grac można tylko Jazdą i Pojazdami to 40% gra Jazdą i/lub Pojazdami. Nie ma tu mowy o żadnej mojej intencji. Myślałem że tacy spece jak ty kumają wszystko w półsłowa Very Happy

RAZ JESZCZE POWTARZAM: Nie chodziło mi o to żeby każdy układał talie na Pojazdy czy na Jazdę a jedynie o aby gracze, którzy zdecydują się nimi grac mieli ten sam wachlarz powstrzymywajek do wykorzystania. Teraz ten wachlarz jest uszczuplony przez brak „Braku na PIECHOTĘ”
A odpowiadając na twoje pytanie:

Po pierwsze Legion MOŻE GRAĆ NA POJAZDY Rasputinów na Marcusie z domieszką Razyd chociażby,
Po drugie Horda na Samirze ma aż nadto możliwości do miksowania pojazdów a i na Templariuszy można ułożyć talie z wykorzystaniem JAZDY. Co więcej talia na Samira wcale nie musi być nieskuteczna tak samo jak połączenie w jednej talii Ezoghuli , Zhurgonów, Blitzów i Gomorów.

NIE MA przynależności skazanych na piechotę, są jedynie gracze skazani na swoje karty.


ps.

yurand napisał:
W Posen tak gramy


Ja wohl, Obersturmführer, ale teraz to Polska i miło jest mówic Poznań.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yurand
Szeregowy


Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 97

PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wolałbym żebyś mówił własnymi słowami a nie wycierał sobie usta cudzymi sformułowaniami "pod publiczkę".


Stawika nie znam póki co osobiście i ani mnie grzeje, ani ziębi, czy mnie będzie lubił, czy nie. Szanuję go jako kolegę, który dzieli ze mną na forum zainteresowanie DE. Mógłbyś mnie i jemu też okazać odrobinę szacunku i odpuścić sobie takie teksty.

Cytat:

Na dodatek stawiasz mi takie pytanie jakobym nakazywał granie pojazdami. NIC takiego nie wynika z cytowanego przez ciebie zdania.


Z mojego pytania też nie wynika, że sugeruję, iż nakazujesz granie pojazdami. Po co te przepychanki?

Cytat:
Ja wohl, Obersturmführer, ale teraz to Polska i miło jest mówic Poznań.


Jeśli przeszkadza Tobie Posen (które de facto wzięło się od Festung Posen i moich zamiłowań historycznych) to proszę nie przypisuj mi tytułów, które dość jednoznacznie kojarzą się (szczególnie osobom nadwrażliwym) ze skrajnymi upodobaniami politycznymi. Nie tylko nie jesteśmy na tym stopniu zażyłości, ale również się nie znamy, więc nie widzę podstaw do tego, żebyś mnie szufladkował takim epitetem.

Jak chcesz się jeszcze przekomarzać, proszę o PW - tutaj zostawmy bardziej merytoryczne wypowiedzi.



DO RZECZY

Cytat:
Po pierwsze Legion MOŻE GRAĆ NA POJAZDY Rasputinów na Marcusie z domieszką Razyd chociażby,
Po drugie Horda na Samirze ma aż nadto możliwości do miksowania pojazdów a i na Templariuszy można ułożyć talie z wykorzystaniem JAZDY. Co więcej talia na Samira wcale nie musi być nieskuteczna tak samo jak połączenie w jednej talii Ezoghuli , Zhurgonów, Blitzów i Gomorów.


Na Marcusa i Samira jest Melancholia + Tarcza. Niezależnie od przywódcy (oczywiście mamy 2 wyjątki) JAZDA i POJAZDY wymagają zagrania budynku, aby mogła być wystawiona, etc. Jako wielbiciel Triady też bym sobie życzył, żeby w nawalankach przeciwnicy mi nie najeżdżali Stajni i nie traktowali ich Terroryzmem, bo mnie to boli (i dlatego napisałem, że Cię rozumiem) Wink Dla mnie reguła jest prosta - JAZDA i POJAZDY są potężniejsze niż piechota, więc mają 'wbudowane' ograniczenia. Nie widzę w tym nic dziwnego. Możemy się tak licytować do upadłego, na tym polega piękno tej gry. Dlatego skończmy Wink

Pozwolę sobie jedynie doprecyzować metodę 1/12, którą stosujemy z chłopakami i zamykam dyskusję, bo odnoszę wrażenie (oby mylne), że słowo sprzeciwu z mojej strony godzi w poczucie Twojego interesu i będziemy się niepotrzebnie szarpać.

My z chłopakami wyróżniamy 2 rodzaje kart podlegających ograniczeniom: częściowo zakazane i limitowane.

KARTY CZĘŚCIOWO ZAKAZANE:
Plaga
Zdrajca!
Znad krawędzi
Utrata potencjału

KARTY LIMITOWANE:
Brak paliwa
Brak żywności
Pacyfista
Skupienie
Straszliwa ulewa
Potężne Wichry
Bezkresne Morza
Czas Pokoju

W talii nie można mieć więcej niż jednej karty częściowo zakazanej.

Suma kart częściowo zakazanych i limitowanych nie może przekroczyć progu 1/12 liczby kart w talii. Innymi słowy na każde 12 kart może przypadać 1 karta limitowana lub 1 karta częściowo zakazana.

Czyli w talię złożoną z 60 kart mogę wrzucić: Plagę, Zdrajcę, Pacyfistę, Brak Paliwa i Brak Żywności. Do takiej talii nigdy nie mogę wrzucić dwóch Plag. Owszem, mogę wrzucić do niej 5 Braków Paliwa, ale wtedy jestem ograniczany limitem 1/12 i muszę z talii wyrzucić Plagę, Zdrajcę, Pacyfistę i Brak Żywności.

Pojawia się pytanie, czy opłaca się brać te 5 Braków. Osobiście uważam, że koncept nie jest taki głupi.

Ze swojej strony dodam, że wprowadziliśmy te zasady, żeby grało się przyjemniej i żeby gracze z mniejszą ilością 'powstrzymywajek' dorównywali tym z większą ilością tego typu kart w kolekcji. Poziom rozgrywki się wyrównał, jest ciekawiej. Ja gram Triadą i Templariuszami, ryba Legionemi i Hordą, biobronka Rasputinami i Legionem i wszyscy są zadowoleni, bo więcej zależy od koncepcji ułożenia talii, a nie tego, jak najdą 'powstrzymywajki' wypaczające wynik rozgrywki. Koncepcja może nie do końca trafiona w kontekście turnieju, ale ja wyznaję zasadę, że gra się przede wszystkim dla przyjemności.

A co do zasad na turniej. O ile mi wiadomo zawsze było tak, że na turnieju zasady ustala gospodarz. Ostatnio się wykazałeś w tej kwestii (i chwała Tobie za to) - jeśli uda Ci się kolejny raz, ustal na takiej imprezie swoje zasady. Jeśli wcześniej je przetestujesz, na pewno nikt Ci złego słowa nie powie.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blitzkrieg
Szeregowy


Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 63

PostWysłany: Wto Mar 09, 2010 1:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Stawika nie znam póki co osobiście i ani mnie grzeje, ani ziębi, czy mnie będzie lubił, czy nie. Szanuję go jako kolegę, który dzieli ze mną na forum zainteresowanie DE. Mógłbyś mnie i jemu też okazać odrobinę szacunku i odpuścić sobie takie teksty.


Doceniam Stwika. To że nie zgadzam się w jednej spraie niczego nie zmienia. Przede wszystkim wdzięczny jestem za wsparcie jakiego udzielił mi przy organizowaniu turnieju w Łodzi i za te wszystkie rozegrane wspólnie batalie, które były wspaniałą lekcją strategii.

Do ciebie też nic nie mam, poza tym że trochę "za szybko się rozpisujesz"
ale to nie zbrodnia. Także Ok.

Cytat:

Blitzkrieg: Na dodatek stawiasz mi takie pytanie jakobym nakazywał granie pojazdami. NIC takiego nie wynika z cytowanego przez ciebie zdania.


Cytat:

Yurand: A niby jak Legion, Templariusze lub Horda mają sobie złożyć talie na same pojazdy?
A czy ja powiedziałem, że same?



Obydwa określenia (Posen/Obrs.) są niefortunne o tyle o ile język niemiecki w pewnym kontekście stanowi ideologiczny ekwiwalent. Ale zostawmy to bo ta kwestia została już wyjaśniona. Stronkę masz fajną a Poznań to Poznań.

DO RZECZY powiem że:

na Melancholie są konsekwencje i wyrzeczenia zwielokrotnione przez "Ja to wezmę! i Odzysk a krążące po talii dzięki Zacznijmy odnowa.

To że obmyślam alternatywne strategie obrony (poza intrygami) siłą rzeczy świadczy o tym że nie odrzucam turnijowych zasad. Pozwalam sobie jedynie zauważyć że są skrojone pod pewien typ talii.

Niemniej zawsze uważałem, że zwycięstwo tym lepiej smakuje im trudniejsza jest po nie droga, z tego powodu trudno by mi było zamienić Rasputinów na Hordę, Templariuszy czy Legion.

Pokój tobie yurandze Very Happy
,,Świata i tak nie naprawim,,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cormak
Kapitan


Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 275

PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Interesujące pomysły, po głębszym jednak zastanowieniu stwierdzam co następuje Wink

Blitzkrieg- "Stwórzmy nową kartę z zasadami jak przy brakach działającą na PIECHOTĘ."

Twórcy gry celowo nie stworzyli takiej karty, gdyż piechota z założenia tania i mobilna sama w sobie jest słaba (z wyjątkiem jednej jednostki Legionu czyli Gomora)
Osłabianie już bardzo słabej Piechoty mijało się z celem.
Nie wydaje mi się natomiast by przewidzieli jakie "kolosy" można stworzyć na Templariuszach i Hordzie.

To jazda/pojazdy zawsze będą górą nad piechotą. Dlatego jestem przeciwny wprowadzeniu takiej karty.

Rozpatrując przez pryzmat właśnie tych "kolosów" można bardzo poważnie się zastanowić nad wprowadzeniem takiej karty.

Moje zdanie jednak jest takie by jej nie wprowadzać, z bardzo podobnych przyczyn z których zrobili to twórcy gry. 99% Piechoty jest po prostu słaba. Że tak powiem jest "na strzała" od byle jakiego pojazdu czy jezdnego.
Piechota staje się potężna w dwóch przypadkach:
-W wyniku jej zmasowania.
-W wyniku działania jakiś kart intryg.

Teraz puentując:
Jazda i Pojazdy zaraz po wystawieniu są ogromną siłą.
Siłę piechoty trzeba podbudować jakimś działaniem.

Na potrzeby zobrazowania nazwijmy każde z tych działań "Akcją - A" i załóżmy, że każdy z graczy ma taką samą ilość "A"

Gracz X - Wystawia Żandarma 1xA
Gracz Y - Wystawia Mastodonta 1xA

W tym przypadku zużywając po 1x A Jazda czy Pojazd jest górą.
Oczywiście jako kontrargument można podać bardzo "skrajne" przykłady. Jak Mamut vs Razyda, Bestal. czy Bystry, Mastodont vs Pretor. Jednak przypatrzmy się kosztom tych jednostek. Piechota lepsza od jazdy czy pojazdu kosztuje nas dużo więcej (koszt początkowy, rodzaj i ilość surowców pobieranych)

Gracz X - Zagrywa Proroka i Naszą Wolę 2xA
Gracz Y - Zagrywa Bystrego i Konsekwencje 2xA

Czyli gracz Y zagrywa typową kontrę na tą kartę.
Ale co obserwujemy. Znowu wykorzystując taką samą ilość "A" w każdym przypadku jazda/pojazd jest górą

Przykładów można mnożyć tysiące posługując się dowolnymi Jednostkami i dowolną ilością "A". Uwzględniając oczywiście, że gracze mają dopracowane talie i uwzględnili w nich wszelkiego rodzaju kontry. Czyli talie turniejowe, bo o nich tutaj mowa.
I właśnie dlatego jestem przeciwny wprowadzeniu takiej karty.

Blitzkrieg- "Aby gracze, którzy wybiorą talie gdzie 75% wojów to JAZDA lub POJAZD mieli prawo wrzucić do niej 2 x CZAS POKOJU a tylko nie jeden. "

A ja postuluję aby gracze których talia składa się w 75% z jednostek stricte lądowych mieli prawo do niej włożyć 4x Potężne wichry.

Albo jeżeli gracze posiadają o 75% mniej jednostek od przeciwka mogli wsadzić 4 skupienie.

Albo gracze których talia składa się w 75% z jednostek powietrznych mieli prawo do niej włożyć 4x Straszliwą ulewę.


Mam nadzieję, że trafnie uchwyciłem absurd tworzenia zasad pod określone talie gdyż każdemu coś by się nie podobało w ograniczeniach. Jeżeli wprowadzilibyśmy jedną taką zasadę każdy by miałby pełne prawo do lobbowania swoich pomysłów na inne ograniczenia.

Dla wszystkich zasady są równe. I tak powinno zostać.

Idąc dalej ...
Rozpatrując temat przez pryzmat Rasputinów

Osobiści uważam, że nikt nie ma lepszej obrony przed taktyką naziemną jak właśnie Rasputini i ich Blitztanki. Trzeba tylko wykorzystać ich atuty.
Powiem więcej, jakbym miał 5x Blitzank stworzył bym talię BEZ ANI JEDNEJ powstrzymywajki i jestem przekonany że na 95% nikt nie zdołał by mnie najechać z ziemi.
Przepisu na talię nie zdradzę, gdyż może kiedyś uda mi się ją złożyć i zaskoczyć resztę Polski ;P

Stawik - "Teraz został 1 Brak na talię, wśród 80 kart to żart. Wrzuć sobie po dwóch Pacyfiarzy, Straszliwe i Piechota ci nie podskoczy. "

Piechotę Stawiku to trzeba zabijać! Zgnieść i pokazać gdzie jej miejsce =P
Tak na serio.. komplet kart ograniczonych to i tak nad to, spokojnie można się tym bronic przez większość gry.
I jeszcze jedno, w mojej ocenie 2x lub więcej Braków to żart ;P w nawalance zawsze naprzeciwko siebie będziesz miał go minimum x4 co nie oszukujmy się bardzo wypacza wynik rozgrywki.

Yurand- "Limit 1/12 zaproponowany kiedyś przez Knoxa. Na każde 12 kart w talii możesz mieć jedną dowolną powstrzymywajkę. Każdy będzie musiał wybrać i problem się po części rozwiąże."

Bardzo ciekawe rozwiązanie, wydaje mi się, że w większości gier sprawdza się wyśmienicie.
Jednak jak Blitzkrieg słusznie zauważył daje to możliwość nawet 5 braków co w poszczególnych metchupach ( najbardziej solówkach) jest po prostu nie do powstrzymania..

i na sam koniec..
Ogólnie o powstrzymywajkach
Moja opinia jest taka, że te karty nie tylko stopują przeciwnika ale i tego kto posiada je w talii.
Zalegają one na ręce po kilka, czasami kilkanaście kolejek, szczególnie w wypadkach gdy mamy ich dużo.
Załóżmy że chwilowo mamy przewagę, chcemy ją wykorzystać jakimś stanowczym najazdem ale mamy za mało kart które by to umożliwiły bo przez ostatnie kolejki kisiliśmy 2-3 powstrzymywajki na ręce przez co ogółem mamy tak naprawdę o 6-10 mniej kart na ręce które potencjalnie mogliśmy mieć.

Wyznaję zasadę bronienia się przede wszystkim wojskiem. Czyli mobilną armią którą można wykorzysta na obu frontach w zależności od sytuacji.
A powstrzymywajki to karty statyczne których nie da się wykorzystać inaczej jak czekanie na odpowiedni moment który może nadejść dopiero w momencie naszej klęski którą odwleczemy o turę lub dwie...

_________________
We do not choose War, the War chose Us!
For the Horde!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
drumdaar
Sierżant


Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 107

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cormak napisał:

Osobiści uważam, że nikt nie ma lepszej obrony przed taktyką naziemną jak właśnie Rasputini i ich Blitztanki. Trzeba tylko wykorzystać ich atuty.
Powiem więcej, jakbym miał 5x Blitzank stworzył bym talię BEZ ANI JEDNEJ powstrzymywajki i jestem przekonany że na 95% nikt nie zdołał by mnie najechać z ziemi.
Przepisu na talię nie zdradzę, gdyż może kiedyś uda mi się ją złożyć i zaskoczyć resztę Polski ;P



Jestem dziwnie pewien, ze miedzy innymi bedzie to prawdziwie pelne "Zaskoczenie" Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Zasady - Rules Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum