Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

TURNIEJ na CCG
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Turnieje - Tournaments
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
diaphragma
Sierżant


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 129

PostWysłany: Pon Sty 08, 2007 2:22 pm    Temat postu: TURNIEJ na CCG Odpowiedz z cytatem

Z racji tego, że coraz więcej z Nas ma swoje konto na ccg pomyślałem, że można by pomyśleć nad Turniejem.
Wiem, że była już propozycja Ligi ale wiadomo, że nie każdy ma tyle czasu aby grać co jakiś czas, poza tym Michał robi statystki w excelu więc te gry są "rozliczane" i dają mniejsze lub większe rozeznanie kto i co Smile
Natomiast sam Turniej nie zająłby dużo czasu (info dla "cierpiących na notoryczny brak wolnego czasu").
Najłatwiej poszłoby z turniejem solówkowym bo wiadomo, że im mniej osób ma zasiąść do gry tym większa szansa że gra się odbędzie.
Co do systemu rozgrywek to można by zrobić kilka grup w zależności od liczby zawodników i rozgrywać np. 2-3 solówki z jednym graczem, ew. 1 ale wiadomo, że jedna rozegrana solówka zbytnio o niczym nie świadczy Confused
Poza tym byłby przynajmniej jeden obserwator.
Zasady forumowe są w trakcie "tworzenia się" (Michał chyle czoła, mnóstwo pracy).
Możemy też pomyśleć czy gramy kartami tylko z reala. Niestety ciężko będzie sprawdzić czy ktoś rzeczywiście ma takie karty Confused

PS. Nie mam zbyt wiele czasu tak jak Wy ale na kilka gier w tygodniu tymbardziej Turniejowych znalazłbym chwilę. Zwłaszcza nocki są przyjemne do grania Smile
Zapraszam do dyskusji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pon Sty 08, 2007 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to widzę tak:
1. Zasady forumowe, od A do Z. Jak będą, dopiero można mówić o jakimś turnieju cross-country.
2. Na ccg tylko turniej solówkowy. Przez ostatnie pół roku wiem o 3! grach nawalankach, które zostały zakończone. trzem osobom po prostu nieziemsko trudno się zebrać przy Necie na tyle czasu.
3. Bez obserwatora. Tzn. byłby on nieobowiązkowy. Każdy se może pooglądać, ale nie jest to wymóg, bo patrz pkt 2.
4. Karty z reala.. może być, ale wiele osób od razu na starcie zrezygnuje, czy jeszcze gorzej, będzie oszukiwać. Myślę, że trzeba będzie stworzyć specjalne 'zasady solówkowe' konstrukcji talii i to wystarczy. Kilka moich pomysłów: Zaliczka może być w talii, tylko jeśli nie ma Ograbień i Sztuczek. Utrata potencjału 1 w talii. Zacznijmy od nowa też 1 i nie może paść w pierwszej turze. Itp, itd. Wszystko w celu zminimalizowania przegięć, żeby większe szanse były na przyjemną grę, a nie na obserwowanie, jak gra przeciwnik.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Pon Sty 08, 2007 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mialo by nawet rece i nogi. Choc jak mowisz faktycznie ciezko zasiasc mi przy necie na tyle czasu... ostanio jak gralem 3jke to cholernie mnie pochlonelam i dzien mi sie szybko konczyl a tyle mialem zrobic. Smile Trudno mi tez okreslic kiedy akurat bede mial czas. Ostatnio nawet gralem kilka razy bo tak mi sie zlozylo ale teraz nie wiem kiedy znow bede mogl.
Latwiej by mi bylo gdzies pojechac nawet daleko, bo poprostu planuje to i jade. Spedzam tam 2-3 dni i wracam. Poza tym gra w realu zawsze daje mi wieksza przyjemnosc, ma klimat. Gra przez ccg nie tak nie dziala, gorze mi sie skupic i kombinowac gdy nie mam prawdziwych kart w reku Smile
Nie mniej jednak cos trzeba chyba zrobic co nie?

_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wicu
Bad Boy


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 282

PostWysłany: Pon Sty 08, 2007 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka przegięć w talii mogło by wyeliminować podawanie list kart, które każdy gracz zgłasza do turnieju czyli talia + karty rezerwowe.
A co do kart zabronionych lub też warunkowo dopuszczonych do gry to pomysły Stawika są całkiem interesujące, ale myślę że z czasem kilka kart może do tej kolekcji dojść Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ephraed
Szeregowy


Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 58

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 7:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu się z Wicem zgodzę musi być podana lista kart + rezerwa.

A co do ograniczeń Zaliczki i Ograbienia, to Stawik sorry ale nie posiadam w realu Tak dobrych kart jak ty i tego typu combo jest mi w talii potrzebne. Odnoszę wrażenie że ustalasz ograniczenia biorąc pod uwagę nie dobro ogółu a swoje własne potrzeby (ograniczę wasze combosy a potem pojadę was moją super talią, która działa na combosach na które pozwoliłem).
Mam obie karty w realu i będę nimi grał bez względu na to czy ktoś to combo lubi czy nie (sam regularnie też nim dostaje).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ephraed: nie ma sprawy, po prostu nie wezmę udziału w takim turnieju. Jeśli będę chciał coś pooglądać, to włączę mistrzostwa szachowe na Eurosporcie.
Ja wolę sobie pograć.
I dużo więcej przyjemności mi sprawia, jak przeciwnik ma jakieś szanse, albo jeszcze lepiej, łoi mnie, a ja potrafię się odgryźć i wygrać.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dungal
Generał


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 634

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko Ephraed -nie musisz posiadać dobrych kart w realu. Wystarczy, że posiadasz WSZYSTKIE na ccg Smile Jak zostało napisane, co jest rozsądne- można by układać talię z dowolnych kart ale z ogólnymi ograniczeniami.

Wszyscy też musieliby przeczytać zasady pisane przez Stawika, które zbiera z naszych wspólnym decyzji i doświadczeń i się w nich wypowiedzieć, ostatecznie w Referendum.

Potem- zrobić listę na forum naszych talijek, zgodnych z przyjętymi ustaleniami.

_________________
Temu dzid? !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Drone
Sierżant


Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 145

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że combo Ograbienie i Zaliczka być mogą, jednak z pewnymi ograniczeniami np. nie więcej niż raz na turę (nie ważne czy udane czy nie), itp. Bo fakt, karty są po to żeby ich używać. Plagę i Zdrajcę już mamy ograniczoną do 1.
_________________
"Ruch i szar?a!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dungal: kart w realu nie musi mieć dobrych, ale np. ja nigdy żadnej 'ccgowej' karty nie użyję. Ephraed wyznaje podobną zasadę.
Drone: do znudzenia powtarzam, że O+Z to jest morderstwo w solówce. Plaga jest nieco porównywalna, bo zagrana w moim najeździe nie daje żadnej szansy na kontrakcję. Ale nadal nie wyklucza mi możliwości obrony.
Na Zdrajcę jest sporo patentów. Jak najeżdżam w kilku, to mogę pozostałym dać jakiś modyfikator. Mogę próbować najazdów innymi niż Zdrajca Taktykami, mogę go przesunąć Zmianką...
Po O+Z sobie patrzę tylko jak przeciwnik gra.
Taka analogia. Przychodzę do Ciebie pograć. Wylosowaliśmy kolejność. Wystawiasz pierwsze miejsce, a ja wyciągam pistolet i mówię: 'Spróbuj wygrać tą grę, a Cię zastrzelę'. Jeśli życie Ci miłe, to przez resztę gry tylko dociągasz i odrzucasz karty, patrząc jak ja 'wygrywam'. Takie same szanse masz przy O+Z.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ephraed
Szeregowy


Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 58

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Propo O+Z Stawik nie masz w talii wyrzeczenia i przemyśl to... Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gówno mi przyjdzie z Wyrzeczeń w talii, jeśli nie będę miał Przemyśla.
Przemyśl to jedyne remedium na ten combos. Wyrzeczeniem se będę mógł w d... pogrzebać jak mnie Ograbisz i przyczepisz mi Zaliczkę. Turę będę sobie oglądał jak mnie rozjeżdżasz. I jedna tura i rozjechana Kraina w solówkach często decydują o wyniku.
Porównywalne działanie ma tylko Utrata potencjału, też sprawia, że nie mogę użyć własnych kart. Tylko, że do niej potrzeba jeszcze złota, a złotem przeciwnika mogę się zająć wcześniej, Sztuczkami czy Ograbieniami. A na O+Z muszę mieć Przemyśla w ręku dokładnie w tym momencie, w którym pada Ograbienie. Nic innego mnie nie ratuje.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KNOX
Sierżant


Dołączył: 27 Wrz 2006
Posty: 149

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to kazdy niech walnie sobie po 5 skarbcow do talii i po ograbiane
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest z tym drobny kłopocik. O+Z jest całkowicie darmowe i w dowolnym momencie.
Walnie mi przed moimi ruchami i z wystawienia Skarbca nici.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aksal_se
Sierżant


Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 125

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ilu ludzi (tak z ręką na sercu) ma 5 skarbców?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jeremiasz
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 975

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no nawet ja nie mam Wink heh Laughing
_________________
http://wydrukionline.com.pl



http://darkeden.pl, http://grafik.gda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Turnieje - Tournaments Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum