Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stawik (Leitheusser) vs xMad (Abdul), walka roku ;)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stawik
Generał


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1422

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 8:46 am    Temat postu: Stawik (Leitheusser) vs xMad (Abdul), walka roku ;) Odpowiedz z cytatem

Bodajże zeszłej niedzieli stoczyłem fantastyczną potyczkę z xMadem. On wystawił Abdula, a ja jeszcze nie testowaną talię 'Chudo' na Leitheusserze. Talia 60ka, miejsc 8, z czego żadne nie ma niebieskich ikonek. 20 wojowników, najmarniej 6WB, połowa to piechota Legionu.
Pierwsze branie miałem niezłe, dobre intrygi. Zapomniałem tylko, że w tej talii trzeba by zacząć z Cytadelą :/ Wystawiłem 2 samoloty.
xMad zaczął od Dwuroga, Ziemi ornej, Poszukiwania i Konsekwencji. Zagrał Śmierć, zaatakował Corariusa. Krótkie starcie (Przewaga, Przemyśl) i samolot został strącony.
Dobrałem, między innymi Gommora i Razydę, bez Cytadeli... Falisty strącił Dwuroga z powietrza i z Przewagą rozjechał Ziemię. Pierwsze PZ!
Potem na planszy się zakłębiło! Dostałem Ograbienie i Melancholię. Falisty ogon dwukrotnie starł się z Wołem, w końcu poległ. Zdrajca padł na Łzę, Przemyśl na moją Sztuczkę, Czas pokoju, Braki żywności, na koniec Plaga, aby mnie przed najazdem ocalić. xMad rzucił Zacznijmy. Nawsadzał se Doborobytów, pozbyłem się Melancholii. Plus stadko Ukrytych bogactw, Ja to wezmę, Kłopotów z Księgami...
Tak nam minęło 5 miłych tur. W międzyczasie wystawiłem w końcu Cytadele oraz Skład. xMad rozbudował Krainę o 2 Kopalnię, Ziemię orną, 2 Pola minowe, Żyzne ziemie.
Przeciwnikowi po Pladze nie doszło wojsko. A mi przybyły 2 Gommory. Wyżywiłem ich Kłopotami z księgami. Jeden wysadził się na Polu za 1PZ. Ale miałem w łapcę jeszcze modyfikatory. Z Berkiem najechałem Kopalnię, a z Przewagą Abdula. Tyle, że xMad też miał Przewagę. Po Gommorach zostało mi 11 PZ Wink
xMad poświęcił turę na Melancholię i znowu bez wojska był. A ja w Składziku ściskałem Wyrzeczenie Very Happy Dobrałem, coś nieciekawie. Mając ze 2 karty w Składzie rzuciłem z ręki Brak żywności, a potem Zacznijmy od nowa. xMad dobrał Utratę, na szczęście miał tylko 6 zyli. Wyrzucił mi 2 Gommorów. Na marginesie w swojej talii nie mam nawet 1go Przemyśla. Wystawiłem Razydę na bramkę, zagłodziłem Corariusy. U xMada pojawiły się w końcu 2 bydlaki, Brak je przytrzymał. Wystawiłem czołga, starł się z Uroxem, skończyło się na Czasie pokoju.
xMad rzucił Plagę. Czołga wziąłem Ja to wezmę do ręki. Wystawił Uroxa i Mastodonta, Jihada na bramę. Rozjechał Cytadelę. 20:16, 10 tur.
Obaj byliśmy bidni. Ja na xMada rzucałem Sztuczki i Kłopoty z księgami, wykosztował się też na Utratę. Swoje zasoby złota trwoniłem na armię i Skład.
3 tury Blitztank bronił mi bramki. Trochę Legionu ciemności pokiereszowało w końcu z kontry (ach te Berki) nieco armii Hordy. W końcu Razyda otworzył drogę na dole załatwiając Dżihada i Pole minowe. Samoloty rzuciły sie na Ziemię orną.
Blitztank wybronił się znowu (Przewaga) przy okazji załatwiając większość armii xMada. Razyda zginął w samobójczej walce z Łzą, a 3 tym razem samoloty rozprawiły się z kolejną Ziemią. Kłopoty znowu mnie wspomogły, musiałem wyżywić już z 5 ikon rudy i 5 paliwa.
xMad wyprowadził podstępny atak, musiałem się bronić Straszliwą ulewą. Siły lądowe wycofałem sięc na bramkę, a samoloty nafrunęły kolejną Ziemię. 48 PZ.
xMad wywalił morderczą bandę na atak. 3 czy 4 wielkie bydlaki. Miałem na to Brak żywności. A mi doszły 3 Gommory. Kłopotów nie miałem już. Złota mi wystarczyło na 3 Gommorów i czołga. 2 Razydów, 3 samoloty poszły do piachu w bilansie. Bramę miałem wolną, nie ryzykowałem ataków. xMad przestawił Zmianką Uroxa. ALE, aleee, ja też trzymałem Zmiankę w zanadrzu! Urox wrócił na atak, a ja całą armią najechałem Kopalnię. Udało się!!
Mecz był extra zacięty i strasznie długi. Baaardzo miło się go wygrało Very Happy
16 tur, 50:16.

_________________

Czekaj, czekaj, Przewaga taktyczna!
Ach, marsza?kiem by?....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wicu
Bad Boy


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 282

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezła rzeźnia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Batalie - Battles Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum