Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zamiast turnieju

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 6:21 pm    Temat postu: Zamiast turnieju Odpowiedz z cytatem

Spotkaliśmy się wczoraj u decado.
Zagraliśmy 2 trójki i 2 solówki.

Nawalanki graliśmy tymi samymi taliami z drobnymi modyfikacjami:
- ja Nefarytą z 15 Ożywieńcami, dziesięcioma innymi wojami Legionu i chyba z dwudziestką kart dołączanych. Kart 90.
- decado klasykiem Templariuszy z Drapieżniakami. Wojów tylko 20. Kart 80 parę.
- Anubis konikami na Gabrielu, bez specjalnych udziwnień.

W pierwszej grze wystartowałem bardzo dobrze. W dwie tury miałem 4 z moich ośmiu miejsc w talii. W mniej niż pół gry wystawiłem wszystkie. Mogłem wystawić i wyżywić ze 2-3 dużych wojów, przyspidować Szałami, pozmieniać Ożywieńców Zmianą wyglądu. Decado walnąłem Zaliczkę, Anubis na początku był bez złota. Obydwu rzucałem Kłopoty z księgami na lewo i prawo. Wystawiłem też Podział bogactwa i ani Montagne, ani Gabriel nie mogli ze złotem poszaleć.
I próbowałem najazdów, i ciągle były powstrzymywajki.
Najpierw decado, potem Anubis wystawili Skarbce i Podział ich już nie bolał. Jak na stole pojawili się Żandarmi i konie, moi ożywieńcy zaczęli znikać z planszy w błyskawicznym tempie.
Decado wystawił klasyk i nas rozjechał.
Decado 50, Stawik 16, Anubis 16.

Druga gra, to było kuriozum. W drugiej czy trzeciej turze Anubis dociągnął Wyrzeczenie. Ja i decado mieliśmy po Dobrobycie. Nie bacząc na marne wyniki ostatniej gry wyrzekł się mojego. To się wściekłem i przywaliłem mu dwie Zaliczki. To on się wściekł i rypnął mi Zaliczkę i Cenę wojny. Tylko, że jemu dochodziło 10 sztuk złota pod Podziałem, a mi dwie. Przez resztę gry statystowałem, a osłabiony Anubis nie miał szans w konfrontacji z klasykiem. Pierwszym najazdem decado była jego jedyna Stajnia i zapchał się koniami.
Decado tylko rechotał i co turę nas najeżdżał.
Decado 50, Stawik 0, Anubis 0.

Zostało mi mało czasu do pociągu, pyknęliśmy z decado solówkę.
On Templariuszami, a ja wziąłem koniki na Sandzie. Jak to w solówkach, mi poszło dobrze, jemu niekoniecznie. 2 pierwsze tury wybroniłem się Szarżą i Pacyfistą, a potem miałem już 3 konie i do ataku. Postawiłem Skład i miałem złoto na jego zasilenie. Zagrałem Zacznijmy, popsułem mu łapę, sam miałem niezgorsze intrygi. Zagrałem Utratę, miał Przemyśl. Wziąłem się za najazd - Zdrajca, Przemyśl, Potencjał, Szarża, Przemyśl, Szarża, Zacznijmy decado. Najazd się powiódł i jeszcze pojechałem mu wodza. Wróciła mi Utrata. Jak dociągnął, to go rozwaliłem, dokonałem jeszcze dwóch najazdów.
I tak się Montagne zregenerował, wystawił Notre i 3 wojów, miałem Skupienie, on Brak żywności, a potem już koniec.
Jakieś 6-7 tur, 50:0.

Potem decado i Anubis pyknęli solówkę, znowuż Templarsi vs. Triada.
Decado wrzucił 4! Pacyfki do talii. Hitem gry były 3 Pacyfki w jednej turze.
Templarsi wygrali 50:0.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
decado
Sierżant


Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 190

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze do powyższego, że na jednej solówce z Anubisem się nie skończyło. Zagraliśmy w sumie trzy.

Prawda, w pierwszej solówce hitem były moje pacyfki, które przychodziły mi po jednej co tura. A później gdy Anubis chciał mnie pojechać to wszystkie trzy zablokował mi przemyślami! Całe szczęście miałem jeszcze Straszliwą Ulewę Smile

Druga solówka to znowu moi templarsi i koniki Anubisa. Rewanż się nie udał - znowu rozjechałem Anubisa. Tyle, że tym razem on też dał mi trochę popalić i urwał prawie połowę PZ (zanim zdobył te punkty zrobił akcję tej gry - po moim wypaśnym bilansie zagrał Sztuczkę a w chwilę później Utratę Potencjału, komentarz zbędny...Smile ).
50:21

Trzecia solówka. Znudzony templarsami wziąłem Abdula. O ile na początku udało mi się trochę pocisnąć triadę bydłem o tyle za chwilę Anubis sterroryzował mój skład (razem z moimi intrygami) i odciął mi dwie kopalnie. Następnie zobaczyłem 10 koników na stole i w jednej turze było już pozamiatane (Gabriel plus Skład i tona złota rządzą).
0:50

Na kolejną solówkę już mi nie starczyło sił psychicznych Wink

_________________
Dark Eden Lives Forever Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ironhead
Szeregowy


Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 94

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że Decado porządziłeś troszeczkę Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum