Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dodruk kart?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Tawerna - Tavern
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jeste? za dodrukowywaniem kart?
Jasne, co tam, niech będzie jak na ccg
83%
 83%  [ 5 ]
Niech zostanie jak jest
16%
 16%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 6

Autor Wiadomość
Dungal
Generał


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 634

PostWysłany: Nie Paź 05, 2008 9:13 pm    Temat postu: dodruk kart? Odpowiedz z cytatem

Ok, wyjadę z pomysłem, który na pewno był omawiany, przemyśliwany, albo nawet gdzieś już zapisany Wink

Co Wy na to, jakby dodrukować karty? Jeremiasz pracuje w drukarni, zresztą to jedna z tysięcy, podobno dobra Wink
Można by robić zamówienia wg opracowanego wzoru (poprawne zeskanowanie, poprawienie wszelkich błędów itd.).

Argumenty ZA, które przychodzą mi do głowy:
- coraz trudniej dostępne boostery, ostatnie sztuki starterów
- możliwość skompletowania dowolnej talii
- o wiele mniejszy wydatek - konstruujemy talię, drukujemy braki w kolekcji

Jedyny argument PRZECIW:
- to nie jest oryginalne, nie ma przyjemności z kolekcjonowania i chomikowania rarów czy otwierania szeleszczących boosterów

Tworzę ankietę, kto chce niech zagłosuje, może da ona jakiś pogląd czy większą wagę przywiązujemy do kolekcjonowania czy do gry.

_________________
Temu dzid? !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 6:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może po głębokim zastanowieniu coś zagłosuję. Chciałbym i bez głosowania przedstawić swoje stanowisko.
Na DE wydałem z 1000-2000 złotych w przeciągu 4 lat budując talię od zera. Kolekcjonowanie to całkiem fajne zajęcie, chociaż mi zawsze służyło temu, by móc złożyć jak najwięcej talii. Ostatni rok spędziłem na dozbieraniu kluczowych intryg do trzech sztuk, żeby móc złożyć 3 talie, z myślą o wspólnych grach z synami Wink
Mogę już zagrać każdą przynależnością, największe moje braki to 2 Woły i 4 Ukryte Ostrza. Dysponując czymś takim, nie przeszkadza mi żaden przeciwnik. Wszystkich kart nie mam, ale chyba jestem w stanie ułożyć coś na każdą wredną talię. Regularnie grywam z Decado i ironheadem, którzy również mają kart w bród.
Dostępność kart nie jest jeszcze problemem. Prawdę mówiąc, 4 lata temu było z tym o wiele gorzej. Teraz można kupić boosterki za 4,5zł a grywalną talię z resztek innych graczy na start - za 30-50 złotych. I sobie z tym nieźle radzić - Maciej ze swoją talią dokonał cudów na turnieju.

Ale ja jestem w czepku urodzony, nie każdego stać na takie wydatki. Poza tym ja naprawdę lubię grać w DE! Nie mam nic przeciwko temu, żeby mieć setki przeciwników, każdego z kompletem kart. To brzmi dla mnie jak raj Very Happy
Dlatego drukujcie ile wlezie, byle taniej. I propagujcie moją ulubioną gierę.
Obawiam się tylko, że jest to zajęcie tak ekskluzywne, że nawet gdybyśmy za darmo rozdawali karty, to i tak niewielu chciałoby w to grać. Więc może nie psuć jednak 'kolekcjonerskiego' klimatu?

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z jednej strony fajnie byłoby gdyby kart było więcej i byłyby łatwiej dostępne. Ale wtedy wartość kolekcjonerska kart na pewno by spadła. Za to może więcej ludzi zaczęło by grać, chociaż nie spodziewał bym się żadnego pospolitego ruszenia... :/

Ja się jednak zastanawiam czy ktoś już kiedyś nie podjął się dodruk tych kart. Posiadam w swojej kolekcji sporo kart które różnią się od pozostałych. Po pierwsze są ciemniejsze a po drugie mają tzw. "morę".
Nie wiem kto z was się orientuje o czym mówię. Zatem wyjaśnię dla niewtajemniczonych.

definicja: "Mora to efekt powstający przez nałożenie się regularnych, powtarzających się wzorów. Pojawia się najczęściej w druku wielobarwnym, gdy nakłada się na siebie kilka zrastrowanych obrazów w różnych kolorach. Pomimo bardzo zaawansowanych technik zmierzających do minimalizacji tego zjawiska, jak odpowiednie ustawienia kątów rastra oraz modyfikowanie samych plamek - mora pozostanie na zawsze związana z rastrem o regularnej siatce plamek. "



Czyli: zwykły druk "offsetowy" składa się z wielu mikroskopijnych kropek. Nie widać tego na pierwszy rzut oka ale jak się spojrzy przez lupę lub zeskanuje taki druk i obejrzy w kompie to będzie to widać. I właśnie gdy się zeskanuje taki druk i zrobi z niego kolejne druki to najprawdopodobniej powstanie właśnie tak zwana "mora" - nie dość, że druk będzie kropkowany sam w sobie to jeszcze wzór który wydrukujemy będzie kropkowany a to już widać gołym okiem.
I właśnie takie karty posiadam. Znaczy to, że prawdopodobnie były dodrukowane ze skanów. legalnie czy nie - tego nie wiem.

Ogólnie myślę, że jeśli dzięki dodrukowaniu kart było by więcej graczy to czemu nie. Smile

_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dungal
Generał


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 634

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taa, pamiętam z nudnych wykładów co to mora. Fakt, mogłaby jakość nieznacznie spaść, ale jak sam twierdzisz Jeremiasz, niektóre karty i tak to posiadają, poza tym to nie jest aż taki spadek jakości.

Mimo, że wydałem na kolekcję 2000 zł, i sporo się przy niej natrudziłem, jeżeli nikomu by to w większym stopniu nie przeszkadzało, grałbym (porządnie) dodrukowanymi.

Jak Stawik pisze - perspektywa grania z każdym, gdzie liczyłyby się tak naprawdę umiejętności i doświadczenie, jest kolejnym plusem takiego rozwiązania.

Moglibyśmy grać też normalnym Składem i innymi poprawionymi kartami.

Orientujesz się Jeremiasz, jaki byłby koszt? Najlepiej chyba drukować na A3, obustronnie, na papierze zbliżonym do oryginału, tak myślę. Ciekawe ile na jednej planszy zmieściłoby się kart. I jak wygląda z prawa z wykrojnikiem, tzn. jak wycina się te karty?

_________________
Temu dzid? !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wydałem kilka tysięcy spokojnie na tą grę i jeśli tylko miałbym więcej kasy to wydał bym pewnie jeszcze kilka ;p Być może właśnie na dodruk.

Co do dodrukowania kart bez tzw. mory to da się zrobić tylko trzeba wiedzieć jak i poświęcić na to trochę czasu. Fakt, że może się tu różnić od oryginału ale nie tak jak niektóre karty jakie mam.
Ale fajnie było by mieć skład który nie nazywa się rafineria Smile

Co do kosztu druku to nie mam pojęcia. Na pewno było to drukowane z arkuszy, myślę, że większych niż A3 ale głowy nie dam.
Wykrojnik musi do tego być koniecznie ponieważ zaokrąglanie rogów maszynką do zaokrąglania mija się z celem.
Ale żeby to wycenić to najlepiej pokazać komuś w drukarni taką kartę, żeby wziął ją do ręki i mógł pomacać. Powiedzieć, że rodzajów kart jest 303 i chcielibyśmy wydrukować wszystkich rodzajów np. po 100. Smile
I wtedy otrzymalibyśmy wycenę - pewnie na kilka tysięcy Wink

_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dungal
Generał


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 634

PostWysłany: Wto Paź 07, 2008 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez przesady stary, nie musimy drukować wszystkiego, wystarczy same rary, lub po prostu, zrobić listę: każdy gracz podesłałby czego mu brakuje (pewnie najrzadsze rary). Wyszło by tego spokojnie dużo mniej, bez zbędnych commonów/uncomonnów. Myślę, że do cena wyszłaby do 1000.
Każdy zapłaciłby za swoje karty, można by to wyliczyć.

_________________
Temu dzid? !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Tawerna - Tavern Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum