Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden
Forum fanów karcianki Dark Eden
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prorok/Patriarcha

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Zasady - Rules
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cormak
Kapitan


Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 275

PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 12:46 am    Temat postu: Prorok/Patriarcha Odpowiedz z cytatem

Witam =]

Jestem nowy na forum, jednak w darka gram już bardzo długo (około 5 lat). A zarejestrowałem się by nakłonic do dyskusji nad combosem prorok /partiarcha + wojownik z inną taktyką ( między innymi tak nagminnie używany tu żeglarz)

W Częstchowie również bardzo długo graliśmy z tym combosem. Jednak doszliśmy do wniosku, że jest to po prostu głupie i nieprzemyślane ze strony twórców gry.

Podejdźmy do tego czysto logicznie "Przeciwnicy nie mogą atakować Patriarchy, chyba że jest on jedynym wojownikiem w Oddziale/Pograniczu (lub jest członkiem jedynej Grupy). "
O co tu chodzi? Nie o to, że nie można atakowac proroka jako takiego, tylko jakikolwiek wojownik znajdujący się w tym samym oddziale lub pograniczu nie pozwoli go zaatakowac !

Wyobraźmy sobie sytuację : Piechota templariuszy rusza w stronę osady hordy. Znajdują się tam Prorok oraz Żołnierz Rodu (czy jakikowliek inny wojownik) Co przeszkadza Wojownikom innego wyznania zabic proroka niewiernych? Nic ! Zrobią to raczej z przyjemnością. To ten przykładowy Żołnierz nie pozwoli go zaatakowac.
Kolejna sytuacja która jest podobna z tym, że atakującym jest samotny rozwścieczony Pretoriański Łowca. Co mu przeszkadza zaatakowac Proroka? On nawet nie wie o istnieniu czegoś takiego jak wiara czy zasday. Nie zaatakuje go tylko i wyłącznie dlatego iż na jego drodze stanie ktoś inny!

Mam nadzieję, że dośc klarownie wyjaśniłem nie tyle niemożnośc atakowania proroka co ochota/wola do obrony tego proroka przez innych wojowników znajdujących się w pobliżu.

I tu pojawia się problem wspomnianego na początku combosa. Fizycznie niemożliwa jest obrona proroka (posiadającego taktykę lądową) przez żeglarza (wodna).

Tutaj najlepszym przykładem jest: Pretoriański łowca rządny krwi rusza w stronę osady Abdula. Na pograniczu stoi samotny (przynajmniej z punktu widzenia pretoriana który używa tylko taktyki lądowej) prorok. Już ma się na niego rzycic zadając śmiertelną ranę gdy nagle prorok woła " Ku chwale Hordy ! Nie możesz mnie zaatakowac ! Gdzieś tam w wodzie jest koleś który nic nie robi tylko siedzi w kałuży tylko po to bym nie mógł byc atakowany! ". Po czym nasz przerośnięty pupil drapie się ze zrozumieniem po głowie, a następnie odchodzi....
NIE ! NIE i jeszcze raz NIE ! Bajka kończy się w zupełnie nie hollywodzkim stylu, pretorian podbiega i rozszarpuje biednego proroka próbującego jeszcze coś krzyczec w tym ich śmiesznym języku..
Przykładów takich można mnożyc z przeróżnymi samolotami czy jednostkami wodnymi.

Chyba udało mi się oddac całą nielogicznośc zdania umieszczonego na obu kartach. A wszystko to można naprawic jednym prostym zdaniem. Mianowicie "... chyba że jest on jedynym Wojownikiem w Oddziale/Pograniczu używającym taktyki naziemnej. "
Co wy na to? Jak to widzicie? Pozdrawiam =]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
decado
Sierżant


Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 190

PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ode mnie bardzo krótko - to karcianka a nie film i zostawiłbym to tak jak jest.
_________________
Dark Eden Lives Forever Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dark Eden - Forum fanów karcianki Dark Eden Strona Główna -> Zasady - Rules Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum