Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Krakow round two.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
noz4
Sierżant


Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 171

PostWysłany: Pią Sty 29, 2010 10:37 pm    Temat postu: Krakow round two. Odpowiedz z cytatem

Witam.

Dziś miało miejsce spotkanie (i oczywiście gry) 3ech graczy w mieście Kraka, w którym szczęśliwie dane mi było uczestniczyć...miód i mleko pić, tłuc, rąbać i szlachtać i nawet kilka punktów skroić.

W spotkaniu uczestniczyli Drumdaar, Noz4, i nowy (stary Wink ) gracz Aksal, który dał się namówić na potyczkę a nawet wyraził chęć dalszego uczestnictwa w spotkaniach - z czego jestem bardzo kontent. Smile

Rozegraliśmy dwie gry w systemie "nawalanki" jedną do 75ciu a drugą do 60 punktów.

Wystawione armie przedstawiały się następująco:

Drumdaar: Jazda i piechota z proroctwami na Abdulu.
Aksal: Ciężka piechota i jazda z kilkoma darami na heretyku
Noz4: Jazda na Gabrielu


Gra pierwsza należała z początku do Aksala, który zblokował Gabriela ograbieniem a sam wystawił kilka ładnych atutów na stół. Zadziałało prawo "zbyt dobrego początku" i Drumdaar, który też radził sobie nie najgorzej tłukł legion w tych właśnie początkowych fazach gry. Ja czekałem na złoto, żeby wystawić stajnie - co stało się w 3ciej turze - i wróciłem do gry. W tym czasie Abdul uzbierał kilkadziesiąt punktów na osadzie legionu, który dodatkowo został obdarzony ceną wojny i i chyba - zaliczką. Tak czy owak po tym jak już wyciągnąłem stajnie zacząłem powoli budować osadę i wystawiać wojo, poszła plaga rzucona przez Aksala - w najmniej potrzebnym dla luteran momencie ale skrojony legion i tak niewiele na tym posunięciu ugrał (cena i dość obita osada)
Potem Gabriel zafundował sobie skład i fundusze na dodatkowe karty i tak doprowadził swoją kawalerię do zwycięstwa ubijając to tu, to tam, co nieco punktów.

Noz4: 75, Drumdaar: 24, Aksal: 0

Druga gra była już nieco szybsza. Heretyk dostaje na wstępie ograbienie i zaliczkę co właściwie wyklucza go z gry już do końca. Abdul ma dość dobre podejścia budynków - co za tym idzie może wystawiać wojo. Gabriel buduje się w najlepsze już w początkowej fazie dostając skład.
W sumie podczas całej gry odbyły się trzy udane najazdy - wszystkie w wykonaniu kawalerii Gabriela - w których zgarnął komplet potrzebnych do zwycięstwa punktów.

Noz4: 60, Drumdaar: 0, Aksal: 0

No i generalnie grało się super, wielkie dzięki za gry chłopaki. A następnym razem - kto wie - możliwe, że nasz skład poszerzy się o kolejnych graczy! Na razie tendencja jest pozytywnie wzrostowa Wink


pozdr.

_________________
wtf czyli kurde bele
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Sob Sty 30, 2010 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, widać, kto jest ograny! Drumdaar dostanie za 1 grę 16 punkciorów.
_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
drumdaar
Sierżant


Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 107

PostWysłany: Sob Sty 30, 2010 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pare słów od mnie na temat potyczki

1. kart mi trzeba Razz
brakuje jednak pare standardowych atutów...

2. pierwsza rozgrywka szła very good, rozbudowana osada, kupe woja, na rece karty do obrony i... Aksal zagrywa zacznijmy od nowa :/
niestety diametralnie zmienilo to uklad rozgrywki

3. druga rozgrywka to juz niestety nie bylo nawet tyle farta:/ do tego Gabrielowi podeszlo 5 kopalni i 3-4 menice i zaczął się kosmos... a w mojej talii nie wiadomo gdzie się schowało 5 ograbień Evil or Very Mad

następnym razem będzie lepiej Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum