Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

17.V.2009 Łódź

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Nie Maj 17, 2009 9:14 pm    Temat postu: 17.V.2009 Łódź Odpowiedz z cytatem

Zagraliśmy w Łodzi 3 nawalanki w ramach treningu przed turniejem. 3 gry, wszystkie tymi samymi taliami.
Ja miałem piechotę Legionu na Marcusie, Blitzkrieg pojazdy Rasputinów, Bizioo jazdę Hordy plus oczywiście Dżihadzi i Łzy.

Piszę na gorąco, a już mało co pamiętam...
W pierwszej grze na początku nikomu nie szło. Blitzkrieg wybronił się szybciutko przed Zaliczką w pierwszej turze. Rzucił Zacznijmy i popsuł mi przepiękną rękę. Mimo to rozbudowałem dość sprawnie Krainę, tyle że, same Kopalnie i Złoża rudy. Pierwsze PZty zdobył któryś z Łodziaków, chyba Blitzkrieg. Mi PZ nie szło zdobyć. Ciągle powstrzymywaje. W końcu udało mi się zabić Dżihada i zagrałem Skromne. A potem Blitzkrieg machnął mi Sztuczkę. Mnie się dostało 2 złota, a jemu ponad 30. Wystawił armię, miał nawet na wyżywienie Blitztanka z Najemnikiem! I zaczął zaraz Krainę ekspresowo rozbudowywać i tłuc PZty. Ja miałem same miejsca do najazdu z ziemi, a Bizioo obstawił się Polami Minowymi, to go jednak długo nie powstrzymywało. Blitztank rozwalił się na Polu, samoloty pojechały odsłonietą dziewiątkę. Za turę czy dwie to samo.
W końcu jakieś powstrzymaje i u nas się pojawiły, Blitzkrieg został przytrzymany. Bizioo pojechał mi ze dwa miejsca. Mi też udało się w końcu pojechać i Bizioo - Kopalnię i wodza chyba dwoma Gomorami. Potem oglądałem już tylko jak Łodziaki pastwią się nad moją Krainą.
Blitzkrieg był już bardzo rozbudowany, miał sporą flotę latającą, w Składzie pełno kart. I to doprowadziło w końcu do jego zwycięstwa.
Bizioo 41, Blitzkrieg 50, Stawik 23

W drugiej grze udało mi się z początku uziemić Blitzkriega Zaliczką. Zdążył wystawić Skład, dostał 'prezent' i wystawił Falistego za 3. Zrobił bilans i palnął mi Sztuczkę. Miał 6 złota, ja 1. Bizioo i ja coś tam ustawiliśmy w Krainach.
Rasputin nawet w takich opałach potrafi tłuc PZty. Wystawił Tunel Pary i z Szarżą pojechał Skład u Bizioo. Na to Bizioo pojechał mu jego Skład. Ja zabiłem Dwuroga i Skromnym zgarnąłem PZ. Był remis.
Blitzkrieg dzielnie bronił się przed najazdami. Tura po turze padały powstrzymywajki. W końcu został zredukowany do dwóch złota na turę, ale i tak się bronił. W tej sytuacji nic nam nie udawało się ugrać. A jak próbowałem chciwie Gomorem pojechać u Bizioo Centrum Dowodzenia, to zagrał Przelicz To. W końcu zabiłem jeszcze Mastodonta na PZ. A Blitzkriega męczyliśmy mocno, mając w pamięci pierwszą grę. Np. z Zaliczką dostało mu się też Ograbienie.
Ja rozbudowywałem się jak szalony, Bizioo miał sporą Krainę, ale woje mu dosłownie kapali po 1 na turę. Jedna Zmianka i miał po próbie najazdu. W końcu ja wystawiłem na atak 2 Razydów, 3 Gomorów, a na bramce miałem jeszcze Pretora czy dwóch. Załatwiłem 2 Pola Minowe Razydami. wziąłem się za najazdy Gomorami, a Bizioo rzucił dopiero wtedy Straszliwą Ulewę.
Blitzkrieg pozbył się w końcu Zaliczki, a ja odblokowałem mu najazdy z powietrza. Uszczknął kolejne miejsce czy dwa. Ja zabiłem Blitztanka na PZ. Wkrótce potem udało mi się trafić na turę bez powstrzymywajek i moja wielarna już armia (3 Gomory, 4 Pretory, kilka Razyd) zdobyła brakujących 20 PZ. Skład miałem pełny prawie całą grę.
Bizioo 9, Blitzkrieg 28, Stawik 50

Trzecią grę graliśmy na czas i to bardzo króciutki. Wszystkiego mieliśmy 45 minut.
Ponownie rozpoczynał Blitzkrieg. Ładnie się rozbudował, zresztą wszyscy. W drugiej już chyba turze Blitzkrieg coś pojechał, a mnie się dostała Zaliczka. Oj, męczyłem się z nią, łapa zapchała mi się miejscami, Kopalni nie miałem, w pewnym momencie zagrałem Plagę i Przemyśl, żeby powstrzymać Bizioo. W kolejnej turze zagrałem Poszukiwanie i Wyrzeczenie i znowu zostałem bez złota. W kolejnej wystawiłem 2 miejsca i dopiero po 3 czy 4 turach byłem normalnie funkcjonujący. W tym czasie Łodziaki urządziły sobie festiwal najazdów, głównie na mojej bidnej Kraince.
Pierwsze PZ miał znowu Blitzkrieg - Skromnym na Wole bodajże. Bizioo nastukał 20 PZ, Blitzkrieg jeszcze dwukrotnie najeżdżał z powietrza, miał 25 PZ.
W końcu działający, posłałem na atak Gomora i 2 Razydów. I mały cud, pusto u przeciwników. Coś tam ubiłem z wojowników. Gomor pojechał Złoże Rudy i z Berserkiem Tunel. Razydzi Ziemię Orną u Hordziarza. Nastała ostatnia tura.
Blitzkrieg próbował najazdów, ale udało nam się go zatrzymać. To rzucił Skupienie na ostatnią turę, spryciarz. Okazało się, że Bizoo kisił Skromne w łapce dłuższy czas. Z wielką przewagą ubił mojego Gomora i dorzucił 9PZ do swojej puli. Ja również miałem Skromne, ale Bizioo miał jeszcze Przemyśla.
Bizioo 50(29), Blitzkrieg 43(25), Stawik 48(28 ).

Wszystkie gry były całkiem szybkie. Pierwsza z 95 minut, druga z 65, a trzecia wiadomo, na czas.
Moja talia się sprawdziła, w trzeciej grze tak rzutem na taśmę udało się coś ugrać. Ale i tak wystąpi na turnieju.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum