Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pomysły na nowe Przynależności

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Świat Mrocznego Raju - World of Dark Eden
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dungal
Generał


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 634

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 8:52 pm    Temat postu: Pomysły na nowe Przynależności Odpowiedz z cytatem

Tak sobie pomyślałem, pewnie nie ja jeden, że świat Mrocznego Raju pomieściłby jeszcze kilka Przynależności/plemion/frakcji.

Umieszczajcie tu proszę swoje pomysły, jak chcecie oczywiście. Kto się wstydzi, lub uważa, że jego pomysł jest zabójczo oryginalny, niech zachowa dla siebie.

Może to być zarówno szczegółowy opis, jak i rzucona wzmianka, którą warto by rozwinąć.

Pamiętajmy o kilku sprawach:

1. To jest for fun.
2. Zachowajmy klimat gry.
3. Mogą być nietrudne pomysły, na które wpadło wiele osób - nie kłóćmy się kto jest pomysłodawcą, bo nie trudno było na to wpaść, a raczej wspólnym siłami rozbudowujmy plemię.
4. Nie rzucajmy gotowych kart z generatora, tylko opisy, fabuła, kto chce ilustracje lub jakakolwiek inna forma ekspresji. Najlepiej widziana własna twórczość.

Cel: rozbudowa świata Dark Eden, z szansą na nowy dodatek.




_____________________________________________________________


Podaję dwa pomysły, mniej lub bardziej Waszym zdaniem potrzebne, czy błyskotliwe:


1. Plemię afrykańskie, z dobrą jazdą, i potężnymi rytuałami Voodoo, które pozwalają na powstawanie z umarłych.

2. Pozostałości mieszkańców Atlantydy, której ruiny wynurzyły się na wskutek wielkich kataklizmów, ruszyli poprzez wody, by upomnieć się o swój spadek. Mutacje ciała i umysłu, taktyka wodna, morskie bestie. Opcjonalnie zaawansowana technologia.

_________________
Temu dzid? !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marqwitch
Rekrut


Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 23

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem plemiona są bardzo ciekawie przemyślane i ciężko stworzyć coś na równie wysokim poziomie... więc robienie nowego dodatku z nowymi frakcjami jest dla mnie niepotrzebne - lepiej rozwijać już istniejące frakcje, do których można stworzyć jeszcze wiele, wiele rzeczy na podstawie opisów fabularnych.

Co do Twoich pomysłów:

-Nad podobnym plemieniem afrykańskim myślałem, kiedy prowadziłem RPG w świecie DE... dodatkowym pomysłem było to, że ujeżdżali oni gigantyczne pająki, skorpiony lub inne bardziej futurystyczne pajęczaki czy owady... ale gracze tylko słyszeli o nich pogłoski.

-Atlandydzi byli już tworzeni przez fanów i byli zupełnie nietrafionym pomysłem... no ale gdyby może zabrać się za nich od nowa, to coś by z nich było... z pewnością zamiast robić z nich starożytnych ludzi, którzy wynurzyli się po exodusie, należy zrobić z nich ludzi z podwodnego schronu, którzy przywykli do podwodnych warunków.

A moje pomysły z lat młodości (i czasów, w których prowadziłem fabularnego DE) to:

-Dzika Horda; czyli niewielkie zmotoryzowane (typowo madmaxowe) plemię najemników.

-Azjatyckie (głównie tajskie) plemię, którego celem jest nieustanny podbój i doskonalenie sztuk walki... ich cechą charakterystyczną były magiczne tatuaże (podobne do tych, których używa Luterańska Triada czy klan Smoka w L5K).

-Amerykańskie (indiańskie) plemię strzegące granicy z pozostałościami Ameryki Południowej... posiadali oni swych szamanów (odpowiednik patriarchów czy proroków) i byli mieszanką Majów, Inków, Azteków itd.

Ogólnie nie jestem zadowolony z tych pomysłów - może gdybym teraz zastanowił się nad jakąś nową organizacją, wpadłbym na jakieś ciekawsze pomysły... Stworzenie nowej frakcji do świata MC jest dość trudne (szczególnie, gdy ma to być plemię) - należy stworzyć charakterystyczną politykę, kulturę, technologię itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Świat Mrocznego Raju - World of Dark Eden Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum