Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Talia Mistrza Świata

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Talie - Decks
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 12:36 pm    Temat postu: Talia Mistrza Świata Odpowiedz z cytatem

1 MONTAGNE
TALIA:
5 CENTURION HORDY
5 ŻOŁNIERZ HORDY
5 ŻANDARM
5 ŻANDARMSKI BESTAL

2 SZPITAL
2 CENTRUM OBRONY
1 SKŁAD
1 MENNICA
1 SKARBIEC
1 CENTRUM DOWODZENIA
3 POLE MINOWE
3 NOTRE DAME
5 ZŁOŻE RUDY
5 KOPALNIA

1 PLAGA
1 ZDRAJCA!
1 CZAS POKOJU
1 UTRATA POTENCJAŁU
2 BRAK ŻYWNOŚCI
1 BRAK PALIWA
1 KONSEKWENCJE
1 STRASZLIWA ULEWA
1 OGRABIENIE ŚLEPEGO
1 ŚMIERĆ Z OBŁOKÓW
1 ZACZNIJMY OD NOWA
1 SKUPIENIE
1 WYRZECZENIE
1 SKROMNE ZWYCIĘSTWO
1 NIEHONOROWE DZIAŁANIE
1 PRZELICZ TO
1 TERRORYZM
1 ZNAD KRAWĘDZI
1 NIGDY WIĘCEJ
1 WOJNA BŁYSKAWICZNA
2 POTENCJAŁ
2 JA TO WEZMĘ
2 DOBROBYT
5 PRZEMYŚL TO JESZCZE RAZ!
2 ODZYSK
3 POSZUKIWANIE
3 ZMIANA ROZKAZÓW
84

REZERWA:
2 ŻEGLARZ
1 PLAMISTY KRUK
2 LEGIONISTA TEMPLARIUSZY

1 BAZAR
1 SKARBIEC
2 CENTRUM SZKOLENIA MARYNARKI

1 SZAŁ
1 POTENCJAŁ
1 ZASADZKA
1 UKRYTE BOGACTWO
1 ZALICZKA
1 WYRZECZENIE
1 ZASKOCZENIE
1 OGRABIENIE ŚLEPEGO
1 BŁĘDNE MAPY
1 MELANCHOLIA
2 ZNAJOMOŚCI
4 LINIA BRZEGOWA
25

Zapraszam do komentarzy. Ja się może kiedyś na jakiś wysilę, póki co skupiam się na produkcji tekstów.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dungal
Generał


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 634

PostWysłany: Nie Paź 05, 2008 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Talia mnie zaskoczyła. Tym, że wydaje się być znany wszystkim Klasyk. Tym, że jest w zasadzie prosta w swojej konstrukcji, ma dużo "jedynek" - pojedynczych kart, w zasadzie tym, że nie jest specjalnie przekombinowana. No i tym, że mimo to wygrała.

Mam pytanie do Mistrza: czy grasz tą talią non stop, że tak dobrze nią władasz?
I do Stawika : czy pomagałeś tworzyć tą talię? Wink

Odpowiedzi pomogą mi w dalszym treningu.

_________________
Temu dzid? !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 6:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pomagałem w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Jedyna moja pomoc to dziesiątki wspólnych gier w odległej przeszłości i nauka z nich wypływająca.
_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 8:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście nic nadzwyczajnego. Ale idealna w swej prostocie... Smile Typowy klasyk. Jednak nie wystarczy mieć talię, trzeba jeszcze umieć się nią posługiwać. A to z pewnością mistrz umie.

Stawik będziesz jeszcze umieszczał tu talie pozostałych graczy z turnieju? Było by fajnie Smile

_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście. Mam chyba 13 z 16tu list. Następni w kolejności sa Wicu i Sylwas. Wszystkich zachęcam do osobistego zamieszczenia, zwłaszcza jeśli macie elektroniczne wersje. Oszczędzicie mi mnóstwa stukania.
_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dungal
Generał


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 634

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście, wniosek taki, że jak już masz talię, która wygrywa, to należy szlifować i grać nią non stop.
_________________
Temu dzid? !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda Dungal... sam jesteś na to dobrym przykładem Smile Przecież kiedyś ciągle zbierałeś cięgi od nas niezależnie czy grałeś legionem czy inną przynależnością a teraz twój legion kozaczy i zawsze sieje spustoszenie Smile

A ja bym umieścił swoją talie chętnie sam ale niestety nie mam spisu, oba zostały gdzieś w Warszawie a sam nie pamiętam dokładnie co miałem w talii bo ostatecznie montowałem ją dzień przed turniejem a po turnieju jeszcze tego samego dnia ją rozmontowałem Wink

_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dungal
Generał


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 634

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stwórz nową, na pewno pamiętasz jakie karty w niej miałeś Wink Może i mój Legion jest dobry, ale nie mogłem go zademonstrować na turnieju. Zabiło mnie ograniczenie do 80 kart, gdzie moja talia liczy 64, więc 16 kart było po prostu na dopchanie, co znacznie utrudniło przewijanie woja.
_________________
Temu dzid? !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pera



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 7

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dungal napisał:
Talia mnie zaskoczyła. Tym, że wydaje się być znany wszystkim Klasyk. Tym, że jest w zasadzie prosta w swojej konstrukcji, ma dużo "jedynek" - pojedynczych kart, w zasadzie tym, że nie jest specjalnie przekombinowana. No i tym, że mimo to wygrała.

Mam pytanie do Mistrza: czy grasz tą talią non stop, że tak dobrze nią władasz?
I do Stawika : czy pomagałeś tworzyć tą talię? Wink

Odpowiedzi pomogą mi w dalszym treningu.


Witam:]
Moze najpierw odpowiem Dungalowi:
Jest to moja podstawowa talia czyli najlepsze zestawie jakie mozna osiagnac z moich kart najbardziej skuteczna i zabojcza ma nawet imie "zleta" Smile Nie grywam taka talia na codzien- lituje sie nad moimi kolegami.
Jesli chodzi o jej prpstote to chyba logiczne ze talia nie moze byc zbyt zawila bo wtedy istnieje duze prawdopodobienstwo ze sie nie rozkreci, moja talia jak juz zauwazyliscie zawiera kazdej dobrej karty po sztuce wlasnie po to zeby sie nie udlawic na turnieju jedna intryga ktorej jest za duzo. Przede wszystkim trza miec koncepcje gry co jest nawazniejsze w talii punkt po punkcie i dozyc do realizowania ich podczas gry(ale nie zdardze juz wiecej bo byscie wszyscy byli mistrzami:PP)
Zbieram ta talie od 10 lat! metoda "prob-bledow" doskonalilem technike grania i opracowalem ja do perfekcji zawsze wszedzie i tylko templariusze jestem zzyty z ta talia(jak i nacja)- zawsze powtazam rodzinie ze "te karty" (i pokazuje palcem) "sa swiete"! i nie dotykac! hehe nigdy ich nie sprzedam bo u mnie na osiedlu to juz tradycja. Tak wiec widzicie ile czynnikow sie sklada na to by zostac mistrzem...Smile
Nie ukrywam ze karty mi szly dobrze na turnieju ale przede wszystkim zagralem max co mi oferowala talia! czyli nie popelnilem zadnej kolosalnej gafy jedyne jakie zrobilem to : 1.pokazalem karty na oswieceniu jak mialem centrum dowodzenia (pewnie pamietasz dungal hehe) a druga to ze raz zapomnialem pociagnac karte wiecej jak mialem dobrobyt... tyle... reszte zagralem tak jak trzeba bylo zeby zostac mistrzem:)
Na codzien robie bardziej skomplikowane talie np:
1 Dorzucam pismo benedyktusa i wplyw hardinga piechota templarsow i wyspiarze zajebista talia bardzo ja lubie no ale nie na turniej za duzo wyrzeczen i konsekwencji.
2 piechota i plaszczki!! tez zajebista talia ta moglaby jeszcze dac rade na turnieju najlepsze jest to ze gram generatorem enegrii slonecznej w tej talii czyli moge wystawic miejsce ( gdy mam notre dame) w dowolnym momencie hehe ale to taki smieszny myczek.
3 trzecia tali jest na wode! centrum szkolenia marynarki i linie brzegowe( tez na turniej nie ma szans)
4 no i na ekwipunek:)
w zadnej z tych talii nie uzywam szpitali!!!
pozdro

_________________
przemy?l to jeszcze raz!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam mistrza Smile
Ja też bardzo lubię Templarsów. Tyle, że ja lubie trochę więcej kombinować... kiedyś gdy jeszcze grywałem z kumplami z podwórka zazwyczaj moi templarsi łoili tyłki pozostałym nacjom. Tylko Jeden kumpel grający luteranami potrafił się tak naprawdę odgryźć. Ale to było daaaawno... teraz do grania mam tylko Dungala i Wica. Sporadycznie zjawi się czasem ktoś jeszcze. Dungal często gęsto też dostawał baty od templarsów, ale graliśmy już tyle razy, że nabrał naprawdę ogromnej wprawy w porównaniu z tym co grał kiedyś i jest teraz naprawde trudnym przeciwnikiem.

Co do samej talii to ja od jakiegoś czasu jestem zwolennikiem kombinowania i lubię grać nie zgodnie ze standardami. I tak np. grając templariszami i montage'm zazwyczaj gram bez złota. Tzn. moja talia nie wymaga złota, żeby przetrwać i nie sprawdza się w niej zasada, że gdy na początku nie podejdzie kopalnia to dupa... dlatego, że nie posiadam w talii, żadnej kopalni Smile Lubię też strategię nie tylko opartą na nie posiadaniu złota ale i na pozbawianiu złota przeciwnika - ograbienia, podziały bogactw itp.

Ogólnie to wyprubowałem już też wszystkie możliwe strategie i taktyki.
Poza standardem jakim są żandarmi, bestale, żołnierze i centurioni, podoba mi się też koncepcja gry płaszczkami i używanie drapieżniaków.
Ale na dłuższą metę wolę jednak samą piechotę.

No i cieszę się, że mistrzem został ktoś kto gra templarsami Smile

_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pera



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 7

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no Jeremiasz tak jak napisales to przypomniales mi o talii na obozy szkoleniowe oczywiscie taka tez praktykowalem ale juz dawno nie gralem... wiec musze sobie przypomniec.
Apropos grania bez zlota mysle ze to jest wielka ujma dla templarsow bo to jest ich najwiekszy atut (badzmy szczerzy) zaden jezdy z szarza nie da rady na temlarasa z potencjalem jak mozntaz ma duzooo zlota! ale owszem jest to jakas koncepcja zagrania bez zlota i powiem Ci ze nawet sprobuje...
pozdro

_________________
przemy?l to jeszcze raz!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dungal
Generał


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 634

PostWysłany: Wto Paź 07, 2008 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tia, nie zapomnę motywu z Oświeceniem - ale i tak nie przeszkodził on Tobie pojechać nas do 0 Smile
Powiem szczerze, że grałeś tak, że równie dobrze mógłbyś z zamkniętymi oczami - prawie bezbłędnie, szybko i na temat.

Heh, Ci Templarsi, sam na początku nimi grałem, jeszcze jak miałem tylko jedno Notre Wink

_________________
Temu dzid? !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pią Paź 31, 2008 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdaniem Pera po prostu na turnieju nie miał pecha. W ostatniej grze mu trochę nie szło, ale Decado miał 2 razy gorzej, a moja talia potrzebowała czasu żeby się rozkręcić. Gdyby karty mu tak szły w grze z Wicem i Sylwasem, skutki byłyby dla niego opłakane.
Przy jego konfiguracji talii, pech może się zdarzyć. Anihilacja Składu, Skarbca czy Centrum dowodzenia może mieć opłakane skutki, zwłaszcza jeśli przeciwnikom wyjdzie wariant przeciwny: czyli będą mieli dużo kart (Składy itp), intrygi manipulujące złotem, intrygi manipulujące kartami.
No, ale na turnieju raczej nic takiego mu się nie przydarzyło.

Ale z drugiej strony dla pecha jest w tej talii mało miejsca. Jest szybciutka, wszystko co wchodzi w rękę leci na stół. Miejsca z czerwonymi ikonkami i specjalnymi zdolnościami znakomicie spidują jej efektywność. Jest na piechotę, więc nie trzeba czekać na żadne miejsce. Intrygi to tylko uzupełnienie miejsc, praktycznie nie ma takiej, która jest niezbędna do gry, każda z nich to opcja, bez której można żyć.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Talie - Decks Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum