Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Talia na pojedynek!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Talie - Decks
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MGM



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 3

PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 1:04 pm    Temat postu: Talia na pojedynek! Odpowiedz z cytatem

Czołgiem!
Cieszę się że są jeszcze ludzie zajmujący się tą doskonałą grą.
Swego czasu grałem w nią zawzięcie Hordą półksiężyca.
Nie wiem jak talia się spisze w trójcy jednak jeden na jeden daje radę.

Wódz:

Hussein spod spadającej gwiazdy

Wojownicy:
Prorok * 5
Plamisty kruk * 4
Żołnierz dżihad * 3
Błogosławiona łza * 2
Męczennik * 1

Miejsca:

Kopalnia * 5
Mennica * 2
Skarbiec * 1

Intrygi:

Nasza wola nie ma granic * 5
Ukryte bogactwo * 5
Potencjał * 5
Wyrzeczenie * 5
Tarcza * 5
Ja to wezmę * 5
Ograbienie ślepego * 4
Przemyśl to jeszcze raz * 4
Zmiana rozkazów * 4
Nigdy więcej * 2
Infiltracja * 2
Zdrajca
Znajomości
Kamuflaż
Czas pokoju
Znad krawędzi
Plaga
Straszliwa ulewa
Sztuczka
Melancholia
Pacyfista
Odliczanie

Rezerwa:

Żeglarz * 4
Podział bogactwa
Potężne wichry
Brak paliwa * 2
Nigdy więcej
Błędne mapy


Jest to talia jaką grałem, a nie jaka powinna być, np. żołnierze dżihad to powinny być łzy, powinno być jeszcze jedno przemyśl i zmiana, i jeszcze kilka detali:p. Celem tej tali jest uzbieranie trochę złota, wprowadzenie proroka i naszej woli. Jest to talia mocno defensywna, przez pierwsze parę tur nie ma mowy o ataku, sytuacja stabilizuje się po w prowadzeniu proroka i żeglarza/kruka, najazdy z ziemi są niemożliwe a do obrony żeglarza/kruka stosujemy potencjał, zmianę rozkazów itp. Do ataku używamy łzy z reguły na kamuflażu żeby zadać precyzyjne uderzenie.
Talia dobrze działała podczas pojedynków, gorzej może być podczas walki z dwoma przeciwnikami, wymaga również lekkiego dostosowanie do aktualnie panujących warunków panujących w Mrocznym Raju.

Pozdrawiam i czekam na nieuniknioną krytykę!

_________________
MGM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ideę talii kapuję. Natomiast jej najsłabszym punktem jest wielkość. Kopalni tylko 5, a kart koło 80. Wojowników raptem 15, z czego połowa to obrońcy. Żadnego Poszukiwania. Recepta na klęskę.
Jak sam zauważyłeś, ta tali potrzebuje czasu na rozkręcenie. A jak wziąłem ostatnio na solówkę piechotę Legionu, to koniki Triady wdeptałem w ziemię w 2-3 tury. Dwukrotnie. Talia na solówkę musi być szybsza od przeciwnika.
Więc należałoby albo dorzucić w cholerę powstrzymywajek do talii, żeby dożyć czasu jej rozbudowy, albo sprawę przemyśleć.
Powiem Ci, że chyba lepiej by się spisała w trójce. Tam zwykle jest nieco więcej czasu na rozbudowę.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MGM



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 3

PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

80 bo tyle ma talia turniejowa? Chyba, jak dla mnie to może mieć nawet 40 ;D. Im wiecej wywale tym szybciej wyjdzie prorok w duecie z zeglarzem lub krukiem. Talia na poczatku moze dac ci najechac przywodce z raz czy dwa ale ogolnie chodzi w niej o całkowite zatrzymanie przeciwnika. Prorok z zeglarzem/krukiem, jedna kopalnia i sobie ponajezdzales;D. Oczywiscie mozna dyskutowac o intrygach typu zmiana rozkazow itp. ale najlepiej sprawdzic to w dzialaniu.

Co do przeszkadzajek to pare jest zmiana, zdrajca, plaga, pacyfista, błedne mapy i cos tam jeszcze, oczywiscie ze fighterzy sa defensywni i to praktycznie wszyscy nawet łzy i meczennik(zaatakujesz=zginiesz). A talia grala na poczatku jako 60 i zostala zaadaptowana na 80.

_________________
MGM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dungal
Generał


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 634

PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Turniej był wspaniały, mamy go za sobą, to nie jest jakaś odgórna zasada, ograniczenie do 80 Smile Spokojnie zaprojektuj ją na szybką 60tkę, popieram w tym wypadku Stawika. W solówkach trzeba pocisnąć przeciwnika od razu, wtedy wygrywasz.
_________________
Temu dzid? !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Talie - Decks Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum